Προς το περιεχόμενο

Allagi mobo?


andrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλό καλοκαίρι (έ οτι εχει μεινει τουλάχιστον). Λοιπόν πρίν περίπου 5-6 μηνες αγόρασα καινουργια motherboard επειδη έκαψα την παλιά (!) (είχα μία MSI) αγόρασα λοιπόν μια abit IS7E. Απο τότε που την εβαλα, κάποιες φορες καθώς ανοίγω τον υπολογιστή ορισμένες συσκευές δεν ξεκινούν. Πότε δε διαβάζει το DVD πότε το CD πότε ένα TV tuner που έχω. Φταίει η motherboard? Α επίσης κάνει και 15 ώρες να κλείσει ή να επανεκκινήσει ο υπολογιστής (καλά αυτό δεν είναι λόγο motherboard γιατι όταν τερματίζω το SVCHOST.EXE κλείνει κανονικά). Να τη σπρώξω τη motherboard να πάρω καμια άλλη; Αφου ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με MSI λέω να την ξανατιμήσω. Αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tsekare gia bios update opos tsekare oti den exi kana problima kana periferiako kai sta kanei ola auta.diladi kamia mnimi kana dvd ktl ktl.kanto testing me kainouria windows kai xoris dvd ktl pano na deis mpas kai to pirazei kati.episis tsekare oxi mono gia bios update alla genikos to bios oti einai ok rithmismeno.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι format εκανα με το που άλλαξα μητρική κι αυτός ήταν ο λόγος που πήρα και δεύτερο σκληρό για να μή χάσω ότι είχα στον παλιο. Το προγραμματάκι το pc-check δυστυχώς δε μπορώ να το βρώ. Το τροφοδοτικό είναι qtec gold dual fan αν δεν κάνω λάθος 400W οπότε δε νομίζω να φταίει αυτό. Βλέπω τελικά να καταλήγω σε format αλλα θα κοιτάξω και τίποτα bios updates τώρα

 

Ευχαριστώ πάντως, αν τελικά μπορέσω να βρώ το pc-check θα το ελέγξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...