Προς το περιεχόμενο

Speedtouch 530.'Ολα οκ μονο που το led ανασβοβήνει...


avenger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κουφό είναι αυτό πάλι?Συνδέομαι κανονικά,κανονικές ταχύτητες αλλά το led του modem αναβοσβήνει συνεχώς πράσινο-πορτοκαλί.Τι συμβαίνει ρε παιδιά του έχει τύχει κάποιου κάτι ανάλογο.Επαναλαμβάνω η σύνδεση δουλεύει κανονικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το βγάλω απο την πρίζα δεν νομίζω να έχω κανένα πρόβλημα με συγχρονισμό απο τον ΟΤΕ?Γιατί ξέρετε τι λένε if it works,don't fix it!

Καμιά διακοπή δεν παρατηρώ κατεβάζω με 40αρια κανονικά(έχω 384).Αρκετά περίεργο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τί πρωτόκολλο το έχεις ? pppoE ή pppoA?

 

Γιατί σε μένα όταν το είχα pppoE αναβόσβηνε επίσης πράσινο-πορτοκαλί και όταν το αλλαξα απ' το setup σε pppoA έφτιαξε.

Στον ΟΤΕ τί πρωτόκολλο είχες ζητήσει? Γιατί στην θεσ/νικη πχ πρέπει να βάλεις το πρωτόκολλο που σου έχουν και στο κέντρο του ΟΤΕ. (και αν θες να αλλάξεις τους παίρνεις τηλ στο 134 και στο αλλάζουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οver atm έχω.Η πλάκα είναι πως όταν αλλάξω τη ρύθμιση σε οveratm το led παραμένει πράσινο.Αλλά τότε δεν μπορώ να συνδεθώ με forthnet!Γιατί πάει να συνδεθεί μέσω over ethernet!Οπότε αναβόσβημα του led=δίκτυο,χωρίς αναβόσβημα=όχι δίκτυο.Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να αλλάξω τον τρόπο σύνδεσης της forthnet σε overatm?Γιατί απο τις ρυθμίσεις δεν γίνεται,εμφανίζει μόνο PPPΟE.Tι να πείς είναι να τρελαίνεσαι κουφά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως το έχεις σε bridged mode και όχι σε atm? Πατάς εικονίδιο για να συνδεθείς στο internet ή με το που ανοίγεις το modem μπαίνει μόνο του?

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να αλλάξω τον τρόπο σύνδεσης της forthnet σε overatm?Γιατί απο τις ρυθμίσεις δεν γίνεται,εμφανίζει μόνο PPPΟE.

Απ' τη forthnet moy είχαν πει ότι δε χρειάζεται από μέρους τους κάποια ρύθμιση στο πρωτόκολλο. Όταν τρέχεις το setup του modem σου δίνει επιλογή για pppoA ή μόνο pppoEι ??

 

Ποιό firmware έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια,έτσι πρέπει εδώ μέσα να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.Τελικα τώρα είναι όλα οκ,πράσινο λαμπάκι και κανονικά σύνδεση.Ποιός ξέρει τι έφταιγε τελικά,μετά απο ένα restart τώρα όλα δουλεύουν κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...