Προς το περιεχόμενο

[split] - Tα καλύτερα παιχνίδια σε Linux (side discussions)


firewalker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα σφαλματα τα εμφανιζει με καποιο ιδιαιτερο τροπο, πχ με bold? Αν ναι, δεν ειδα κατι τετοιο στο κατεβατο που περασε αστραπιαια.

 

Επισης δεν ειδα κατι οταν το παιχνιδι κολλουσε πριν με βγαλει στο 3d κομματι του. Απλα το τερματικο ανοιχτο και το παραθυρο του wine που ετρεχε το παιχνιδι εκλεισε σαν να του εκανα killall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Θα πρέπει να τρέξεις το game μέσω terminal δίνοντας το path που είναι εγκαταστημένο με το wine μπροστά. Μέτα στο τερματικό θα δείς σίγουρα κάποιο μύνημα λάθους να εμφανίζετε όταν κλείσει το game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εκανα και δεν ειδα τιποτα. Βασικα, δεν περιμενα και τιποτα.

Διαβασα στο appdb οτι παιρνει στην χειροτερη silver και υπεθεσα οτι δουλευει σε ικανοποιητικο βαθμο.

 

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=10681

http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=18484

 

Βεβαια, κανενας δεν λεει για την ασχημη αποδοση,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα απόδοσης είναι και θέμα καθαρά driver δλδ όταν σου λέει silver πάει να πει ότι με τις σωστές ρυθμίσεις το game μπορεί να τρέξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν λεω και εγω?

 

Οτι το emulation καπου χωλαινει αφου δεν μπορει να κανει μια καρτα σαν τη δικη μου με εναν driver σαν τον fglrx να πιασει 100fps ακατεβατα σε ενα παιχνιδι με engine και γραφικα 10ετιας.

Σε κανονικη εγκατασταση θα εβγαζε 100 ακομα και με καρτα 5ετιας.

 

Και να πεις οτι το κρινω μονοπλευρα... Μιλαμε για παιχνιδι που εχει και d3d και opengl επιλογη, αλλα και στις 2 το ιδιο χαλι ειναι σε οποιαδηποτε αναλυση απο 640*480 ως 1280*1024.

 

Αυτες οι "σωστες" ρυθμισεις που λες αναφερονται καπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετέφερα την συζήτηση εδώ, ώστε το αρχικό θέμα να περιέχει σχεδόν αποκλειστικά λίστα και πληροφορίες για προτεινόμενους τίτλους παιχνιδιών, όπως πολύ ωραία καθιέρωσε ο chek2fire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο δεν λεω και εγω?

 

Οτι το emulation καπου χωλαινει αφου δεν μπορει να κανει μια καρτα σαν τη δικη μου με εναν driver σαν τον fglrx να πιασει 100fps ακατεβατα σε ενα παιχνιδι με engine και γραφικα 10ετιας.

Σε κανονικη εγκατασταση θα εβγαζε 100 ακομα και με καρτα 5ετιας.

 

Και να πεις οτι το κρινω μονοπλευρα... Μιλαμε για παιχνιδι που εχει και d3d και opengl επιλογη, αλλα και στις 2 το ιδιο χαλι ειναι σε οποιαδηποτε αναλυση απο 640*480 ως 1280*1024.

 

Αυτες οι "σωστες" ρυθμισεις που λες αναφερονται καπου?

 

Το μόνο που μπορείς να δείς είναι στο official forum και site του wine για να δεις τι έχουν κάνει οι άλλοι για να τρέξουν το παιχνίδι. Θέλει αρκετή δουλειά ένα game για να τρέξει σωστά. Το μόνο game που μου είχε τρέξει σωστά με την μια ήταν το eve online στα υπόλοιπα ότι ρυθμίσεις και να έκανα κάπου κάπου σκάγανε η είχαν προβλήματα όπως και αυτό που αναφέρεις. Δυστηχώς για games τα winblows είναι μονοδρομός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...