Προς το περιεχόμενο

έστειλα για RMA την abit AN7 και....


aspirin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έστειλα για RMA την abit AN7 και μου επεστράφει η asus a7n8x-e deluxe. Στην αρχή μόλις είδα τί περιείχε το κουτί άρχισα τα καντήλια. Σκέφτηκα το o/c αμέσως. Αλλά λέω άς δώσω κ μια ευκαιρία στην asus. Τί βάζω πάνω κ παίζει μια χαρά. Βάζω κ το τελευταίο bios. Αρχίζω να ανεβάζω το ΦΣΒ. Στα 200mhz δουλεύει τέλεια το σύστημα, ενώ η ΑΝ7 δεν ήταν σταθερή. Η απορία μου είναι αν η μητρική έχει pci lock όπως η ΑΝ7. Στο bios έχει agp frequency και είναι στο auto. Μπορώ να ανεβάσω τον επεξεργαστή άφοβα ή μήπως διαλύσω τους σκληρούς...?????? Βασικά το o/c στην asus a7n8x-e deluxe rev2.0 γίνεται όπως στην ΑΝ7????? Ανεβάζουμε το ΦΣΒ έτσι απλά?????

Κανά modded bios παίζει? Αν κ αυτό που έβαλα είναι πολύ καλό.

 

Οι μόνοι περιορισμοί είναι οι τάσεις αλλά διορθώνονται από ότι είδα!!!! Βασικά τα 1.85βολτ για τον επεξεργαστή μου είναι ότι πρέπει για καθημερινή χρήση. Δεν θέλω να του βγάλω τα μάτια...

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita ta palaiotera post mou ti exo kataferei me auti ti mobo...modded bios ftiaxto monos sou i an thes sou stelno auto pou allaxa ego...alla mexri ta 235 MHz-245 ftanei kai to mamisio an fisika mporei na anevei ekei o epexergastis sou, an einai xekleidotos klp

 

 

crAss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...