Προς το περιεχόμενο

Dslam Γαλατσίου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τελευταίο καιρό στο DSLAM Γαλατσίου παρατηρούνται χαμηλές ταχυτητες και κατά συνέπεια παράπονα από χρήστες. Όσοι μένετε στην περιοχή γράψτε εδώ τις εντυπώσεις σας. Εγώ συγκεκριμένα έχω πρόσβαση από πΟΤΕ over ISDN 384/128 και συνδρομή Forthnet στην αντίστοιχη ταχύτητα. Στα NDT tests της Forthnet διαπίστωσα ότι δεν πάω πάνω από τα 256 ΚΒPS DOWN και 115 KBPS UP. Παλιότερα χτυπούσα και 320 ΚΒΡS down. To DSLAM έχει pitαρει κανονικά και με το νόμο. Πάει στο 121 για βλάβη κι ο Θεός βοηθός!! Eπίσης σύμφωνα με τα statistics στις 18/01/2005 για τις πόρτες του DSLAM Γαλατσίου είχαν ως εξής (παρατηρήστε ότι το μεγάλο της Intracom τίγκαρε πλέον):

post-19318-129062919229_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην με απογοητεύεις... κι έλεγα να κάνω κι εγω ενέργειες για DSL αυτες τις μέρες...

αν είναι να πληρώνω 384 και να εχω στο max (σχεδόν ποτέ δηλ.) 256, δεν αξίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα για το Γαλάτσι! Η τους πέρνεις τηλέφωνο, δηλώνεις βλάβη κι αν σε ακούσουν έχει καλώς ή συμβιβάζεσαι με Forthnet 256 και πΟΤΕ 384!

Πρέπει κάτι να γίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το ξεθάβω το post και σας λέω ότι μετά από τέτοιο πρόβλημα (χαμηλών ταχυτήτων) έκανα το τηλεφώνημα και έκαναν reset στην κάρτα στο dslam, τα πράγματα για κάνα μήνα έφτιαξαν και τώρα πάλι έχω 280-300 d/l . Είμαι σε pstn Αλυσίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είσαι!!!!!!!!!! Κι εγώ αυτές τις μέρες πάω πολύ καλά χτες και σήμερα μάλιστα χτυπάω κάτι ύποπτα 40αρια. Κάτι μου λέει πως δε θα κρατήσει για πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...