Προς το περιεχόμενο

O υπολογιστής μου δεν βλέπει τίποτε.


melos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O υπολογιστής μου δεν βλέπει τίποτε μόνο τον φλόπι τι να κάνω παιδια μια βοήθεια θέλω. :cry: Τον άνοιξα και πιθανόν να έκανα κάποια γκάφα.

Περιμένω μια βοήθεια .Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. :cry:

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες ότι δεν βλέπει τίποτα τι εννοείς? Δηλαδή μπαίνεις στα Windows? Ή στο BIOS βλέπει μόνο το floppy?Βγάζει κανένα μήνυμα? Όταν τον άνοιξες (μάλλλον θα εννοείς το κουτί) πείραξες τίποτα καλώδια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά , άνοιξα το κουτί και πείραξα τα καλώδια γιατί η οθόνη δεν άνοιγε καθόλου.Μετά από αυτό άνοιξε κανονικά η οθόνη. Άρχισε να γράφει ότι βλέπει μόνο το φλόπι και για τους άλλους οδηγούς τίποτε. Στα windowς δεν μπαίνει αλλά μου ζητάει να βάλω τη δισκέτα να μπουτάρει.Βάζω την δισκέτα και μου γράφει ιnvalite disk ή κάτι τέτοιο.Λέει να αντικαταστήσω τη δισκέτα και να πατήσω έντερ.Άλλη δισκέτα δεν έχω τι να κάνω; Μπήκα και σ :( το BIOS έβαλα να μπουτάρει από το cd αλλά αφού δεν το βλέπει φυσικά δεν έγινε τίποτε.

Όσο για τα καλώδια δεν γνωρίζω και πολλά όπως τα έβγαλα έτσι τα ξανα έβαλα στη θέση τους. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον πειραξες το καλώδιο του σκληρού. και του cd τώρα που το ξαναδιάβασα... φίλε αν δεν ξέρει πιο πάει που... πες σε κάποιον που ξέρει να έρθει να στο φτιάξει.. δύσκολα θα πάρεις βοήθεια απο δω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"O υπολογιστής μου δεν βλέπει τίποτε μόνο τον φλόπι"

Who's Floppy?

Φίλος σου είναι αυτός?

LoooooooooooooL.

Πλάκα κάνω φυσικά.

Αλλά έτσι όπως το διατύπωσες! ;-)

 

Δεν μας λες που μένεις ( σε ποιά περιοχή ) , ώστε αν κάποιος θέλει να προσφερθεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγαλε ολα τα καλωδια και ξεκινα απο το καλωδιο του hd.Αν εχεις και καποιο spare καλωδιο αντικατεστησε το.Βαλε απο το bios ολες τισ συσκευες auto.Μολις δει τον δισκο συνεχισε και με cd κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...