Προς το περιεχόμενο

Φακος dslr για plane spotting


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Διαθέτω στην κατοχή μου την pentax k100d super και ενδιαφέρομαι να αγοράσω εναν φακο για planespotting. Απο την στιγμή που η φωτογραφική μου ειναι σχετικα παλιά δεν θα ήθελα να επενδύσω πολλά χρήματα. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και επειδή το plane spotting στο skg απαγορεύεται η μονη λυση ειναι εξω απο το αεροδρόμιο με σχετικα μεγάλο φακο. Σκεφτόμουν για 300mm τουλάχιστον. Αλλα βλεπω πιο πολλές επιλογές σε 200mm. Τι φακο θα μου προτείνατε μεχρι 150€?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Filip22 είπε

Καλησπέρα!

Διαθέτω στην κατοχή μου την pentax k100d super και ενδιαφέρομαι να αγοράσω εναν φακο για planespotting. Απο την στιγμή που η φωτογραφική μου ειναι σχετικα παλιά δεν θα ήθελα να επενδύσω πολλά χρήματα. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και επειδή το plane spotting στο skg απαγορεύεται η μονη λυση ειναι εξω απο το αεροδρόμιο με σχετικα μεγάλο φακο. Σκεφτόμουν για 300mm τουλάχιστον. Αλλα βλεπω πιο πολλές επιλογές σε 200mm. Τι φακο θα μου προτείνατε μεχρι 150€?

    Να έρθεις μιά μέρα να δείς με τι βγάζω και το ξαναλέμε . Ένας 100αρης είναι αρκετός . Όσο για την K-100d Super ........ έχω κι' εγώ ίδια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Filip22 είπε

Καλησπέρα!

Διαθέτω στην κατοχή μου την pentax k100d super και ενδιαφέρομαι να αγοράσω εναν φακο για planespotting. Απο την στιγμή που η φωτογραφική μου ειναι σχετικα παλιά δεν θα ήθελα να επενδύσω πολλά χρήματα. Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και επειδή το plane spotting στο skg απαγορεύεται η μονη λυση ειναι εξω απο το αεροδρόμιο με σχετικα μεγάλο φακο. Σκεφτόμουν για 300mm τουλάχιστον. Αλλα βλεπω πιο πολλές επιλογές σε 200mm. Τι φακο θα μου προτείνατε μεχρι 150€?

Και στην Αθήνα να ήσουν,έξω από το α/δ θα φωτογράφιζες!Δεν έχω επισκεφτεί το SKG για planespotting αλλά ψάξε για έναν Tamron 70-300 USD.Προσοχή,να είναι ο USD όχι ο LD ο οποίος είναι άθλιος.Ο USD είναι καλός φακός και απ΄ότι θυμάμαι τον έβγαζε για Pentax μοντούρα.Τον είχα με Sony A550-A77 και έχω βγάλει εκατοντάδες φωτογραφίες αεροπλάνων.Δες και σε αυτό το site έχει εγγυημένα μεταχειρισμένα,εκεί είχα πουλήσει τον εξοπλισμό μου Sony και τους φακούς που είχα για να πάρω καινούρια Nikon  https://www.mpb.com/en-eu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...