Προς το περιεχόμενο

Προγραμμα για Κοινοχρηστα


kliolakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Krusty είπε

Αν το εγκαταστήσεις σε virtual machine στα XP; Με δεξί κλικ στα 7 μήπως έχει καμιά επιλογή να τρέξει με συμβατότητα vista; Στο λέω γιατί πρέπει να είναι καλό, αφού είδα και στην ιστοσελίδα των λογιστών να το ζητάει ο ένας απ' τον άλλον παλιά.

Εκατσα και εβαλα και XP .. 

Παλι προβλημα μου κανει ... 

Βγαζει καποιο error οταν πας να βαλεις στοιχεια  μεσα...

'

Επεξ/σία από k_w_t
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, k_w_t είπε

Εκατσα και εβαλα και XP .. 

Παλι προβλημα μου κανει ... 

Βγαζει καποιο error οταν πας να βαλεις στοιχεια  μεσα...

'

Τι error είναι αυτό; Τι σου λέει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, kormos είπε

Τι error είναι αυτό; Τι σου λέει;

Run-time error '380':

Invalid property value.

Tο δοκιμασα σε καθαρη εγκατασταση ΧΡ και WIN7 και βγαζει το ιδιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς λίγο που κοίταξα την παραπάνω ταυτότητα λάθους μπορεί να οφείλεται από λάθος στο active x, γραμματοσειρές που λείπουν εώς το πρόγραμμα οδήγησης της κάρτας γραφικών!

https://stackoverflow.com/questions/1979281/what-causes-this-error-runtime-error-380-invalid-property-value

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Krusty είπε

Δυστυχώς λίγο που κοίταξα την παραπάνω ταυτότητα λάθους μπορεί να οφείλεται από λάθος στο active x, γραμματοσειρές που λείπουν εώς το πρόγραμμα οδήγησης της κάρτας γραφικών!

https://stackoverflow.com/questions/1979281/what-causes-this-error-runtime-error-380-invalid-property-value

Nα στο στειλω να το δοκιμασεις...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως νομίζω ότι αν είσαι σε μια μικρή πολυκατοικία (<10 διαμερίσματα) χωρίς κεντρική θέρμανση ίσως δεν αξίζει να πληρώνεις για χρήση λογισμικού. Μπορείς να κρατήσεις τα χιλιοστά του κάθε ένοικου για κάθε δαπάνη πχ άλλα για ανελκυστήρα και άλλα για ΔΕΗ, από παλιούς λογαριασμούς αν ήσασταν σε εταιρία είσπραξης κοινοχρήστων και από εκεί με το κομπιουτεράκι μέσα σε λίγα λεπτά να βγάζει όλες τις χρεώσεις. Αν δεν ξες τα χιλιοστά και έχεις πρόβλημα στο πώς βγαίνουν πχ για τον ανελκυστήρα με τους συντελεστές ορόφου, μπορώ να σε βοηθήσω. Καλή κουβέντα αλλά μεγάλη γίνεται για τις εργατικές κατοικίες (που ανήκουν στο κράτος) όπου ο κανονισμός τους είναι πολλές φορές πρότυπο και για τις υπόλοιπες οριζόντιες ιδιοκτησίες.

http://www.diaxeiristis.com/forum/

 

Aν κάνεις με κομπιουτεράκι και χιλιοστά την δουλειά, στο τέλος μπορείς να έχεις ένα πρότυπο φύλλο στον επεξεργαστή κειμένου όπου μπορείς να βάλεις να φαίνονται πιο όμορφα οι ατομικές χρεώσεις.

Στο παραπάνω φόρουμ νομίζω υπάρχει ένα εξελόχαρτο για υπολογισμό κοινοχρήστων αλλά δεν βρήκα άκρη.

Επεξ/σία από Krusty
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσοτερο για τις εκυπωσεις χρειαζομαι το προγραμμα..

Τα ποσα τα βγαζω και μονος μου βαση χιλιοστων.

Απλα αρχιζουν ο ενας δεν μου το ειπες ο αλλος σου τα εδωσα.. ο τριτος το ξεχασα και γινεται ενα μπαχαλο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δίνω ένα υπόδειγμα ατομικού υπολογισμού οφειλής. Θα μου πεις δεν είναι και σοβαρή δουλειά, αλλά αν τους λες να σου το δίνουν για λίγο να το υπογράφεις ή να το βάζεις μια σφραγίδα όταν πληρώνουν, τότε δεν μπορεί να σου πει ο άλλος ότι πλήρωσε ενώ δεν έχει πληρώσει. Θα έχει κι αυτός ευθύνη που δεν έχει την υπογραφή επάνω.

Το "δεν μου το είπες" μπορείς να το γλιτώσεις βάζοντας έναν κεντρικό φύλλο οφειλών όλων των ενοίκων στον πίνακα ανακοινώσεων με ημερομηνία λήξης, οπότε η ευθύνη πέφτει πάλι πάνω τους και τα γραπτά μένουν. Αν θες να σου δώσω και τέτοιο υπόδειγμα που βοηθάει και στην διαφάνεια, καθώς μπορούν να δουν τί πληρώνει ο καθένας.

Ατομικό.odt

Επεξ/σία από Krusty
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...