Προς το περιεχόμενο

Προταση για αγορα TV 21" και άνω


gto234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

rikse an theleis mia matia sto carrefour. exo dei tis FirstLine kai einai arketa kales. Episis, enan filos mou spoudaze se mia idiotiki sxoli kai mesa sta mathimata tous anaferontan pos oi ilektrikes siskeves tou Carrefour kataskevazontai apo tin Sony kai tin Philipps. eixe ena montelo 16:9 se poli kali timi kai mallon tha to agorasi ki ego

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τελικά την SAMSUNG 29" με 470? απο makro ενώ στα μαγαζιά την είχε 550.Είναι 100Hz αλλά όχι τοσο σταθερή όσο την LG που ειχα δεί.H LG είχε εικόνα πραγματικά χαρτί έκανε όμως 650?.Βασικά η SAMSUNG τρεμοπαίζει στα γράμματα και στα σήματα των καναλιών ενώ αν την κοιτάξεις με την άκρη του ματιού σου καταλαβαίνεις όντως οτι είναι 100Hz.Τώρα τι έχουν κάνει στην LG και τα δείχνει όλα τόσο σταθερά δεν ξέρω.Πάντως για τους γονείς μου είναι οπότε σίγουρα είναι καλύτερη επιλογή απο μια 50Hz.

A!Πήρα και το United DVX 4069.Πολύ καλό για 80?!Παίζει τα πάντα κυριολεκτικά!Tα DivX τα σκίζει,πολύ καλή ποιότητα και καλό fast forward-rewind!Το προτείνω ανεπιφύλακτα!Ελπίζω μόνο να μην χαλάσει σύντομα αν και έχει 2 χρόνια εγγύηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε gto324 μόνο στο maτkro τη βρήκες αυτή την SAMSUNG σε τέτοια τιμή? Έχει κάποιο συγκεκριμένο όνομα το μοντέλο;

Όταν λες "τρεμοπαίζει στα γράμματα και στα σήματα των καναλιών" τι εννοείς;

Τελικά έχει διαφορά από τις 50Hz που είδες;

 

Ρωτάω γιατί με ενδιαφέρει και μένα (αν και όχι για μένα).

Τhanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντέλο είναι CW-29M066 κάπως έτσι.Η τηλεόραση έχει διαφορά απο τις 50Hz αλλά δεν είναι η απόλυτα σταθερή εικόνα(όπως η LG).Όταν λέω τρεμοπαίζει λίγο εννοώ π.χ. το σήμα του mega αν πάς απο κοντά θα κουνιέται λίγο ενώ στην LG ήταν χαρτί.Δεν κουνούσε καθόλου.Η εικόνα όμως είναι μια χαρά σταθερή.Γνώμη μου,αν θές την απόλυτη οθόνη σε αυτή την κατηγορία πάρε την LG.Εμείς(οι γονείς μου δηλαδή) το θεωρήσμε υπερβολικό να δώσουμε 650 για τηλεόραση άρα καταλήξαμε σε αυτή.Μόνο στο makro την βρήκα τόσο.Οι υπολοιποι κωτσόβολοι κπλ. την είχαν 550.Αυτά,ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτόν τον καιρό είμαι επαρχία και δεν έχω καλη εικόνα της αγοράς ούτε πρόσβαση σε makro και careffour κτλ. Υπάρχουν κωτσόβολος,κορασίδης,ηλεκτρονική αθηνών και τοπικά μαγαζιά.

 

Ωστόσο,,,

Μέχρι το απόγευμα (υπάρχει λόγος) πρέπει να έχω πάρει με max 500ευρώ μια 29άρα (κατα προτίμηση στα 100). Θα με βοηθήσει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα μια εβδομάδα πριν από τον Kostika εδώ στην Ν. Μάκρη μια 21" Samsung επίπεδη (όχι lcd) με στερεοφωνικό ήχο με Αdio-Video out και γενικά πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, 280 ευρώ μετρητοίς.

 

Πιστεύω ότι έκανα μία καλή αγορά όταν στα 260 ευρώ αγόραζες μία (άθλια) μονοφωνική και με επιφάνεια κυρτή Sony..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...