Προς το περιεχόμενο

Boitheia-Plirofories gia doriforiki tv


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eimai teleios asxetos me ta doruforika gi auto thelo ti boitheia sas. Thelo na balo doriforiki tv kirios gia na blepo podosfairo. Thelo na mou peite ti xreiazete kai poso kostizei gia na vlepo apo ton ipologisti. Kai ti xreiazete kai poso kostizei gia na vlepo apo tin tileorasi.

 

An valo skystar 2 sto pc mou xreiazomai kai apokodikopoiiti gia na vlepo??

Me endiaferei mono europaiko podosfairo.

Eyxaristo gia tis plirofories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα θα χρειαστείς πιάτο,LNB,καλώδιο,βύσματα και τον δέκτη(αποκωδικοποιητή).Αν βάλεις στον Η/Υ την Skystar2 θα σου βγει πιο φθηνά από το να βάλεις δέκτη στην τηλεόραση(Skystar2 από 50ε στο εξωτερικό έως 90e στην Ελλάδα.Ο δέκτης από 200e ένας καλός μέχρι 400+ ο DreamBox).Βέβαια το θέμα είναι αν θες να βλέπεις μόνος σου το ποδόσφαιρο ή με τους φίλους σου οπότε μια τηλεόραση έχει άλλη χάρη.Για το θέμα του εξοπλισμού το κόστος εξαρτάται από τις ανάγκες σου.Π.χ η δική μου σύνθεση Πιάτο 1.40 53ε 2 διπλά LNB Ιnvacom 0,3 100ε 2 x 4/1 DiSEqC FCE ~60e, Skystar2 me r/c αγορασμένη από Γερμανία 60ε καλώδια,βύσματα,βάσεις μου βγήκε κάπου στα 300ε με δική μου τοποθέτηση.Αν σου κάνει την τοποθέτηση τεχνικός βάλε και άλλα 50-80ε.

Βέβαια αν δεν βάλεις 2ο LNB τα DiSEqC γλυτώνεις κάπου 100-120ε αλλά όπως σου είπα όλα εξαρτώνται από τις ανάγκες σου.Μπες http://www.sdtv.gr για να μάθεις πολλά για τα δορυφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...