Προς το περιεχόμενο

Φράσεις που σιχαίνεστε - Φράσεις που αγαπάτε


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αποπάνω συλλογή είναι κατά 50% κόμπλεξ και κατά 50% εμπνευσμένες απαντήσεις, η συντριπτική πλειοψηφία των οποίων ξεκινά με "όχι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 349
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αγαπημενη φραση οταν 8ελω να βρισω ειναι...

Μαμα καλα?

Μπαμπας Ναυτικος?

 

Κα8ημερινα λεω "ΜΠΑΛΕΣ" οταν κατι με κανει να βαριεμαι η απλα μου σπαει τις ....

Οταν καποιος μου αναφερει ενα κατορ8ωμα του ερχετε η φραση "Δωστε ενα ευρω στο παιδι...Η "τωρα 8ες και μεταλλιο?"

Οταν κανω εργασια και μαγειρευω τα αποτελεσματα με κοροιδευουν ολοι οτι κολλαω να λεω "Στα @@ σου..."

 

Αυτο που σιχαινομαι να ακουω ειναι το Ντεμεκ...Αν και σαλονικιος Δεν μπορω να το ακουω με τπτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Είναι που είναι το thread το απαύγασμα της ουσίας και της σοβαρότητας, παρακαλώ θερμά μην το ξεφτυλίσουμε εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι που μου ακουγεται πολυ χαλια ειναι οταν καποιος λεει την φιλη του μωρο.Οχι μωρο μου,μωρακι μου,κτλ.Σκετο μωρο.Η ελα ρε μωρο κτλ.Μου φαινεται αηδια.Η οταν παιδακια και εφηβοι και γενικως καθε ηλικια λεει τον αλλο ρε μαλακα..ελα ρε μαλακα...κτλ.αν δεν μπορουν να βρουν κατι αλλο να πουν μεσα απο μια τοσο πλουσια γλωσσα σαν την ελληνικη τοτε καλυτερα να μην μιλανε καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πολύ καλή γνώστης εσύ, της απλής δημοτικής, θα γνωρίζεις πως μια πρόταση για να είναι σωστή συντακτικά και γραμματικά, χρειάζεται τον απαραίτητο τονισμό σε κάθε λέξη και τα υποχρεωτικά σημεία στίξης.

Έχω πολλούς φίλους συνονόματους.

/edit: ''Θα ξεράσω βατράχια!''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πολύ καλή γνώστης εσύ, της απλής δημοτικής, θα γνωρίζεις πως μια πρόταση για να είναι σωστή συντακτικά και γραμματικά, χρειάζεται τον απαραίτητο τονισμό σε κάθε λέξη και τα υποχρεωτικά σημεία στίξης.

Έχω πολλούς φίλους συνονόματους.

 

Εχω μια αμυδρη υποψια οτι απανταει σε μενα, γιατι λεει για συντακτικο και σωστο τονισμο (πραγμα που ειναι αδυνατο να κανω λογω ενος bug στο Qt toolkit που χρησιμοποιει ο browser μου).

Απο την αλλη, δεν βλεπω καποιο προβλημα με την στιξη στο τελευταιο μου μηνυμα. Ασε που δεν μπορω να ειμαι "καλη" σε οτιδηποτε. Εκτος αν κανω αλλαγη φυλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια πολύ ''ωραία'' εκφραση για κατι που δεν πηγαινει καλα ή για κάποιον που εκανε βλακεια ειναι:

 

Μπομπόλια ριγανάτα! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι που είναι το thread το απαύγασμα της ουσίας και της σοβαρότητας, παρακαλώ θερμά μην το ξεφτυλίσουμε εντελώς.

 

 

πότε έγινες moderator εσύ;:-D

σιδεροκέφαλος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+

"τα πάντα όλα", "αισθάνομαι" (αν και κοντεύουν να γίνουν "σούπα")

 

-

Όταν ξεκινάει κάποιος αντίλογο με το ανάλογο υφάκι και τις φράσεις

"Κάνεις λάθος!..."

"[Όχι!,] δεν κατάλαβες..."

 

 

Επίσης,μ'αρέσει η λέξη "πρεζόνι".Μη με ρωτίσετε γιατι,την βρίσκω αστεία.:-P
Στοιχημα και το "τριζονι".

Ζαμπόν...

:lol:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

λεω συχνα ''οτι να ναι,τα παντα ολα,να χα8εις να χανεσαι,γαρ(που κ που) και πανε αντι για πηγαινε''

 

δε μου αρεσει να ακουω ''τα σπαει'' δε μου κολλαει αυτη η φραση !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω συχνά το "έεεελα"...όταν μου λέει κάποιος κάτι που ήδη ξέρω, ή είναι -απλά- πολύ γνωστό.

ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ όταν ακούω την έκφραση "Τα πάντα όλα"!!!:mad:

Μα τι σημαίνει επιτέλους αυτό και το λένε όλοι;;;:mad::mad::mad::mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...