Προς το περιεχόμενο

Φράσεις που σιχαίνεστε - Φράσεις που αγαπάτε


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι λεει κ ο τιτλος .Ποιες ειναι οι φρασεις που αν δε τις επαναλαβετε τουλ μια φορα την μερα θα νιωσετε οτι κατι δε παει καλα κ ποιες ειναι εκεινες οι φρασεις που κ μονο που τις ακουτε νιωθετε αηδια (διακριτικα γραμμενο) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μου φαίνεται γελοίο, όταν είμαι μέσα/έξω χρόνια στο εξωτερικό, να βλέπω Έλληνες που είναι χρόνια και χρόνια στο MAD tv (και τους υπόλοιπους της παρόμοιας κουλτούρας) να προσποιούνται ότι ξεχνάνε τα ελληνικά τους. π.χ. Έλεγε ένας χθες "πες μου για αυτό το πως το λένε... emotional πράγμα στη μουσική σου".

 

Σιγά ρε φίλε, 10 χρόνια σε βλέπω στο ίδιο κανάλι στην Αθήνα και θυμάμαι εγώ πιο εύκολα τα Ελληνικά από σένα.

 

Υποψιάζομαι ότι τους έχουν βαλτούς να το κάνουν επίτηδες για να μοιάζουν 'trendy'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο φράσεις που σιχαίνομαι και δεν τις λέω ποτέ μα ποτέ είναι το ''μου σφηνώθηκε τυρόπιτα'' και το ''πιο αργός και απο την καθυστέρηση''. Απαίσιες.

Και αυτήν που προσπαθώ να την κόψω γιατί δεν μ'αρέσει πια αλλά μου βγαίνει αυθόρμητα σχεδόν κάθε μέρα είναι: ''γαμώ το μ...ι μου. Άσχετα αν δεν έχω. Δεν ξέρω όμως απο που την κόλλησα ρε γμτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαίνομαι τις Χριστοπαναγίες που ρίχνω...

 

Απο κει και πέρα φράσεις που χρησιμοποιώ και τις γουστάρω...

Τι ώωωωωωωωωωωωωωωωωωρα (απο Λεάνη)

Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι

Αουτομπαν (κουσούρι απο έναν ΕΜΘ Επιλοχία που άγνωστο γιατί το χρησιμοποιούσε όταν ήθελε να πει "και γαμώ")

Με την καλή έννοια. Πχ στο χθεσινό αγώνα για τον τερματοφυλακά μας. "Που να γυρίσεις σπίτι και να βρεις τα λυπητερά αποτέλεσματα των ογκολογικών σου εξετάσεων γμ την Π@ν..... σου και το μν που σε ξέρναγε ρε μπν γενίτσαρε... με την καλή πάντα έννοια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα καλοπροερετα,βεβαια...ΧΑΧΑΧΑ

 

Εγω εχω για αγαπημενη φραση το "αραξε λιγο ρε ψιλομαλ**α" και το "α μωρε α α α"...Τωρα μη ρωτησετε απο που βγαινουν..Ειναι μεγαλη ιστορια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο κερατο μου το τραγιο. Αν και εχω 3 χρονια να μου τα φορεσουν. Το:

Την τυχη μου την χορευτρια.εεεεεε ρε ποουυυυστι. αντε ρε λουλι, δεν θυμαμαι απο που το κολλησα αυτο.

Δεν τις λεω ολες καθε μερα αλλα ειναι χαρακτιριστικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιχαινομαι το ''Τεσπα''.Πολυ trendy λεξιλογιο...

 

οχι μωρε και trendy!

τεσπα οτι πεις εσυ! :D

 

 

μια ατακα που με απογειωνει αν χρησημοποιηθει σε

καταληλη στιγμη και τοτε που κολλαει ειναι το

"αντε μην γαμησω κανα πουστη τωρα"

πολυ καλο πιστευω αν και ανουσιο τελείως!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου την σπάει όταν έρχονται κάτι κυριούλες συνήθως στο λεωφορείο και, ενώ θέλουν να περάσουν για να κατέβουν, λένε: "Θα κατεβείτε?"

Μου έρχεται να τους πω: "Όχι!" Και να μείνω όπως είμαι!

Αν θες να περάσεις, πες: "Συγγνώμη"! ή "Να περάσω λίγο"! Μη με ρωτάς αν θα κατέβω! Στραβώνω!

 

Ναι, έχω πρόβλημα, το ξέρω ... :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φράσεις/Λέξεις που σιχαίνομαι: weekend, trendy, break, happening, event, sorry και γενικά ό,τι έχει σχέση με τη νέα Eurovision_ιστική διάλεκτο!

Φράσεις/Λέξεις που γουστάρω: κορυφαίος, τραγικός, έτσι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω παλι λεω ολη την ωρα: Λολ, τρολ, μωλ, μπωλ, ψωλ, μουνιολ, μπριτζολ, ραγκτρολ και φρατζολ..... Οπως και επισης και

" Αν υπερδιαγαλιώσεις την αντιστρεβλωτική σου ραβδο, επι της αντιπερισπαστικής της ιδιοτητας να τρωει...." και καθε φορα το συνεχιζω με κατι δικης μου στιγμιαιας εμπνευσης...!!

Λοοοολ! (να το παλιι!! τι λεγαμε??)

 

Φραση που να σιχαινομαι δεν υπαρχει (ή δεν μου ερχεται).

Τρολ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...