Προς το περιεχόμενο

AMD Athlon XP 2800+ Barton (Tray)


9-11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις έκανα μια low-budget αναβάθμιση αγοράζοντας τα ακόλουθα:

 

> AMD Athlon 2800+ Barton ΟΧΙ την box έκδοση €113,8

> Asus A7N8X-E Deluxe €96,6

> 512MB DDR 400MHz (CAS Latency 3) €82,4

(όλα τα παραπάνω άνευ ΦΠΑ)

 

Λοιπόν, επειδή ακριβώς o Athlon ήταν σε έκδοση Tray (έτσι λέγεται η μη-Box έκδοση; ), μου έδωσαν και ένα coolerάκι μάρκας 'Evercool' (€12)

 

Τα ερωτήματα που έχω:

(1) Μήπως θα έπρεπε να είχα προτιμήσει την Box έκδοση και αν ναι, γιατί

 

(2) Τι λέει το 'Evercool' όσον αφορά την αγωγιμότητα θερμότητας και τον θόρυβο σε dB σε σχέση τόσο με το αυθεντικό σύστημα ψύξης που συνοδεύει τους AMD box όσο και τις εναλλακτικές προτάσεις (μάρκες) cooler

 

(3) Βρίσκετε τις τιμές των παραπάνω (κατόπιν εορτής βέβαια) κοντά στον μέσο όρο ή υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις; (όπως καταλάβατε δεν έψαξα εξονυχιστικά την αγορά, παρά μόνο 3-4 καταστήματα)

 

Τhanks, η γνωμή σας θα μου ήταν πολύτιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πάσα πιθανότητα θα είναι κάπως καλύτερο από της AMD αφού τα ψυχτράκια της τα δίνει φτηνότερα απο το ΕΒΕΡΚΟΥΛ που πήρες... Το πιο πιθανό είναι όμως κάποτε να χρειαστείς καινούρια ψύχτρα μεγαλυτέρων δυνατοτήτων. Οι τιμές καλούτσικες είναι αν και τον 2800+ κάπως τσιμπημένο τον βρίσκω...Πριν κανα μήνα που ρώτησα είχα βρει τον Boxed 109+ΦΠΑ. Κάτι άκουσα οτι λόγω Sempr0n θα ανέβαινε η τιμή του 2800+ και 3000+ . Μάλλον αυτό έγινε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Box aksize perissotero na ton pareis.H mane psyktra ine poly kalh (koma k gia o/c).Epishs ton phres poly akriva

Better luck next time!

 

Kai isxyei o ekshs kanonas,prwta rwtame,meta agorazoume!

An agorasame tote de rwtame gia na mh stenoxwriomaste

 

P.S.Mh stenoxwriesai,oloi kaname patata agora kapote.Pandws ikata ta alla i cpu afth ine pragmatika poly kalh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...