Προς το περιεχόμενο

Πoλυμηχάνημα αντί για εκτυπωτή και scanner?


Challenger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος θα αγοράσει pc και βοηθάω στη σύνθεσή του. Πόσο καλή ιδέα είναι να πάρει ένα πολυμηχάνημα αντί για εκτυπωτή και scanner? Δεν έχει τρελές απαιτήσεις εκτύπωσης και σκαναρίσματος, ενώ θα τον εξυπηρετούσε η δυνατότητα να βγάζει φωτοτυπίες στο σπίτι,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα λεφτά για μελάνια... πάρα πολλά... καλύτερα έναν οικονομικό εκτυπωτή και ένα γρήγορο scanner... αυτό θα έκανα τώρα αφού πρώτα την πάτησα πρώτα με το PSC500, που το πληρώνω ακόμα ένα σωρό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κατηγορία μέχρι 200euro, τα πολυμηχανήματα της Epson (πχ CX3650-CX6600), σε αντίθεση με αυτά της Hewlett Packard, έχουν 4 ξεχωριστά μελάνια, οπότε λογικά θα είναι οικονομικότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο και μόνο από θέμα ποιότητας εκτύπωσης και σκαναρίσματος, προτιμώ 2 ξεχωριστά μηχανήματα παρά ένα πολυμηχάνημα.

 

Βέβαια αυτό είναι προσωπική άποψη και επιλογή. Και για ξεχωριστά μηχανήματα θα πρότεινα Canon, πολύ καλή ποιότητα και φθηνά αναλώσιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to polimixanima kanei gia kapoion pou den exei ton aparaitito xwro na exei mazi me to computer enan ektipwti k ena scanner......

an o filos sou omws exei xwro tote sigoura 2 xexwrista!!!!i poiotita pou tha exoun k i texnologia(ektipwsi ana lepto, xronos skanarismatos ktl) den tha sigrinontai me ena polimixanima.....

 

an k canon exw dei mono scanner gia na pw tin alitheia, pou proteinei o nk_surfer, egw tha proteinw gia ton ektipwti hp.

psaxe na deis times( epidoseis!!!!!!!!!) k mallon tha to xanaskeftei o filos sou!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια εχω πολυμηχανημα scanner+εκτυπωτης...

 

Ειναι το HP 1210 τωρα κυκλοφορει παρομοιο στην αγορα με αλλο κωδικο,εχω μεινει ΚΑΤΑΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ τυπωνω με αυτο καρτες βασικα σε καθημερινη βαση για την δουλεια μου και ειναι πραγματικο σκυλι χωρια που δεν εχω παει σε μαγαζι με φωτοτυπιες απο τοτε

 

Οσο για το προβλημα με τα ακριβα μελανια που λεει καποιος φιλος παραπανω υπαρχει λυση με refill :D 30 ευρω τα 25 γεμισματα καλα δεν ειναι? :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ayto poy eipw8hke, oti se jexwrista mixanimata den yparxei idia apodosh, den isxyei, 4 sure....

canon MP390 an den kanw la8os, 4800x1200 dpi print, photo, 23pages/min klp klp.....

sta neotera montela, yparxoyn k me 2 melania (pixma 110-130-18p/min,4800x1200) k me 5 melania (4 kanonika +1 foto--> 25p/min, 4800x1200,torfodotis, ektypwsh photo klp klp...)

 

o kanonas einai o ejhs...oti plhrwseis pairneis!alli timi to ena, alli to allo....to kritirio epiloghs omws gia polhmhx h jexwrista einai to ejhs....

exeis xwro?an oxi, pare polym....an omws soy tin paijei to scanner ston ena xrono?h o ektypwths?exeis ton ogko toy polym, + 1 scanner meta????

 

kalytera jexorista.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

file me 30e 25 gemismata poy vriskeis? mporeis na dwseis kapoia dieythynsh an exei to magazi poy ta agorazeis?

 

Bασικα δεν ειναι μαγαζι ειναι ενας τυπος στο flea

Μαζι με το κιτ των μελανιων που αγοραζεις του λες και ποιον εκτυπωτη εχεις και σου δινει μαζι και οδηγιες με photos με τα μελανια του δικου σου συγκεκριμενα εκτυπωτη...

 

Επισης αφου εχεις παρει το κιτ και σου τελειωσει καποιο απο τα μελανια μετα δεν ξανααγοραζεις ολο το κιτ απλα το μελανι που τελειωσε ...

 

Εγω παντως σωθηκα.... 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωριστά κομμάτια.

Είχε ένας φίλος πολυμηχάνημα, και του χάλασε νομίζω το τμήμα που τυπώνει, οπότε ούτε εκτυπωτή είχε, ούτε φαξ, ούτε φωτοτυπικό. Α! Και επειδή είχε πρόβλημα δεν λειτουργούσε ούτε για να στείλει ΦΑΞ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι της άποψης για 2 ξεχωριστά μηχανήματα.

Εχω HP 5150 σε εκτυπωτή και Canon 3200F σε σκάνερ.

Δεν ξέρω για την αξιοπιστία των πολυμηχανημάτων, αυτό που ξέρω όμως είναι από τη στιγμή που ειναι πολλα σε ένα δεν μπορεί να εχει τις ιδιες επιδοσεις με το κάθε μερος ξεχωριστά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

doulevontas se etairia me hp support mporw na pw pws to 1210 opws kai to 1510 einai ontws skylia...apla...an halasoun sini8ws ta petas...an exeis lefta egw 8a protina na pareis ena scanner kai enan mikro laser mavroaspro ennoite...gia fototypies? scan kai ektypwsi apo ton laser.poly ikonomiki lysi...kai meta exei pamfnia eghrwma pou otan sou teleiwsoun ta melania apla pairneis allo printer kai etsi ananewneis kai tin egkiisi sou...allwste den 8a xoun k megali diafora stin timi(neo printer/nea melania)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...