Προς το περιεχόμενο

προβλημα δεν μπορω να κανω overclocking σε celeron


NIKOLAS1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σηγνωμη για την αναστατωση αλλα κοντεβω να σκασω εχω matherbord albatron 865pe pro και επεξεργαστη celeron r 2.0 mhz δεν μου επιτρεπει να αλλαξω το clock του επεξεργαστη μονο το fsb υπαρχει καποιος τροπος? καποιος φιλος μου μου ειπε οτι καταργω καποιο ποδαρακι απο τον επεξεργαστη ησχυει αυτο? ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΧΙ δεν ισχύει αυτό!

 

Εδώ και χρόνια, σε όλους τους Intel ο πολλαπλασιαστής είναι κλειδωμένος (εκτός από ελάχιστα engineering samples - δείγματα προπαραγωγής)!

 

Μόνο αυξάνοντας το FSB μπορείς να κάνεις overclocking...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stous amd mono mporouses na kanei patentes ite apo pano ite apo kato me kapoies koliseis sta podarakia gia na xeklidoseis ton polaplasiasti.stous celeron distixos oxi.min agxonesai omos.oti celeron kai na exeis auxanontas fsb tha ton pas sta ipsi.oi mnimes antexoun poli dioti exoun megali diafora apo to fsb tis cpu opote rixtou kai min fobase.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

genikos oles oi epembaseis pou ginontan se amd kai oxi celeron itan ligo diskoles.ine poli mikrodouleia.kai ego mia fora pou den ixera ti na kano kai ekana blakies estila enan amd sta thimarakia.entaxei itan eggiisi kai ton allaxa.opote kane mono me fsb.tha kerdiseis poli taxitita dioti opos ipa exei megali diafora apo to fsb ton mnimon kai etsi dentha zoristoun.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...