Προς το περιεχόμενο

Wireless Network Help!!


lizardking

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα εάν ξέρει κανείς ας βοηθήσει. Προσπαθώ να στήσω ένα wireless network στο σπίτι μου έχω επίσης ADSL σύνδεση και το modem είναι το speedtouch,η γραμμή είναι στον πάνω όροφο και το pc στο κάτω όροφο τα οποία επικοινωνούν με εσωτερική σκάλα, είχα καταφέρει με ένα access point (ovislink) να το στήσω το οποίο το είχα συνδέσει με ένα καλώδιο Lan με το modem στον πάνω όροφο και η σύνδεση έπαιζε κανονικά ,ώσπου επειδή δεν ήθελα το καλώδιο να είναι στην μέση του διαδρόμου αγόρασα άλλα 2 access point τις ίδιας εταιρείας και ενώ τα έχω ορίσει στο ίδιο range τις ip αυτά δεν βλέπουν το ένα το άλλο και από την κάρτα που έχω στον κάτω όροφο στο pc βλέπω 3 διαφορετικά ovislink? Ξέρει κανείς τι δεν κάνω σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to ekana ayto poy les evala ta alla 2 ap me to default gateway to prwto alla tipota. Shmera agorasa ena modem/router(ovislink) to 5434ARM to opoio den mporw na bgw ka8oloy sto internet kai enw kanw tis ry8mhseis poy exw kanei kai sto allo modem to alcatel kai paizei kainonika alla me to wireless den mporw na synde8w ka8oloy kai den mporw na katalabw giati. To 3erei kaneis ayto to modelo toy wireless modem/router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...