Προς το περιεχόμενο

λευκανση δοντιων......


NIKITHEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους.....

 

συντομα θα επισκευτω τον οδοντιατρο μου και σκεφτομαι να του ζητησω και λευκανση!!!

ειναι καποιος που εχει κανει???κοστος??προβληματα??παρενεργειες??συμβουλες???κ.α???

 

 

και γενικοτερα οποιος γνωριζει επι του θεματος.......

 

ευχαριστω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους.....

 

συντομα θα επισκευτω τον οδοντιατρο μου και σκεφτομαι να του ζητησω και λευκανση!!!

ειναι καποιος που εχει κανει???κοστος??προβληματα??παρενεργειες??συμβουλες???κ.α???

 

 

και γενικοτερα οποιος γνωριζει επι του θεματος.......

 

ευχαριστω......

 

Είσαι θαυμαστής του Αλέξανδρου Πετρίδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα το πιστεψεις αλλα οταν το εγραφα τον αλεξανδρο πετριδη σκεφτηκα και εγω.....λεω καποιος θα το χτυπησει....!!!οχι δεν ειμαι φαν..πολυ αντρας το παιζει...χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οδηγοί αναβοσβήνουν τα φώτα στον Αλέξανδρο Πετρίδη γιατί νομίζουν οτι έχει τη μεγάλη σκάλα.

 

---------- Προσθήκη στις 15:34 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:33 ----------

 

Συγνώμη που θα σου μαμήσω λίγο το θέμα σου, αλλά δεν αντέχω πρέπει να το ποστάρω.

 

Να ο άνθρωπος σου:

 

 

 

 

ΤΖΑ!!!

 

400_petr2_large.jpg

 

Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ!!

δφαφδασδφασδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=sySwdDs_KqM]Petridis[/ame]

 

Ενταξει απλα γαματο.χαχαχα,ελιωσα οταν το ειδα στην τιβι.

 

Τωρα επι του θέματος χω την εντυπωση οτι πολλοί γιατροί είναι κατα της λευκανσης.τωρα περισσοτερα δεν ξέρω!

 

η αρβυλα τελεσοπινγκ παροθυσιαζει :

ΤΟ ΠΕΤΡΟΤΙΦ,χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απ'οσο γνωριζω υπαρχουν τρια ειδη λευκανσης (ισως παραπανω).

Η μια εκδοχη εχει ως εξης. Σου δινει ο γιατρος δυο ναρθηκακια για την πανω και την κατω σιαγονα τα οποια εσυ καθε βραδυ γεμιζεις με ενα υγρο (σαν οδοντοκρεμα) και τα βγαζεις το πρωι. Αναλογα με τον τονο της λευκανσης που θελεις να αποκτησεις ακολουθεις την θεραπεια για οσες μερες χρειαστει (δεν το υποθετεις, στο λεει ο οδοντιατρος).

Παρενεργειες που γνωριζω απο πειρα. Ειδικα αν εχεις ευαισθητα δοντια υπαρχει περιπτωση να ξυπνησεις το βραδυ απο τον πονο της δρασης του υλικου στα δοντια, ή κατα την διαρκεια της ημερας (ναι αφου τα εχεις βγαλει), τρως κατι σουβλιες που σε πεθαινουν για ενα δυο δευτερολεπτα.

 

Δευτερη εκδοχη. Αυτη λαμβανει χωρο στο ιατρειο και ο γιατρος σου τα λευκαινει με την βοηθεια ενος εργαλειου σαν αυτου που κανουν τον καθαρισμο. Παρενεργειες δεν γνωριζω, αν και ξερω πως πολλοι γιατροι δεν την συνιστουν.

 

Προσωπικα εχω κανει το πρωτο (οχι σε σημειο Πετριδη φυσικα), χωρις να χρειαζομαι πολλους τονους λευκανσης, αλλα μετα απο ενα χρονο περιπου χαθηκε το αποτελεσμα λογω τσιγαρου και καφε. Μετα το ανανεωσα με θεραπεια μικροτερης διαρκειας και τωρα εχουν περασει δυο χρονια και δεν τα εχω πειραξει αλλο. Γενικα καλο ειναι να μην γινεται συνεχεια διοτι καταστρεφεται το σμαλτο των δοντιων σε αντιθετη περιπτωση.

 

Νομιζω τελευταια εφαρμοζεται και η τεχνικη με laser, αλλα δεν γνωριζω παραπανω αυτην τη στιγμη.

 

Κοστος νομιζω κυμαινεται γυρω στα 300 ευρω για αυτο που εκανα εγω, (ας ειναι καλα ο αδερφος μου που ειναι οδοντιατρος και φυσικα εγινε free of charge ΛΟΛ)

 

Ενημερωσου και εδω

http://www.dental-blog.gr/odontiatros/78-leukansh.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη εκδοχή που έδωσε ο φίλος υπάρχει και έχει μια λογική τιμή αλλά χωρίς τα τρελά αποτελέσματα.

 

Εγώ έκανα μια τεχνική με laser μόνο στην πάνω οδοντοστοιχία. έσκασα γύρω στο 500€ αλλά τα αποτελέσματα ήταν σουπερ.

 

Να ξέρεις σε κάθε περίπτωση, πως δεν σου εγγυάται κανείς πόσους τόνους θα ανέβει το χρώμα του δοντιού και αυτό διαφοροποιήται απο άνθρωπο σε άνθρωπο.

 

Επίσης νομίζω πως πρέπει να απευθυνθείς σε οδοντίατρο που ασχολείται με την αισθητική οδοντιατρική και όχι έναν που πας για το γενικό καθαρισμό, σφραγίσματα κλπ.

 

 

Πάντως αν καπνίζεις καφέδες κλπ πάλι θα ξανακιτρηνήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που θα σου μαμήσω λίγο το θέμα σου, αλλά δεν αντέχω πρέπει να το ποστάρω.

 

Να ο άνθρωπος σου:

 

 

 

 

ΤΖΑ!!!

 

400_petr2_large.jpg

 

μπα πιο πιθανο θεωρω να σε συμβουλεψει για αυτο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους.....

 

συντομα θα επισκευτω τον οδοντιατρο μου και σκεφτομαι να του ζητησω και λευκανση!!!

ειναι καποιος που εχει κανει???κοστος??προβληματα??παρενεργειες??συμβουλες???κ.α???

 

 

και γενικοτερα οποιος γνωριζει επι του θεματος.......

 

ευχαριστω......

 

Κάνε ένα καθαρισμό και είσαι οκ, μην χαλάς τα δόντια σου, οι σοβαροί οδοντίατροι δεν ασχολούνται με τέτοια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Κάνε ένα καθαρισμό και είσαι οκ, μην χαλάς τα δόντια σου, οι σοβαροί οδοντίατροι δεν ασχολούνται με τέτοια!

 

Ε καλα μην εισαι και τοσο απολυτος οσον αφορα το ποιος ειναι σοβαρος γιατρος και ποιος οχι. Εκτος και αν σκοπευεις να ακυρωσεις ολοκληρο τον κλαδο της αισθητικης οδοντιατρικης (και οχι μονο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά ένας σοβαρός γιατρός πιστεύω πως ασχολείται με ποιο σοβαρά πράγματα πχ να σου σώσει ένα δόντι από το να πηγαίνει γυρεύοντας για εμφύτευση κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Όχι απλά ένας σοβαρός γιατρός πιστεύω πως ασχολείται με ποιο σοβαρά πράγματα πχ να σου σώσει ένα δόντι από το να πηγαίνει γυρεύοντας για εμφύτευση κτλ

 

Aυτο ομως εχει να κανει με την προτεραιοτητα αναγκης του στοματος του εκαστοτε ασθενους το οποιο το κρινει ο γιατρος. Κοινως μπορει και να του σωσει το δοντι και μετα να τα λευκανει, δεν σημαινει πως θα κανει ή το μεν ή το δε αν ο ασθενης χρειαζεται/θελει και τα δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα καθαρισμό και είσαι οκ, μην χαλάς τα δόντια σου, οι σοβαροί οδοντίατροι δεν ασχολούνται με τέτοια!

 

+1 Ενας καθαρισμος εχει τα καλυτερα δυνατα και φυσικα αποτελεσματα. Λευκανσεις και π@π@ριες μονο αν υπαρχει πραγματικα σοβαρο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...