Προς το περιεχόμενο

HP Probook 440 G5


KON_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Θέλω να αγοράσω το laptop HP Probook 440 G5, που νομίζω είναι αρκετά ικανοποιητικό και μπορεί να κάνει αρκετές εργασίες. Το βρήκα μεταχειρισμένο στα 160€ με 16GB μνήμη ram, SSD 256GB samsung 850 pro (2.5''), Intel Core i5-8250U, μπαταριά με 4-5 ώρες (απλή χρήση) και μερικά λευκά σημαδάκια στην οθόνη. Αρχικά θέλω να ρωτήσω για τον ssd αλλά και για τους άσπρους "λεκέδες".

Σημείωση: Ο πωλητής μου δίνει την δυνατότητα να τροποποιήσω τις μνήμες και τον δίσκο.

1. Αυτή την στιγμή έχει έναν 2.5΄΄ SSD 256GB Samsung 850 PRO. Ο κατασκευαστής σε αυτό το μοντέλο έχει βάλει υποδοχές για 2.5άρι δίσκο αλλά και Μ.2. Έχω στην κατοχή μου (απόθεμα) τον SSD M.2 NVMe 2280 WD Blue SN570 500GB. Δεν γνωρίζω αν είναι πλήρως συμβατός με τον υπολογιστή. Βοηθήστε αν μπορείτε σε αυτό. Αν είναι συμβατός, αξίζει να τον χωρίσω σε partitions (για αποθήκευση αρχείων μου, αρχείων εικονικής μηχανής και των αρχείων των windows 11) ή θα μου ρίξει ταχύτητες και θα με δημιουργεί προβλήματα; Εννοείτε πως σε αυτή την περίπτωση θα πω τον πωλητή να αφαιρέσει το 2.5άρι δίσκο και να μειωθεί και το κόστος.

2. Στην οθόνη υπάρχουν κάτι άσπρα μικρά σημάδια που φαίνονται σε ανοιχτόχρωμο φόντο. (Δείτε παρακάτω την φωτογραφία) Αυτά τα σημάδια δεν φαίνονται να ενοχλούν στην χρήση του. Όμως, υπάρχει περίπτωση στο άμεσο μέλλον να μεγαλώσουν και να υπάρχει θέμα; Παραμένουν στάσιμα αυτά τα σημάδια; Πιο αντιληπτό γίνεται στο σημείο που δείχνει το βέλος. Σαν μια σκιά είναι....

2024-05-191_31_07.png.0d04febf332763b1e68c5fdde8824943.png

Ευχαριστώ!

Μήπως βοηθήσει:

https://support.hp.com/sg-en/document/c05679357

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...