Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά με το AviTricks classic ανοίγω ένα βίντεο κάνω την επεξεργασία που θέλω αλλά μόλις πάω να το αποθηκεύσω μου βγάζει: Division by zero. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dimmyf:

1. πρέπει να κανεις διαχωρισμο(demuxing) τον ήχο από την εικόνα

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=103204 (έχει ξανα-αναφερθει)

2. μετα με τον καινούργιο ήχο και το video και ένα προγραμματακι για muxing

π.χ. http://www.videohelp.com/tools?tool=AVIMux_GUI ή το virtualdub

 

τα ενώνεις και burn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν...να και κάτι που τουλάχιστον στο συγκεκριμένο topic δε βρήκα γραμμένο....αλλά η ανάγκη μου δημιούργησε την απορία...Ψάχνω λοιπόν πρόγραμμα το οποίο να συλλέγει τους εγκατεστημένους codecs (coders-decoders) σε ένα pc, να τους κάνει backup (όλους μαζί ή μεμονομένα) και με το επόμενο format (ή σε άλλο pc) να μπορώ να κάνω restore και να έχω τους cocecs εκ νέου....Ελπίζω να έγινα κατανοητός...Ένα παράδειγμα μόνο τέτοιου προγράμματος (για σκοπό backup των drivers ενός pc) είναι το My Drivers 3.11 το οποίο με έχει σώσει από ΩΡΕΣ ψαξίματος για οδηγούς συσκευών...Αυτοί που το έχουν δουλέψει καταλαβαίνουν τι εννοώ και ίσως αντιληφθούν και πιο εύκολα το τι ψάχνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον το πιο εύκολο ειναι τους codec που χρειάζεσαι να τους κρατάς, γιατι έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεσαι πολλούς. Π.χ. Αν πάρεις (κατεβάσεις) το ace mega codec pack , τους έχεις όλους. ΑΛΛΑ: καλό ειναι να χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ αυτούς που πραγματικά θές, π.χ. για να τρέξεις ένα αρχείο. Οσον αφορά ένα τέτοιο πρόγραμμα , το ψάχνω άν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Antonisk2003

Κάπου στα output settings πρέπει να έχεις πειράξει το μέγεθος. Μου είχε συμβεί μερικές φορές με το Winavi video converter αλλά τα ξαναεπανέφερα και δεν το ξαναπείραξα απο τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...