Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τώρα και στο πλαίσιο με 249?

βουρρρρρρρρρ

 

διαθέσιμο σε 7 καταστήματα (6 Αθήνα και 1 Θεσσαλονίκη)

 

Πρόσεξε μην είναι demo προϊόντα, εκθεσιακά.

Καλύτερα από Mediamarkt/Saturn που είναι καινούρια 100%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόσεξε μην είναι demo προϊόντα, εκθεσιακά.

Καλύτερα από Mediamarkt/Saturn που είναι καινούρια 100%.

τι διαφορά έχει?

φεύγω τότε αύριο πρωί mediamarkt.

edit: εν ολίγοις, τι εννοεί λέγοντας εκθεσιακό κομματι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι διαφορά έχει?

φεύγω τότε αύριο πρωί mediamarkt.

edit: εν ολίγοις, τι εννοεί λέγοντας εκθεσιακό κομματι?

 

Είναι αυτά που έχει στην βιτρίνα για να τα δοκιμάζει ο κόσμος.

Και αντιλαμβάνεσαι πως είναι σε όχι και τόσο καλή κατάσταση.

Για σίγουρα, πας σε Mediamarkt/Saturn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτά που έχει στην βιτρίνα για να τα δοκιμάζει ο κόσμος.

Και αντιλαμβάνεσαι πως είναι σε όχι και τόσο καλή κατάσταση.

Για σίγουρα, πας σε Mediamarkt/Saturn.

 

ααα κατάλαβα. Με είχες πείσει από καιρό να πάω σε galaxy s (σε παρακολουθώ!).

Μάλλον θα χρειαστώ συμβουλές για να στήσω κατάλληλα το galaxy για να αποδίδει καλύτερα.

Από αύριο με το καλό που θα το' χω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, το τσιμπισα και εγω το κινητακι :), αλιμονο στα 249 ευρω ηταν εξαιρετικη προσφορα, και εκανα μια ωραια αναβαθμιση απο το monte που ειχα πριν (πολυ καλο κινητο και αυτο). Την παρασκευη το απογευμα, και εχοντας δει το αντιστηχο thread ξεκινησα για media markt περιστεριου. Πριν φυγω ομως βλεπω οτι και το πλαισιο το εχει βαλει ιδια τιμη, αν και ελεγε εκθεσιακο κομματι, και μια και ηταν στον δρομο μου λεω να σταματησω και κει να δω τι παιζει. Παιδια διαβαστε αντιμετωπιση απ τον υπαλληλο

 

-Γεια σας, υπαρχει το galaxy S στα 249 ευρω?

-Βεβαιως!

-Ειναι εκθεσιακο κομματι, γιατι ετσι δειχνει στο site σας?

-Οχι ειναι καινουργιο

-Ωραια, το εχετε στο καταστημα? μπορω να αγορασω ενα?

-Βεβαιως! (Ψαχνει λιγο στο τερματικο που ειχε μπροστα του) δεν το εχω εδω, αν θελετε το παραγγελνετε και το παραλαμβανετε αυριο.

-Ωραια, μπορω να το παραγγειλω?

-(Ξαναψαχνει στο τερματικο του) Εχει τελειωσει, περαστε απο δευτερα, στην ιδια τιμη παντα (μου δινει και ενα καταλογο)

 

Ε, εκει με πιανει ενα γελιο :D και φευγω. Ρε παιδια εχω αγορασει απειρα πραγματα απ το πλαισιο, αλλα πλεον αυτες οι εποχες εχουν περασει προ πολλου μου φαινεται, δεν μπορω να καταλαβω τι σοι πολιτικη marketing ειναι αυτη, αν το κανουν για να μη χασουνε τα κερδη τους, καλα κρασα! :D

 

Τελως παντων ωραιο το κινητακι, πολυ χλιδη, και να ρωτησω κατι για οποιων γνωριζει, οταν ειναι stand by πως γινεται να δειχνει την lock screen πατωντας τα volume keys?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες για την lockscreen δεν γινεται για λογους ασφαλειας.

Επισης δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο αντιστοιχο mod.

Θα το κοιταξουμε ομως. No worries...

 

Οσο για το Πλαισιο, δυστυχως εδω και χρονια, εχει παρει την κατω βολτα οσον αφορα το customer care/experience.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε nikoskon, την lockscreen την εμφανιζει και με το πλαινο πληκτρο που ανοιγει το τηλεφωνο, οποτε πιστευω καπως θα γινετε να την δειχνει και με τα αλλα :) btw, ενα απιστευτο application που φορτωσα ειναι το NoLed, τρελλο modification :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλε nikoskon, την lockscreen την εμφανιζει και με το πλαινο πληκτρο που ανοιγει το τηλεφωνο, οποτε πιστευω καπως θα γινετε να την δειχνει και με τα αλλα :) btw, ενα απιστευτο application που φορτωσα ειναι το NoLed, τρελλο modification :D

Nice :D

Σε λιγο θα δεις ποσο πιο χρησιμο ειναι να αλλαξεις Kernel και να χρησιμοποιεις τα πληκτρα αφης ως ledακια :lol:

Aλλα σιγα σιγα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε nikoskon, την lockscreen την εμφανιζει και με το πλαινο πληκτρο που ανοιγει το τηλεφωνο, οποτε πιστευω καπως θα γινετε να την δειχνει και με τα αλλα :) btw, ενα απιστευτο application που φορτωσα ειναι το NoLed, τρελλο modification :D

 

Αυτό λέω. Η lockscreen εμφανίζεται με το power button & με το home button. ;)

Επειδή το τηλέφωνο είναι αφής, αν η οθόνη άνοιγε με όλα τα πλήκτρα θα ήταν πιο εύκολο να ξεκλειδωθεί το lock και να γίνει αχταρμάς.

Για αυτό και δεν έχω ακούσει για κάποιο τέτοιο mod.

 

Τουλάχιστον για τα αφής back και menu buttons δεν νομίζω να υπάρχει mod γιατί το κινητό μπαίνει σε sleed mode όσον αφορά τα πλήκτρα

και μόνο με ένα hard key θα μπορούσε να δωθεί εντολή. Αυτό με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν είμαι software engineer! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαντλήθηκε στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Μου είπαν θα το ξαναφέρουν Πέμπτη ή Παρασκευή.

Από ότι είδα πάντως υπήρχε μια λίστα με 25-30 ονόματα που περιμένουν να το αρπάξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαντλήθηκε στην Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Μου είπαν θα το ξαναφέρουν Πέμπτη ή Παρασκευή.

Από ότι είδα πάντως υπήρχε μια λίστα με 25-30 ονόματα που περιμένουν να το αρπάξουν...

 

Καλύτερα πόσταρε το εδώ για να έχουν εικόνα τα παιδιά που ενδιαφέρονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και απο εμενα φιλοι. μολις πηρα το γκαλαξι. αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν υπαρχει διαθέσιμο προγραμμα για android που να μετράει την ταχυτητα του ανέμου οπως στο iphone (χρησιμοποιει το μικροφωνο και ενα αλγοριθμο -λενε οτι ψηλο δουλευει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια και απο εμενα φιλοι. μολις πηρα το γκαλαξι. αυτο που θα ηθελα να μαθω ειναι αν υπαρχει διαθέσιμο προγραμμα για android που να μετράει την ταχυτητα του ανέμου οπως στο iphone (χρησιμοποιει το μικροφωνο και ενα αλγοριθμο -λενε οτι ψηλο δουλευει).

 

Για mobile software υπάρχει ειδική κατηγορία. Εδώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το κινητο αλλα εν ετη 2011 επιτρέπετε και παλι να μην δουλευει το ξυπνητήρι οταν το κινητό ειναι κλειστό? δηλαδη ποσο δυσκολο ειναι να ξυπνησει πρωτα το κινητο και μετα να σε ξυπνήσει εσενα

 

http://www.samsunggalaxysforum.com/samsung-galaxy-s-how-to/alarm-clock/

 

η κοπέλα μου εχει ενα S5600 i S6500 και εχει ακριβος το ιδιο προβλημα.

 

το κινητο ειναι ωραιο και ευχρηστο αλλα αυτο με το ξυπνητηρι νταξει ειναι ηλίθιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι γενικο φαινομενο στα smartphones πλην αυτων της nokia και του omnia 2. Ανγακαστικα ζουμε με αυτο :)

Eιναι σαν να εχεις απενεργοποιημενο τον υπολογιστη σου και να περιμενεις να ανοιξει μονος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...