Προς το περιεχόμενο

Καλο ποντικι, αθορυβο, ως 50€.


GeorgeMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

:-)

Παιδια να που ηρθε η ωρα να ζητησω μια συμβουλη απο εσας.

Λοιπον ψαχνω ενα ποντικακι για το pc, το οποιο να ειναι ΚΑΛΟ, γιατι εχω βαρεθει να χαλαω το χερι μου πια...

 

Θελω να μην προσπαθω να καλυψω τον ηχο του κλικ το βραδυ οταν κοιμουνται οι αλλοι, δηλαδη οσο πιο αθορυβο γινεται.

Καλο θα ηταν να ειναι ασυρματο, αλλα δεν ειναι υποχρεωτικο.

Παντως εαν ειναι ασυρματο η μπαταρια να κραταει αρκετα (σε ενα παλιο ασυρματο που ειχα κραταγε 3 μερες...), και να εχει σχετικα αμεση αποκριση (να μην περιμενω 5sec για να αποκριθει μετα απο αρκετη ωρα μη χρησης).

Θελω να ειναι απλο στη σχεδιαση, γιατι ειμαι αριστεροχειρας και αυτα τα πολυ φουτουριστικα ειναι μονο για δεξιοχειρες.

 

Θελω με λιγα λογια ενα πολυ καλο ποντικι που να αντεξει μερικα χρονακια.

 

Τιμη ως 50 (ε καλα και 4-5 παραπανω να ειναι το βολευουμε :P )

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και ελπιζω σε βοηθεια απο τα μελη μας εδω.

 

ΥΓ: Μου εχει γυαλισει αυτο εδω (http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.570256), αλλα απο το 2005 εχει βγει και με προβληματιζει η μη αμεση αποκριση του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

κάνε και άκου :P

πάντως ακούγεται και μπορεί να ενοχλεί.. από την άλλη αν εσύ δεν ακούς το δικό σου, ίσως έχεις κάποιο από τα "αθόρυβα" mice που αναζητά ο GeorgeMan οπότε, πρότεινε του!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε και άκου :P

πάντως ακούγεται και μπορεί να ενοχλεί.. από την άλλη αν εσύ δεν ακούς το δικό σου, ίσως έχεις κάποιο από τα "αθόρυβα" mice που αναζητά ο GeorgeMan οπότε, πρότεινε του!!

 

Εγώ γενικά δεν ακούω.

 

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο λιγότερο θόρυβο μπορεί να κάνει το "κλικ" ενός ποντικιού που δεν είναι 5ετίας και πόσο ενοχλητικός είναι αυτός στην ησυχία τις νύχτας.

 

Τέσπα... να προσφέρω δεν μπορώ απλός το είχα απορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eιναι σπαστικο.

Οπως εγω εκνευριζομαι ασχημα οταν δεν ειμαι στο pc και το ακουω ετσι εκνευριζονται και οι αλλοι...

 

Και ναι, το 5ετιας A4 tech με ΜΠΙΛΙΑ κανει πιο λιγο θορυβο απο το Optical (τρομαρα του) Labtec που εχω τωρα...

Βεβαια εγω αναζητω ποντικι διαφορετικης κατηγοριας.

 

Παιδια παρακαλω προτεινετε καποιο γιατι δε μπορω αλλο τα νευρα μου το βραδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Optical (τρομαρα του) Labtec που εχω τωρα...

 

GOOD LORD!

 

δεν χρειάζεται να πεις κάτι άλλο...

 

προτείνω Logitech κλασικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μαλιστα...

Καλα δεν εχω προβλημα με τα κουμπια, παταω το αριστερο κλικ σαν ολους εσας, αλλα εχω το ποντικι απο την αλλη μερια λολ!

 

Αναμενω και αλλες αποψεις!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι μωρέ απλά τα extra κουμπιά δεν βολεύουν παρά μόνο με τον αντίχειρα...(και εγώ αριστερόχειρας είμαι αλλά έχω συνηθίσει το mouse με το δεξί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Ηabu http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978174&product=889407 τα έξτρα κουμπάκια που έχει αλλάζουν θέση αριστερά δεξιά και είναι ευθείο νομίζω οπότε βολεύει και αριστερόχειρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν ειναι εντελως ευθειο δες εδω http://www.e-shop.gr/images/PER/ART2/PER.570686_2.jpg

 

Αλλα και παλι γιατι να προτιμησω ενα ενσυρματο στην ιδια τιμη, τι παραπανω εχει να προσφερει?

Θελω να πω, δε βλεπω καμια σημαντικη διαφορα, εκτος της αμεσης αποκρισης που εχουν ολα τα ενσυρματα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

όπως και να το κάνουμε George για gaming τα ενσύρματα είναι μονόδρομος...

υπάρχουν αρκετοί που τους κακοφαίνεται το ασύρματο...και αν δεν το έχεις συνηθίσει και πας ξαφνικά από καλό ενσύρματο (οκ όχι η περίπτωσή σου :P ) μπορεί να σου κακοφανεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...