Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για overclocking


The Crow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πόσο πάει, μπορείς να το βρείς μόνο εσύ, δοκιμάζοντας. Ίσως κάποιος που έχει βρεί πίνακες να μπορεί να σου πει χοντρικά, αν κοίταζες πάνω στην cpu σου για να δεις το stepping της... Όσο για το κάψιμο, θεωρώ πως αν ανεβάσεις πέραν του "επιτρεπτού" το fsb του επεξεργαστή σου, απλά το PC δεν θα bootάρει ή θα κολλήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο που μπορεις να κανεις σε τετοιους επεξεργαστες ειναι να ανεβασεις το fsb.Μην ανεβασεις την ταση.Δοκιμασε με μικρα βηματα 2-5 fsb την φορα.Αν δεν κανω λαθος ο επεξεργαστης σου εχει fsb 100.Δοκιμασε στην αρχη 102-104fsb, μπες windows και κανε οτι εκανες καθε μερα.Αν δεις οτι αντεχει σε μια χρηση περιπου 2 ωρων δοκιμασε να ανεβασεις παλι λιγο το fsb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

exw ton 1.6A ton exw paei me asfaleia kai zorisma sta 2.6, sta 2.8 apla den me afise na xekinisw to pc ektos kai an allaza to fsb.opote aneta mporeis na to pas panw katw sta 120.kalo vevaia an evazes kai ena extra anemistiraki

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά εγώ έχω τον 1.7 κ πάει μέχρι 1.84 χαλαρά(108φσβ) αλλά μετά έχω το μαμα ανεμηστριράκι(το οποιο έχει και σπασμενες προπελες) ανεβάζει πολύ θερμοκρασία.

αλλά έχει φτάσει 1.92 (114φσβ) αλλά τότε δν ξεκινάνε τα παιχνίδια :)

καλά εσύ πως τον πήγες 2.6? μήπως είναι το μαχ φσβ και θεωρητηκά το έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...