Προς το περιεχόμενο

Τα θυμάστε αυτά; A Tribute To 80's TV shows! *NOT FOR 56k*


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 290
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλα ε, τι καταπληκτικο τοπικ ειναι αυτο? Εχω παθει overdose απο τις αναμνησεις! Εγω εκει την εποχη ημουνα και λιγο τυχερος μιας και ο πατερας μου διατηρουσε videoclub και ετσι εβλεπα αρκετα κινουμενα σχεδια!! Μια αλλη σειρα που θυμαμαι ειναι οι zone raiders (η κατι τετοιο τελος παντων) που και καλα πολεμουσαν κατι εξωγηνους που εβαζαν κατι γενητριες που εγκλωβηζαν το μυαλο των αθρωπων!! Τι θυμαμαι τωρα ο ανθρωπος! :shock: Θυμαμαι οτι οταν βγηκαν τα mega / ant1 που ειχαν ολη την πρωινη ζωνη με κινουμενα σχεδια, τι διαφορα με την κρατικη τηλεοραση νιωθαμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malaka ti les twra?Zone raiders vlepame san treloi.Vasika oi gennitries deleutherwnan kapoion io pou se ekane san zombie kai vgazane kai kati perierga exogomata.Come in the zone or suffer the concequences itan to tagline pou elege o arxi-kakos/Theiki seira kai to prwto kinoumeno pou m eixe frikarei,kyriolektika me fovize

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι μου λενε αλλα εχουν περασει πολλα χρονια και δεν ειμαι και τοσο σιγουρη.

Φυσικα ο LL θα ξερει στα σιγουρα να σου πει..!

Η κινητη τηλεοπτικη (και οχι μονο) βιβλιοθηκη του insomnia αποδεικνυεται..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Γιάννη, πέρσι μου έλεγες για τα Γιαπωνέζικα παραμύθια, τώρα θες τα Ρώσικα; :lol: :P

Δεν ήταν αυτά που είχαν όλοι οι χαρακτήρες στρόγγυλα προσωπάκια και κόκκινα μαγουλάκια; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις. Θυμάστε μια άλλη σειρά (όχι κινούμενα) με έναν τύπο και ενα αγοράκι που πήγαιναν πίσω στο χρόνο και διόρθωναν αποκλίσεις απο την ιστορία. Το ρόλο της μηχανής τον έπαιζε ένα τσουτσέκι σαν πυξίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις. Θυμάστε μια άλλη σειρά (όχι κινούμενα) με έναν τύπο και ενα αγοράκι που πήγαιναν πίσω στο χρόνο και διόρθωναν αποκλίσεις απο την ιστορία. Το ρόλο της μηχανής τον έπαιζε ένα τσουτσέκι σαν πυξίδα

 

<Tαξιδιώτες του Χρόνου> ή κάπως έτσι λεγόταν νομίζω.

Στο πρώτο επεισόδιο ο ταξιδιώτης χάνει κατά λάθος το βιβλίο ιστορίας που κουβαλούσε από όπου έβλεπε τί έπρεπε να διορθωθεί και πέρνει μαζί του το αγοράκι που γνώριζε την ιστορία από το σχολείο.

To τσουτσέκι έδειχνε την χρονολογία που βρίσκονταν οι ταξιδιώτες και αν υπήρχε πρόβλημα άναβε ένα κόκκινο λαμπάκι αλλιώς ήταν πράσινο.

 

Καλό ήταν για τότε.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης έχω στη μνήμη μου πολύ αμυδρά ένα γιαπωνέζικο μάλλον πρέπει να ήταν, και το μόνο που θυμάμαι από αυτό είναι κάτι θαλάσσια τέρατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kala omologw pws milame gia ena akoma trelo post tou insomnia!

 

Me paraxenepse to gegonos oti se toses selides den anaferete pout8ena h Omada Drashs 21 (21 Jump Street - 1987) h opoia -nai to omologw- me anagkase na valw ta klamata gia na mou paroun oi goneis mou thleorash!

 

ouf to eipa

 

Ti na pw, auto to to isomnia leitourgei san psyxiatrikh klinikh wres wres, prosferei ka8asrh psyxhs, afesh amartiwn eswterikh hremia kai polla alla :)

 

A! poly kalo epishs htan kai to Mystirio ths Paraskeuhs ston Ant1 kathe paraskeuh vrady. Ti X-Files kai malakies mou lete egw xezomouna panw mou...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το '21 Jump Street' στην Ελλάδα ξεκίνησε να προβάλετε το 1990. Μόλις είχαν ξεκινήσει τα μεγάλα ιδιωτικά κανάλια.

Μάλλον γι αυτό δεν το είπε και κανείς. blink.gif

 

Εννοείς το 'Παρασκευή και 13'; rolleyes.gif

Μου θύμισες και το 'Twilight Zone'!!! Τί ωραία που ήταααααααααααααν!!! sad2.gif

 

Ti na pw, auto to to isomnia leitourgei san psyxiatrikh klinikh wres wres, prosferei ka8asrh psyxhs, afesh amartiwn eswterikh hremia kai polla alla

nod.gif giggle.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...