Προς το περιεχόμενο

Αγορα Ηχειων?Προτασεις και συμβουλες... :)


Lord_Az

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε η ωρα να παρω ηχεια..

τωρα εχω συνδεσει το pc με ενα στερεωφωινικο...με 2 ηχειακια 35 watt..

οποτε θελω κατι καλυτερο..

 

Λεω για 2:1 ηχεια....χωρις τα 5:1 να τα εχω αποκλεισει..

απλα προτιμω καλα και δυνατα 2:1 παρα μετρια 5:1

(εχω δικιο? απο ενστικτο μου βγαινει αυτη η προτιμηση

μηπως τα 5:1 κανουν αισθητη την παρουσια τους μεσω της πολυπληθης παρουσιας τους?)

 

εχω στα υποψη μου...

logitech z620 (70 watt 123)

altec cs 21 (110 watt 150 eura)

621 (140 watt 95 eura)

251 (90watt 106 eura )

creative T5900 (76watt 83 eura )

megaworks 2-1 (300 watt alla den ta exw brei se kanena ellhniko shop)

detonator 5-1 plus (98 watt 67 eura)

 

εχει κανεις αποψη πανω στο θεμα..

 

χαιρετω και ευχαριστω προκαταβολικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιώτη τα creative megaworks μου τα έχεις ακούσει ...γενικά είμαι ευχαριστημένος και θα τα συνιστούσα είτε στα 2.1 είτε στα 5.1 ανάλογα τα πόσα χρήματα θες να διαθέσεις. Πιστεύω πως τα αντοίστιχα logitech θα κυμαίνονται στα ίδια επίπεδα ποιότητας, ας μας διαφωτίσει κάποιος που τα έχει ακούσει.

 

Για τα megaworks δοκίμασε στο http://www.infoshop.gr εκεί είχα βρει μετά απο αρκετό ψάξιμο τα δικά μου....

 

Φιλικά

Νίκος

 

 

Ps. Απο μεθαύριο επιστρέφω στα μέρη μας οπότε θα τα τα πούμε και απο κοντά. :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικ....τα 150 ευρω ειναι το οριο μου..

στο infoshop τα εχει τα 2:1 στα 147 ευρω αλλα οχι ετοιμοπαραδοτα...(τα βολευω ομως..)

 

Θα περιμενω να δω αν θα πεσει καμια αλλη γνωμη και θα πραξω αναλογως..

 

Αυτα που σκεφτομαι ακομα ειναι τα altec..αν και se δυναμη δεν συγκρινονται με τα megaworks..απο ποιοτητα δεν εχω ιδεα..

καπου διαβασα για πολυ καλη ποιοτητα ηχου..αλλα σε συγκιση με τα creative??

 

χαιρετω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego tha po oti kai ta dika mou apla Inspire pou einai pio ftina einai arketa kala alla sigoura den exoun tiin axia ton megaworks

Pantos ego sou proteino na pareis 5.1 alla kai kapoia kali karta ixou dioti pragmatika kanei ti diafora

Kali tixi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon exo ta antistoixa 2.1 ton megaworks apo tin logitech. Einai ta z2200 ta opoia emena toulaxiston me ikanopoioun para poly. Genika ta 5.1 den ta polisimpatho....Synepos tha sou po an mporeseis na deis ta z2300 (apo oti nomizo einai i ekseliksi ton dikon mou).

 

elpizo na min exo kanei lathos me tis onomasies ton ixeion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ να σου πω την εμπειρία μου από τα Megaworks 2.1. Τα είχα για μία εβδομάδα αλλά τελικά κράτησα τα παλιά μου. Μπορεί να έχουν απίστευτο μπάσο, αλλά ο ήχος μου φάνηκε πολύ κατευθυντικός και δεν μου άρεσε. Είχα συνηθίσει τα 4.1 και ήταν πιο ολοκληρωμένος ο ήχος.

 

Τα Logitech Z-5300 τα είχα δει στο πλαίσιο περίπου στην τιμή που σου είπα, υπάρχει και υποκατάστημα στην Πάτρα, επίσης τα είχα δει στο http://www.pixmania.com με 135? + 15? μεταφορικά αλλά τώρα δεν τα έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά παρεπιπτόντως έχει τρελαθεί το Πλαίσιο!! :shock: Εγώ τα πήρα πριν κάνα τρίμηνο 365ευρώ και τώρα τα βλέπω 373,89ευρώ τελική!! Αντί η τιμή να πηγαίνει προς τα κάτω πάει προς τα πάνω!! :shock: Δεν πάμε καλά!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Egw exw ta Altec 221 (2.1) kai eimai ypereuxaristhmenos.....Oi doryforoi exoun poly kalh poiothta gia computer speakers, o hxos einai ka8aros, ta prima glyka....To bass sfixto kai gemato....Mono parapono to mege8os toy megafonou toy subwoofer...Einai mikro....An to megafono htan ligo megalytero 8a epaize poly pio aneta se ypshles entaseis.....

 

An agoraza twra pantws 8a epairna ta 2100 'h ta 5100. Prepei na einai koryfaia (opws kai h timh toys vevaia !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα logitech Z-5300 φαίνονται καλά .. αλλά μάλλον λίγο δύσκολο να τα βρεις χαμηλά όταν το site τα δίνει 200 USD επίσημη τιμή...

Και μάλλον σε αυτή τη κατηγορία θα κυμανθείς για 150€... στα high end 2.1

Μάλλον τα Ζ-2300 ίσως...

"the final result is that the speakers are at the high end of the quality spectrum. The 2300 thus represents one of the rare possible choices in this product sector for those who seek the best in the category.."

http://www20.tomshardware.com/consumer/20041111/index.html

 

Altec Lansing CS21 επίσης ...

 

Αλλά και τα Cambridge (Creative) Sound - Mega Giga works

ίσως καθαρά από θέμα ήχου και όχι εμφάνισης-συνδέσεων-ισχύος να είναι και τα κορυφαία... Η δύναμη δε λέει και πολλά από μόνη της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...