Προς το περιεχόμενο

Dsl sta Xania (kai oxi mono)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Epeidh exw kaneis etoish ston Ote apo tis 8 tou mhna Noemvrh kai akoma perimenw, epikoinwnhsa shmera me tous texnikous sta Xania oi opoioi mou eipan to ekshs: Den exw dsl akoma logw tou gnwstou provlhmatos me ta siemens. H eidhsh einai allou. Mou eipan oti exou lavei thlegrafhma apo th siemens oti oi texnikoi tha einai Xania peripoou stis 28 Noemvrh me 5 Dekemvrh to poly. H douleia pou tha kanoun krataei 1-2 meres. Epishs mou eipan oti h hmeromhnia pou tha pane oi texnikoi se kathe poly einai diaforetikh, dld gia Xania einai apo 28-5 apo Hrakleio kapoia allh.. Telos pantwn syntoma sta Xania osoi perimenoun tha exoun thn.. "timhmenh" dsl :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω κάνει on-line την αίτηση ενδιαφέροντος 2 φορές εδώ και μήνες (δεν θυμάμαι πόσο παλιά) στα 7 χλμ από Χανιά τίποτα. Η μόνη που είδα και λέει ότι το υποστηρίζει (για το νούμερό μου) είναι η telepassport για sDSL. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό όσο αναφορά το νουμερό μου και την περιοχή, ενώ δεν δίνει ο πΟΤΕ να βάζει αυτή. Αν και από άλλες που ρώτησα (Forthnet) μου είπαν ότι μπορεί να είναι "δικές" τους γραμμές "μισθωμένες" από τον ΟΤΕ κάτι τέτοιο τέλος πάντων. Το βλέπω πάντος να έχει πολύ μέλλον για να μπεί DSL παντού και ενώ βλέπουν τι ζήτηση υπάρχει πάνε κουτσή μαρία. Μια η Siemens μια δεν εχουν λάβει DSLAM κατά τα άλλα η διαφήμιση πάει και έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O parisb έχει δίκιο αν δεν βάλει ο ΟΤΕ η vivodi/forthnet κ.λ.π πως να βάλουν ειδικά όταν δεν βάζουν δικό τους καλώδιο και πρέπει να βάλει ο ΟΤΕ....Θα το ψάξω για Telepassport αφού λέει πως δίνει στην περιοχή μου και αφού έριξε και άλλο τις τιμές τις σε 55€ απ' ότι είδα (είχε 75€ και ακόμα παραπάνω πιο παλιά), για την 384.

Θα δείξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Εγώ πάντως που έχω κάνει on-line την αίτηση ενδιαφέροντος 2 φορές εδώ και μήνες (δεν θυμάμαι πόσο παλιά) στα 7 χλμ από Χανιά τίποτα.

Φίλε μου στα Κουνουπιδιανά είσαι;

Αν ναι, πες να κανονίσουμε να μαζέψουμε υπογραφές. Έχω ασχοληθεί με το θέμα γιατί και εμένα με απασχολεί και μου είπαν πως αν μαζέψω 20 υπογραφές ξεκινάει εύκολα η διαδικασία. Ο τύπος με τον οποίο μίλησα ήταν πολύ εξυπηρετικός και δεν το είπε για να με ξεφορτωθεί. Κουνουπιδιώτες και περίχωρα ελάτε για υπογραφές! PM όποιος ενδιαφέρεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

egw paidia me to adsl-in-a-box ekana tin etisi 19 febrouariou mesw internet k meta apo 12 akrivos ergasimes meres(8 martiou) mou mpike kanonika i dsl. ag.iwanni menw.katebazw me 43 kb/s maximum(pou apo oti blepw sto forum auti i taxitita einai arketa kali)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...