Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό ΧΩΡΙΣ fan!


Megakill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου είχα βρει ένα τροφοδοτικό υδρόψυξη. Περνούσε εξωτερικά ένα "κανάλι" και εψυχε τις ψύκτρες από τα τρανσίστορ. Ξερει κανείς τίποτα γι΄ αυτό;

 

kati san ayto mipws?

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=index&cPath=319

 

kali fasi fenetai pantws alla akrivh.

arage 8a mporouse kaneis na ta vale sto idio kyklwma ayta me to resarator i 8a sikonei ta kerata tou apo temp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γεια σας παιδιά, έχω ένα PC Pentium 150MHz στο οποίο έχω εγκαταστήσει ipcop και το χρησιμοποιώ μόνο ως Router (firewall, nat, QoS κτλ). Το πρόβλημά μου είναι ότι έχει ένα τροφοδοτικό που το fan του μου σπάει τα νεύρα αν και το τροφοδοτικό δεν ζεσταίνεται ποτέ (200W).

 

Μπορώ να βρώ κάποιο φθηνό fanless; Ας είναι και 200W δε με πειράζει... Αν όχι τι πρέπει να κάνω για να μειώσω τουλάχιστον το θόρυβο; Να βάλω καμιά αντίσταση; Αν βγάλω τελείως το fan λέτε να αντέξει; Thx in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε μια μεταβλητή αντίσταση (ροοστάτη) 100-200Ω στα 5 watt, και έτσι μπορείς να ελέγχεις τις στροφές. Με λίγο ψάξιμο μπορείς να πετήχεις τον ιδανικό συνδυασμό θερμοκρασίας-θορύβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ροοστάτης σίγουρα οχι, για ποτενσιόμετρο μάλων θές να πέις mr. fwtonio

τώρα εσύ mr.mousik οχι μέσαα στο τροφοδοτικό σου αλλα θα βγάλεις 2 καλώδια απο το αρνιτικό τοθ ανεμιστήρα του τροφοδοτικού σουκαι θα το πάς κάπου πίσω στο κουτί σου αλλα σου τονίζω αρνιτικό πόλο δλδ το μαύρο καλώδιο του ανεμιστήρα όχι το κόκκινο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες "κάπου πίσω στο PC" τι ακριβώς εννοείς;;; Βασικά το έχω ξηλώσει εδώ και 2 ώρες το fan και δεν ανεβάζει θερμοκρασία. Παίζει να το αφήσω και έτσι, αλλά καλού κακού για πες μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...