Προς το περιεχόμενο

επείγον! γνώμες για φορητού αγορά


ekkli

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν μου φτάνανε τα τρεξίματα μου, ανέλαβα να βρω laptop για τον πατέρα μου -το μεγάλο μου στόμα φταίει όμως, κανένας άλλος.....

του είπα λοιπόν ότι ως σαββάτο πρωί -που θα πάμε να το αγοράσουμε- θα του έχω συγκεκριμένη πρόταση φορητού για να κάνει τη δουλειά του.

η οποία δουλειά του είναι να γράφει τεχνικές εκθέσεις, χρησιμοποιεί δλδ word και μόνο για αυτό το θέλει.

 

το παρόν desktop μηχάνημα που τον ικανοποιεί πλήρως είναι

amd 2000+ (1637 Mhz)

ram 256 MB

HD 40 GB (εκ των οποίων τα 30 άδεια)

 

με βάση αυτά τα χαρακτηριστικά μπορείτε να προτείνετε ή και να με κατευθύνετε σε κάτι?

χάθηκα ανάμεσα στους pentium M, τους mobile pentium και τους celeron M (αλήθεια, για word ποιος είναι καλύτερος

και γενικά που υστερεί και που πλεονεκτεί ο καθένας?).

το πιο σημαντικό μάλλον είναι το γρήγορο service -έτσι και μείνει χωρίς πισι για 2 μέρες δεν το γλυτώνει το εγκεφαλικό.

αν έχει κάποιος συνάδελφος εμπειρία από μάρκες κλπ...

 

το max όριο αγοράς είναι τα 1000 Ε (μόνο!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω των χρημάτων που διαθέτεις, πας σε κάτι τέτοιο. ΟΛΑ τα φορητά της εποχής καλύπτουν τις ανάγκες του πατέρα σου, οπότε κοίταξε και την περίπτωση centrino που δεν γονατίζει την μπαταρία.

 

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=214737&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=222304&Merchant_Id=1&sts_cid=3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego opos leo protino TOSHIBA.TO SERVICE EINAI STIN ELLADA kai oti pathei to ftiaxnoun edo.kai me 100 euro parapano ginetai epektasi eggiisis apo 2 se 4 xronia.kai to xereis oti ama xalasei kati sto laptop einai panakribo opote axizoun ta 4 xronia eggiisi.me 1000 euro kati tha breis kai apo toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το κλείσω το θέμα, αγοράσαμε το πρωί

από πλαίσιο το πιο φτηνό που είχε, amilo L

ελπίζω να βγεί καλό

 

ευχαριστώ όσους βοήθησαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...