Προς το περιεχόμενο

Σήμερον(;) κάποια σπουδαία από ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εγώ έχω 384 dsl ΟΤΕ με ΙΡ Vivodi.

Θα κερδίσω τίποτα με τις νέες τιμές ή είναι μόνο για αυτούς που βάζουν τώρα dsl????? :(

 

Φυσικα θα κερδισουμε ολοι την μειωση του παγιου για τη γραμμη που πληρωνουμε στον ΟΤΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

As me sugxwrhsoun oloi sto forum alla diabazontas thn anakoinwsh (kai xrhsimopoiwntas swsta thn ellhnikh glwssa) de mporeis na sumperaneis oti oi meiwseis 9a isxusoun kai gia tous uparxontes xrhstes. Asxeta an telika 9a ginei (giati an meinoun duo pagia einai paralogo entelws), 9a perimenw na to dw sto logariasmo mou gia na to pistepsw. Toulaxiston fainetai oti h xionostibada arxise na kulaei ....

 

Dum spiro spero.... (to egrapsa kala? kanenas latinofwnos? :P)

 

Filika

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα θα κερδισουμε ολοι την μειωση του παγιου για τη γραμμη που πληρωνουμε στον ΟΤΕ.

 

file Γιάννης_(Platano), auto pou les sto paidi pou rwtaei gia vivo den kserw an isxuei stin periptwsi pou exoume full llu apo vivodi. Mporei vevaia na uparksoun meiwseis logw tou antagwnismou, alla oxi logw meiwsis pagiou ston ote giati osoi exoun vivo full llu den plirwnoun pagio ston ote.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα θα κερδισουμε ολοι την μειωση του παγιου για τη γραμμη που πληρωνουμε στον ΟΤΕ.

 

file Γιάννης_(Platano), auto pou les sto paidi pou rwtaei gia vivo den kserw an isxuei stin periptwsi pou exoume full llu apo vivodi. Mporei vevaia na uparksoun meiwseis logw tou antagwnismou, alla oxi logw meiwsis pagiou ston ote giati osoi exoun vivo full llu den plirwnoun pagio ston ote.

 

Μα o polakis λεει οτι η γραμμη του ειναι απο ΟΤΕ.Provider εχει την vivodi.Η μειωση του παγιου ισχυει σε ολους οσυς εχουν γραμμη απο ΟΤΕ ανεξαρτητα τον provider. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρά... Πολύ μικρά βήματα. Έχουμε και λέμε:

 

Την διάθεση του Conn-X' date=' της πρώτης ADSL σύνδεσης που εγκαθιστά ο πελάτης μόνος του, με νέες χαμηλότερες τιμές, ξεκινά από τις αρχές Οκτωβρίου o OTE.

 

Το Conn-X προσφέρει στον πελάτη 24ώρη σύνδεση στο Ίντερνετ με υψηλές ταχύτητες 384 kbps και 512 kbps, χωρίς διαδικασία dial-up και χρονοχρέωση-ΕΠΑΚ.

 

”Μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες η επόμενη πρόκληση που έχουμε μπροστά μας είναι η διάδοση της ευρωζωνικότητας. Η ευρωζωνικότητα είναι το μέλλον στις τηλεπικοινωνίες και η ανάπτυξή της είναι ο μονόδρομος όχι ο μόνο για τον ΟΤΕ αλλά και την Ελλάδα”, είπε ο διευθύνων σύμβουλος του ΟΤΕ, Π. Βουρλούμης, μιλώντας σε δημοσιογράφους στη Θεσσαλονίκη.

 

Το μηνιαία τέλος για τις δύο κατηγορίες Conn-X ανάλογα με την ταχύτητα πρόσβασης αντιστοιχεί σε 19,90 ευρώ και 35,90 ευρώ, ενώ το τέλος ενεργοποίησης ορίστηκε στα 34,99 ευρώ.

 

Οι παραπάνω τιμές είναι μειωμένες κατά 20,3% και ισχύουν από την 1η Οκτωβρίου, σύμφωνα με τον ΟΤΕ.[/quote']

 

Συμπεράσματα:

1) Το χαράτσι ενεργοποίησης παραμένει στα 34,99+ΦΠΑ=41,29?

2) Η 384 πέφτει από τα 24,99+ΦΠΑ στα 19,90+ΦΠΑ=23,48? (μείωση 20,4%)

3) Η 512 πέφτει από τα 44,99+ΦΠΑ στα 35,90+ΦΠΑ=42,36? (μείωση 20,2%)

 

Τώρα γιατί ο ΟΤΕ βάφτισε "νέα" τα πακέτα, για μια υπηρεσία που προσφερόταν κι από πριν (δηλαδή να εγκαθιστάς μόνος σου τον εξοπλισμό), είναι από τα ανεξήγητα φαινόμενα του ΟΤΕ. Εκτός και αν έχουν κατά νου, η νέα τιμή να ισχύσει μόνο στους "νέους" από 1/10, που δεν το νομίζω να συμβεί :evil:

 

 

Πηρα τον ΟΤΕ τηλ σημερα για να βαλω DSL. Μου λεει ο τυπος ειστε ενημερωμενοι για τις τιμες? Ναι του λεω κατι ακουσα για 19.90 παγιο για 384 συνδεση. "Δεν γνωριζω τιποτα για τισ Conn-x υπηρεσιες παρα μονο οτι θα λειτοyργησουν απο 1Η Οκτωμβριου". Αν κανω τωρα μια συνδεση DSL 384 στο υπαρχων προγραμμα μετα την 1Η Οκτωμβριου...

"Δεν το γνωριζω αυτο και δεν μπορω να σας εγγυηθω τιποτα για το αν δηλαδη θα μπορει να γινει μετατροπη της συνδεσης σας σε Conn-x μετα την πρωτη Οκτωμβριου".

 

Οποτε περιμενουμε να σκασει 1η του μηνος για να βαλουμεε DSL. Mην παθουμε καμια ζημια... στα σιγουρα λοιπον ('Η οχι;)

----------------------------------------------------------------------------------

Μια ερωτηση: στο μηνιαιο παγιο του DSL384 24.99 .. θα πληρωνω καθε μηνα + παγιο της απλης γραμμης 10.49; 'H το 10.49 μονο καθε δημινια?

Εγω νομιζα οτι θα πληρωνω πληρωνω μονο 24.99 το μηνα + ISP. O OTEς

μου ειπε αλλα :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...