Προς το περιεχόμενο

απορίες για το USR 9106


ksessalonikios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω κανει αιτηση στην tellas για adsl και θελω να παρω ενα μοντεμακι/router γιατι αυτο το crypto που δινει στο πακετο φυσικα δεν με καλύπτει.Ειμαι στο να παρω το USR 9106 (115€ τελική) και θελω να ρωτησω τα εξείς:

1.ειμαι σε dslam intracom,δεν φανταζομαι να εχω προβλήματα στη συνδεση εε?

2.το 2ο pc ειναι εναν οροφο κατω,η επικοινωνία θα ειναι εφικτή?

3.και τέλος,το 2ο μηχάνημα ειναι λιγο αρχαιο,συγκεκριμένα ειναι ενα λαπτοπ pentium 2 sta 233 με win98,καλύπτει τις απαιτησεις σε hardware?

ευχαριστώ εκ των προτερων για τις απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ειναι λιγο δυσευρετο modem/router ta 115€ τα θεωρω υψηλη τιμη (στην Αθηνα οταν υπηρχε διαθεσιμο εκανε απο 91-97€

Ναι δε θα εχεις προβλημα συμβατοτητας κανει για ολα τα dslam

2)Aπο προσωπικη εμπειρια σε εναν οροφο επανω (πολυκατοικια) δεν υπαρχει προβλημα (βεβαια οχι για μεταφορα αρχειων μιας και πεφτει μεχρι και τα 5.5mbps σε μενα...για net ομως κανενα προβλημα.

Ακομη και τοτε ειναι απο τα λιγα access point που oι κεραιες του βγαινουν και μπορεις να βαλεις πιο μεγαλες.

3)Μιας και συνδεεται σε ethernet δεν νομιζω οτι θα εχεις κανενα προβλημα σχετικα με τις απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Ειναι λιγο δυσευρετο modem/router ta 115€ τα θεωρω υψηλη τιμη (στην Αθηνα οταν υπηρχε διαθεσιμο εκανε απο 91-97€

Ναι δε θα εχεις προβλημα συμβατοτητας κανει για ολα τα dslam

 

auto einai bebea panta ligo sxetiko.theoritika ola pezoun pantou.praktika oxi.kala ti ginetai.oles oi etereis internet bazoun to crypto sto paketo epidi einai elliniko mpas kai timisoume mia elliniki etereia????i mpas kai tin glitosoume apo to na klisei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

auto einai bebea panta ligo sxetiko.theoritika ola pezoun pantou.praktika oxi.kala ti ginetai.oles oi etereis internet bazoun to crypto sto paketo epidi einai elliniko mpas kai timisoume mia elliniki etereia????i mpas kai tin glitosoume apo to na klisei?

Sorry κιολας αλλα που κολλαει αυτο που λες?

Τι σημαινει πρακτικα οχι?

Εχεις αλλη πληροφορηση οτι σε καποιο dslam (siemens,alcatel,intracom,cisco) εχει προβλημα το 9106?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

και γιατί δεν αλλαζεις την πορτα? για διαφορους λογους ειναι καλύτερο να μη χρησιμοποιεις τη default πορτα του εκαστοτε προγράμματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ρυθμίσεις QOS πρέπει να βάλουμε ρε παιδιά ώστε να μη σέρνεται το surfάρισμα ενώ δουλεύει το Azureus?

Διάβασα τα faq στο adslgr αλλά δε γράφει για το Azureus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...