Προς το περιεχόμενο

Αγορά τηλεόρασης 65 ή 75 !!


teoqq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας :)

 

Χρειάζομαι τη βοήθεια σας καθώς πριν από 4 χρόνια είχα πάρει (και ακόμα βρίσκεται στον τοίχο) την συγκεκριμένη τηλεόραση https://www.skroutz.gr/s/18481003/LG-65SM9010-Smart-4K-UHD-65.html αλλά δυστυχώς ο μικρός μου πήρε ένα παιδικό σκουπάκι και την έδωσε μια με αποτέλεσμα να μου αφήσει ένα τεράστιο σημάδι !! Μέσα σε 2-3 ημέρες το σημάδι απλώθηκε και πλέον δεν μπορώ να δω τα 2/4 της τηλεόρασης. Να σας πω την αλήθεια δεν έχω μπει στη διαδικασία επισκευής καθώς τότε την είχα πάρει 1000€ και αν είναι να περιμένω κανά 2-3 μήνες και να δώσω τα μισά για επισκευή τότε άστο..

 

Οπότε θέλω να δω για νέα τηλεόραση 65" και ίσως 75" όπου η χρήση που κάνουμε είναι Ελληνικά κανάλια, πάρα πολύ Netflix και κάποιες φορές αθλητικούς αγώνες. Gaming δεν υπάρχει καθόλου σχεδόν αλλά δεν ξέρω για το μέλλον. 

Με την τηλεόραση που αναφέρω πάνω, ήμουν αρκετά ευχαριστημένος τόσο με το εικόνα/ήχο όσο και με το λογισμικό κτλπ. Γενικα, είμαι άνθρωπος (και αυτό σκόπευα να κάνω ) όπου είχα πει να διαθέσω 1000 για τηλεόραση αλλά να την έχω ρε αδερφέ για 10 χρόνια. Τώρα με τον μικρό το ξεχνάω αυτό, οπότε θέλω να φτάσω κάπου στα 700-800 εκτός αν υπάρχει κάτι αρκετά καλό για τα 1000.

 

Σας ευχαριστώ πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με δεδομενο οτι με το μικρο θα ξαναεχεις ατυχημα (στατιστικα μιλωντας απο γνωστους κ συγγενεις, μεχρι τα 7-8 το καθε παιδι τους εχει σπασει 1 εως 2 τηλεορασεις) θα σου προτεινα να κρατησεις το budget σου χαμηλα κρατοντας βεβαια τα specs που χρειαζεσαι... μια τηλεοραση ομοια με αυτη που εχεις σημερα ξεκιναει απο τα 540 ευρω (οχι nanocell ομως) στις 65 ιντσες και 700 ευρω στις 75 ιντσες...

δε θα εριχνα παραπανω λεφτα για τη χρηση που κανεις και το ρισκο/κινδυνο που εγκυμονεί... ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, paylidis είπε

με δεδομενο οτι με το μικρο θα ξαναεχεις ατυχημα (στατιστικα μιλωντας απο γνωστους κ συγγενεις, μεχρι τα 7-8 το καθε παιδι τους εχει σπασει 1 εως 2 τηλεορασεις) θα σου προτεινα να κρατησεις το budget σου χαμηλα κρατοντας βεβαια τα specs που χρειαζεσαι... μια τηλεοραση ομοια με αυτη που εχεις σημερα ξεκιναει απο τα 540 ευρω (οχι nanocell ομως) στις 65 ιντσες και 700 ευρω στις 75 ιντσες...

δε θα εριχνα παραπανω λεφτα για τη χρηση που κανεις και το ρισκο/κινδυνο που εγκυμονεί... ;) 

Ναι καταλαβαίνω αυτό που λες, αν και κάθε φορά πλέον που βλέπει αυτό το σκουπάκι με κοιτάει και λέει "έσπασε τηλεόραση" και δεν το ξανα πιάνει !!

Μπορεί να μου παραθέσεις 2-3 μοντέλα στις τιμές που αναφέρεις ? Να πω την αμαρτία μου το budjet το ανεβάζω γιατί θέλω να αποφύγω εταιρείες όπως TCL/Hisense κτλπ. Σε κάθε περίπτωση αν είναι εφικτό, πείτε μου 2-3 προτάσεις για να δω και από τα χαρακτηριστικά τους τι να κοιτάξω πάνω-κάτω.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teoqq είπε

Ναι καταλαβαίνω αυτό που λες, αν και κάθε φορά πλέον που βλέπει αυτό το σκουπάκι με κοιτάει και λέει "έσπασε τηλεόραση" και δεν το ξανα πιάνει !!

Μπορεί να μου παραθέσεις 2-3 μοντέλα στις τιμές που αναφέρεις ? Να πω την αμαρτία μου το budjet το ανεβάζω γιατί θέλω να αποφύγω εταιρείες όπως TCL/Hisense κτλπ. Σε κάθε περίπτωση αν είναι εφικτό, πείτε μου 2-3 προτάσεις για να δω και από τα χαρακτηριστικά τους τι να κοιτάξω πάνω-κάτω.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

παιδιά είναι θα κάνουν ζημιά αν όχι με το σκουπάκι θα είναι με μια μπάλα κοκ…

Παίρνεις lg στις τιμές που ανέφερα (δες Σκρουτζ). Τίποτα λιγότερο για εμένα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, paylidis είπε

παιδιά είναι θα κάνουν ζημιά αν όχι με το σκουπάκι θα είναι με μια μπάλα κοκ…

Παίρνεις lg στις τιμές που ανέφερα (δες Σκρουτζ). Τίποτα λιγότερο για εμένα. 
 

https://www.skroutz.gr/s/46769679/LG-Smart-Tileorasi-75-4K-UHD-LED-75UR76006LL-HDR-2023.html

https://www.skroutz.gr/s/36958857/LG-Smart-Tileorasi-75-4K-UHD-LED-75NANO766QA-HDR-2022.html

Είδα τις παραπάνω αλλά γενικά τρέχει μια προσφορά στο public από ότι είδα που σε 1+1 μου αφαιρεί το ΦΠΑ στο καλάθι. Οπότε σε συνδιασμό με φίλο θα βάλω μια 75 για εμένα και μια 55, άρα μπορώ να δω και κάτι λίγο παραπάνω.

https://www.public.gr/cat/tileoraseis/tileoraseis/f/kataskeyasths:lg/f/megethos-othonhs:65---74~75-+

Καμία γνώμη ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τις νανοσελ δεν ειχα διαβασει καλα λογια, προτιμησα μια απο τις 2-3 πρωτες 75αρες που βγαζει το παμπλικ, δε ξερω ακριβως ποια ειναι, παντως μοντελο 23

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που κοιταω λιγο απο δω και απο εκει μια γενικη οδηγια ειναι οτι προτιμαται το μεγαλυτερο μεγεθος εναντι της ποιοτητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/5/2024 στις 11:57 ΠΜ, teoqq είπε

Είδα τις παραπάνω αλλά γενικά τρέχει μια προσφορά στο public από ότι είδα που σε 1+1 μου αφαιρεί το ΦΠΑ στο καλάθι. Οπότε σε συνδιασμό με φίλο θα βάλω μια 75 για εμένα και μια 55, άρα μπορώ να δω και κάτι λίγο παραπάνω

Δεν χρειάζεται να πάρεις δύο τηλεοράσεις, είναι 1+1 για tv και οικιακές συσκευές. Άρα βάζεις στο καλάθι την tv που θες και μια φτηνή μικροσυσκευή των 20€ πχ και έχεις την προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...