Προς το περιεχόμενο

oikonomikoi se analwsima printer (periexei i560 review)


predator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

psaxnw kana printer kalo men se poiothta ektypwshs alla ftino sta analwsima tou.

eixa palia enan 640c ths HP kai ka8e fora pou epairna ena egxrwmo kai ena mayro cartridge htan sa na agoraza olh th syskeyh ek neou.

peite mou eseis poion ektypwth 8ewreite to pio ftino se katanalwsh ana selida.

de me endiaferei toso h timi tou mixanimatos oso na einai oikonomikos sta analwsima.

 

mi mou peite gia laser omws.gia inkjet milwntas panta!mexri 200 eyrw teliki einai yperarketa gia tin xrhsh pou 8elw!

 

telika oi printers me polla 3exwrista melania (4 kai bale) einai ontws pio oikonomikoi?

 

episis me ayta ta maimou-refill-kits 8a kanw douleia lete?

 

dyo montela pou mou psiloaresan einai o CANON i560 kai o EPSON STYLUS C86. ti lete ... axizoun?

oi HP 3exwrizei melania mono sta poly akriba printers tis kai einai fwtia sta analwsima...anarwtieme pws poulaei akoma!:P

 

kai kati akoma...ayta ta polumixanimata (lexmark klp) axizoune tipota h einai petamena lefta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 202
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
telika oi printers me polla 3exwrista melania (4 kai bale) einai ontws pio oikonomikoi?

 

episis me ayta ta maimou-refill-kits 8a kanw douleia lete?

 

kai kati akoma...ayta ta polumixanimata (lexmark klp) axizoune tipota h einai petamena lefta?

 

Σαφώς είναι πιό οικονομικοί οι εκτυπωτές με 4 ανεξάρτητα μελάνια.

Μαϊμού μελάνια δεν έχω βάλει σε κανέναν ακτυπωτή μου και γενικα δεν είμαι υπέρ στο μαϊμού ή στο refill.

 

τα πολυμηχανήματα έχουν ένα κακό.

Αν χαλάσει (εκτός εγγύησης) πετάς και scanner & ακτυπωτή.

Άσε που έχουν μελάνια με πολύ λίγα ml και δεν συμφέρει...

 

Από τις 2 περιπτώσεις που αναφέρεις σου προτείνω canon.

Η HP Κάπου τα έχει χαλάσει τώρα τελευταία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα πηρανε 2 φιλοι μου τον Canon i250

 

Εχει 8 ευρω το μαυρο και γυρω στα 10 το εγχρωμο

Ο εκτυπωτης εχει 70 ευρω με ικανοποιητικη ποιοτητα εκτυπωσης (οχι τιποτα τρελο ετσι?)

 

Αν τον θες για απλες δουλειες σου τον προτεινω,ειδικα ο δευτερος φιλος μου που τον πηρε ηταν ετοιμος να βαλει μελανια σε εναν EPSON που ειχε με κοστος μελανιων γυρω στα 60 ευρω!

 

Το Πλαισιο τον ειχε αλλα τον σταματησε τωρα,θα τον βρεις ομως στην Cosmodata....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

predator, έμπαινε για τον i560. Τον έχω από τα περασμένα Χριστούγεννα, έχω να πω μόνο καλά λόγια. Πολύ γρήγορος, άριστη φωτογραφική ποιότητα για 4χρωμος, και τα αναλώσιμα έχουν περίπου 8ευρώ το κάθε χρώμα, 12ευρώ το μαύρο (επειδή είναι extended χωρητικότητας, φαίνεται κιόλας αρκετά μεγαλύτερο από τα υπόλοιπα).

 

Και ο i250 που αναφέρει ο KeLeMaN, αν και έχει 1μαύρο+1τρίχρωμο, γνωρίζω ότι είναι πάρα πολύ οικονομικός στα αναλώσιμα, τεράστια διαφορά με τα αντίστοιχα entry-level μοντέλα των άλλων εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 8 ευρω το μαυρο και γυρω στα 10 το εγχρωμο

Ο εκτυπωτης εχει 70 ευρω με ικανοποιητικη ποιοτητα εκτυπωσης (οχι τιποτα τρελο ετσι?)

 

Καλα, τοσο φτηνα μελανια εχει ο canon?

 

Τα ml δεν ξερω, δεν τα γραφουν στο site, ξερει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 8 ευρω το μαυρο και γυρω στα 10 το εγχρωμο

Ο εκτυπωτης εχει 70 ευρω με ικανοποιητικη ποιοτητα εκτυπωσης (οχι τιποτα τρελο ετσι?)

 

Καλα' date=' τοσο φτηνα μελανια εχει ο canon?

 

Τα ml δεν ξερω, δεν τα γραφουν στο site, ξερει κανεις?[/quote']

 

Ουτε εγω ξερω

Το μονο που ξερω αν βοηθαει ειναι οτι ο φιλος μου που τον πηρε πρωτος,εχει βαλει την γυναικα του και τον ξεσκιζει στις συνταγες και στις photos του μωρου τους (ειπαμε οχι σε ΤΡΕΛΛΗ ποιοτητα) και αλλαξε μελανια μετα απο 5 μηνες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

predator, Οσο για τα πολυμηχανηματα εγω εχω τον HP 1200 ειμαι πολυ ικανοποιημενος και σε ταχυτητα και σε ποιοτητα (παντα βεβαια σε αναλογια με αυτα που κανω)

 

Εχω ξεχασει να πηγαινω για φωτοτυπιες

 

Τα μελανια ομως τσουζουν...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον i560 εδώ και 1 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Τον εχω τρελλανει στις εκτυπωσεις και δεν καταλαβαινει τιποτα. Γρηγορος, χωρις πολυ θορυβο, ούτε να τρεμει ολοκληρο το γραφειο οταν λειτουργει οπως κατι αλλοι. Τα μελανια φτηνα και εχουν ικανοποιιτικη διαρκεια.

Πληροφοριακα, στα 235€ τελικη βγαινει ο i865 που ειναι πιο καινουργιος με 5 ανεξαρτητα μελανια και δυνατοτητα εκτυπωσης σε CD.

Καλη αγορα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια, αυτοι οι εκτυπωτες της canon, οταν τους αγοραζεις, εχουν στη συσκευασια τα κανονικα μελανια σε ml που δεχεται ο εκτυπωτής ή δοκιμαστικά μελάνια με λιγότερα ml?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oloi oi ektypotes kai ta polymixanimata exoune mesa dokimastikes posotites melanion. sxetika me tin hp kai tis alles tha ithela na anafero mia ousiodi kata ti gnomi mou diafora. oi ektypotes me aneksartita melania DEN perilamvanoun tin kefali epano se afta. dld otan allazeis melani, allazeis ousiastika mono to "mpoukalaki". otan omos voulosei i kefali tha prepei na ton trexeis sto service kai na perimeneis kai poses meres xoris mixanima. paliotera tis kefales tis allaze kai o xristis alla epeidi elaxistoi tis agorazane(oi pio polloi tis ksevoulonane) oi etairies tis ensomatosan epano.

 

antitheta, i HP ensomatonei tis kefales epano sta melania tis(sta home/office use mixanimata) opote molis teleiosei to melani tis petas kai vazeis alles kainourgies. afto anevazei to kostos ton analosimon alla glytonei to xristi apo mia endexomeni episkepsi sto service. ;)

 

mporei kai na kano lathos. an den einai etsi ta pragmata diorthoste me. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paravatis, prepei na exeis dikio se ayto pou les.

mono pou nomizw oti me simferei kalutera mia fora sta 2 xronia na paw sto service kai an einai entos eggyhshs na tin bgalw tsampe enw an den einai na dwsw 30-50 eyrw enw h HP exei 20 eyrw diafora to mayro melani kai 25 to egxrwmo apo ta antistoixa ths canon!

skeftomai makropro8esma blepeis!;)

 

oso gia times melaniwn deite sto site tou plaisiou

 

 

ACP, poly kalo kai to montelo pou anafereis.8a to xw sta ipopsin.einai elaxista pio akribos apo ton i560 kai exei 5 anexartita melania.

 

KeLeMaN, mallon o epomenos ektypwths mou h polymhxanhma dyskolo to kobw na einai HP gia ton logo pou proanefera.to pio pi8anon me blepw gia canon.

 

Highlander, gia pio logo eisai kata twn refill kits kai twn maimou melaniwn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα να παρεις αυτον που εχω απλα σου ειπα τι εχω :P

Εγω υπερ στο να παρεις Cannon ειμαι.......

 

Tα refill kits αν καταφερεις και δουλεψουν κανουν κακο στην κεφαλη απο οτι ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

enw h HP exei 20 eyrw diafora to mayro melani kai 25 to egxrwmo apo ta antistoixa ths canon!

 

Συμφωνω μαζι σου.

Μελανι της Hp κατω απο 30 ευρω δεν νομιζω οτι υπαρχει. Ταρίφα.

 

Και τωρα ειδα τα μελανια της canon (7euro και 15) και ...τρελαθηκα!

 

Βεβαια ο Hp που εχω ειναι επταετιας. Με υπηρετει πιστα χρονια τωρα. Λετε αν ηταν αλλη μαρκα, να ειχα παει για service για την κεφαλή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...