Προς το περιεχόμενο

Αγορα φορητου υπολογιστη


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να αγορασω απο Γερμανο το Hp compaq 9105 me Athlon XP 3000+ ,αρκετη μνημη και καλο δισκο. Εχει καλο σουλουπι οπως της hp. Πειτε μου γνωμες αν θελετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε θα σου πρότεινα να μην πάρεις HP.

Δουλέυω σε μαγαζί με Η/Υ και μπορώ να σου πώ οτι πολλοί πελάτες έχουν φρικάρει με τα HP.

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να σου βγάλει πρόβλημα και σε αυτή την περίπτωση καλύτερα να το πετάξεις παρά να μπλέξεις με το service της HP.

 

Θα αντιπρότεινα να δείς IBM και Acer (με επέκταση εγγύησης Acer Advantage που καλύπτει και μικροατυχήματα :D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγορασει εδω και δυο μηνες αυτο το notebook απο το Πλαισιο με 1068 ευρω τελικη με δωρο τσαντα και 12 μηνες pstn Forthnet.

Εντυπωσεις καλες,στις συγκρισεις με το Sandra κοντραρεται με centrino 1.6 και δινει λιγο καλυτερα αποτελεσματα απο αυτον.Στα αρνητικα του το DVD+RW που ειναι Sony.Οι μνημες ειναι της Nanya και οχι καποιας γνωστης μαρκας.Ο σκληρος ειναι καλος,η οθονη καταπληκτικη,Μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιασει κανενα μα κανενα προβλημα,Η μπαταρια του κραταει 2 ωρες με full χρηση.Ειναι μια τιμια αγορα.

Εαν θελεις μεγαλη φορητοτητα τοτε πας για centrino (μπαταρια+πιο ελαφρυς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μήν ανάβει ας πούμε !!!

Το έχω δεί 2 φορές !

 

Μετά το χρόνο περίπου τα HP παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα με υψηλές θερμοκρασίες και συνεχή κολλήματα ή restart...

 

Πρόσεξέ το λιγάκι αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

>Μετά το χρόνο περίπου τα HP παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα με υψηλές θερμοκρασίες και συνεχή κολλήματα ή restart... 

 

Συμφωνώ!

Και σε αρκετές περιπτώσεις πρίν τον χρόνο.

 

Έχουν δει αρκετά τα μάτια μου ώστε να μην υπάρχει περίπτωση να πάρω HP παρα μόνο αν μου το χαρίσουν!

 

Τα προβλήματα τους άρχισαν όταν έγινε η συγχώνευση με την Compaq.

Μέχρι τότε ήταν πολύ καλά.

 

Έχουν ρίξει πολύ την ποιότητα τους όπως και στους εκτυπωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι ρωτησα την εταιρεια και μου ειπαν οτι η μητρικη ειναι κατασκευασμενη Αμερικη. Παντως πες μου απο που γνωριζεις για την μητρικη αλλα και την μνημη. Εκτος αν εχεις καποιο γνωστο προγραμμα και ποιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Loipon...na sou pw ki egw thn gnwmi mou...

 

Psaxnontas sto iraklio ths kritis kai xwris distixws na exw polles epiloges katelixa se 2 mhxanimata tis ACER ta opoio gia thn timi toys (1250,1414 eurw) einai poly kala.

 

Des analytika ta links:

ACER 1524WLMI: http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=229338&Merchant_Id=1&sts_cid=3

ACER 1363WLMI:

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=54&Nav_Section_Id=6&Catalog_Id=1&Product_Id=237639&Merchant_Id=1&sts_cid=3

 

Egw epelexa to 1o apo ayta an kai akrivotero kai o logos einai o epexergastis tou

pou einai sta AMD ATLHON 64 3400+ me L2 cache 1MB,enw o allos exei AMD ATHLON Sempron 3000+ me cache 512,kai o logos ths epilogis einai h megalyterh anthektikothta toy laptop sthn texnologiki anaptyxi kai h kalyterh leitourgikotita toy sto mellon me ta polyanamenomena leitourgika gia 64bitoys epexergastes...Gia tis times toys pantws kai ta 2 mhxanimata einai POLY kala

 

Akouw gnwmes sta parapanw :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακριά απο HP. Πολύ περισσότερο αν ο επεξεργαστής δεν είναι mobile. Έχει ένας φίλος και δουλεύει μισή ώρα και μετά περιμένει 10 λεπτά να κρυώσει για να ξαναδουλέψει... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστης του 9105 ειναι mobile και τρεχει στα 800Ghz με μπαταρια και στα 1600Ghz με ρευμα.Εγω και ολοι μου οι γνωστοι εχουμε notebooks της Hp και δεν εχουμε κανενα προβλημα.

Τωρα για τον φιλο που εχει βαλει στο ματι τον 9105 του ξαναλεω οτι ειναι καλη επιλογη και συγκρινεται με εναν intel centrino στα 1,6.

Το μηχανημα το ταλαιπωρω αγρια αλλα δεν λεει να βγαλει ακομη προβλημα.Εαν θελει να μου στειλει pm για να δωσω αναλυτικοτερες πληροφοριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...