Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά υποσχόμενο και εντυπωσιακό κινητό, για αυτό είπα να το συζητήσουμε λίγο μόνο του, αφού δεν υπάρχει μεμονωμένο thread

http://galaxys.samsungmobile.com/

μεγάλες ελλείψεις το φλας και η καλύτερη ποιότητα υλικών, αλλά κατά τα άλλα εντυπωσιακό, και σε συμπαθητική τιμή όπως ακούγεται.

Γνώμες;

Επεξ/σία από arxaggelos
αλλαγή τίτλου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα λέω και εδώ να υπάρχουν.

  • Επεξεργαστή λένε ότι έχει τον a4 που έχει και το ipad και το iphone4 αλλά με αρκετά καλύτερο gpu.
  • Οθόνη έχει super amoled που σύμφωνα με την samsung δεν τίθεται θέμα σύγκρισης και δεν μασάει και στον ήλιο όπως οι απλές αλλά έχει και λιγότερη κατανάλωση.
  • Δεν έχει φλας η φωτογραφική. Δεν έχει λεντάκι μπρος για να σε ενημερώνει για αναπάντητες
  • Θα πάρει επίσημα το froyo άρα θα έχει τον καλύτερο internet browser σε κινητό. Αλλά δεν ξέρω για το gingerbread.
  • Τα εξωτερικά πλαστικά του είναι τα γνωστά της samsung αλλά η ποιότητα κατασκευής είναι σαν κινητό είναι κορυφαία (η πλακέτα κτλ).
  • Η τιμή λογικά θα τσούζει κάπου στα 600€
  • Λογικά το xda θα το τιμήσει! :P
  • Divx/mkv support embedded

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

αλλάξα τον τίτλο για να μην ανοίγω άλλο θέμα...Μετά τον αποχωρισμό από το αγαπημένο μου κατά τα άλλα Ομνια ΙΙ μάλλον θα στραφώ σε android και έχω βάλι στο μάτι αυτό. Το κακό ειναι ότι δεν υπάρχει πουθενά να το δοκιμάσω, ακόμη και η Cosmote δεν ξέριε ακριβώς πότε θα έχει δείγμα. Δοκίμασα το HTC Desire στο πλαίσιο και γενικά μου φαίνεται πολύκαλό, αλλά δεν μπορώ να το πάρω γιατί δεν έχει tv-out (το χρειάζομαι οπωσδήποτε - τι κολλήματα είναι αυτά που τρώει ώρες ώρες η HTC) και, σε δεύτερη μοίρα, δεν έχει μπροστά κάμερα. Χρειάζομαι ένα ανετο android smartphone με office suite, με καλή απόκριση, καλή οθόνη, την καλύτερη δυνατή εμεπιρία ιντερνετ και tv-out. Υπάρχει άλλη πρόταση εκτός από το Galaxy; Επίσης το galaxy υπάρχει πιό φθηνά Γερμανία, αλλά η samsung hellas δεν μασ τα λεει και πολύ καλά με την εγγύηση (παραπέμπουν στην νομοθεσία αλλα΄αρνούνται να δώσουν γραπτή απάντηση έστω και με email).

Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
αλλάξα τον τίτλο για να μην ανοίγω άλλο θέμα...Μετά τον αποχωρισμό από το αγαπημένο μου κατά τα άλλα Ομνια ΙΙ μάλλον θα στραφώ σε android και έχω βάλι στο μάτι αυτό. Το κακό ειναι ότι δεν υπάρχει πουθενά να το δοκιμάσω, ακόμη και η Cosmote δεν ξέριε ακριβώς πότε θα έχει δείγμα. Δοκίμασα το HTC Desire στο πλαίσιο και γενικά μου φαίνεται πολύκαλό, αλλά δεν μπορώ να το πάρω γιατί δεν έχει tv-out (το χρειάζομαι οπωσδήποτε - τι κολλήματα είναι αυτά που τρώει ώρες ώρες η HTC) και, σε δεύτερη μοίρα, δεν έχει μπροστά κάμερα. Χρειάζομαι ένα ανετο android smartphone με office suite, με καλή απόκριση, καλή οθόνη, την καλύτερη δυνατή εμεπιρία ιντερνετ και tv-out. Υπάρχει άλλη πρόταση εκτός από το Galaxy; Επίσης το galaxy υπάρχει πιό φθηνά Γερμανία, αλλά η samsung hellas δεν μασ τα λεει και πολύ καλά με την εγγύηση (παραπέμπουν στην νομοθεσία αλλα΄αρνούνται να δώσουν γραπτή απάντηση έστω και με email).

Τι προτείνετε;

 

Η τιμη του με βαση το skroutz ξεκινα απο 497 ευρω και η αμεσως επομενη ειναι στα 540. Ο Γερμανος θα το φερει τελη Ιουλιου στα 599 και θα εχει χαρτες μεσα. Για ποιο προγραμμα αγνωστο... Και εγω το φλερταρω αυτο το κινητο, αλλα σκεφτομαι και το streak της dell, απο την αλλη σκεφτομαι το μεγεθος.

Με την εγγυηση δεν νομιζω να τιθεται θεμα. Προσωπικη εκτιμηση παντα, δεν το εχω ψαξει ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμη του με βαση το skroutz ξεκινα απο 497 ευρω και η αμεσως επομενη ειναι στα 540. Ο Γερμανος θα το φερει τελη Ιουλιου στα 599 και θα εχει χαρτες μεσα. Για ποιο προγραμμα αγνωστο... Και εγω το φλερταρω αυτο το κινητο, αλλα σκεφτομαι και το streak της dell, απο την αλλη σκεφτομαι το μεγεθος.

Με την εγγυηση δεν νομιζω να τιθεται θεμα. Προσωπικη εκτιμηση παντα, δεν το εχω ψαξει ομως.

 

στο αμαζον γερμανίας έχει 442, βγαίνει με τα μαμησιάτικα περίπου 460. Αλλά δυστυχώς μπάινει το θέμα εγγύησης, και δεν ξέρω από που να το πάρω. Στον Γερμανό πάντως δεν νομίζω να τα δώσω, είναι γδάρτες. Το streak είναι ωραίο αλλά τεράστιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι ξέρω για samsung για αγορασμένο από ευρώπη (τουλάχιστον ευρώπη, ίσως είναι και παγκόσμιο, δεν ξέρω) αν πας με την απόδειξη αγοράς σε καλύπτουν σε εξουσιοδοτημένο σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oταν το δεις απο κοντα θα ξενερωσεις λιγο .... μπορστα στο desire δεν πιανει μια!!

κακη αποκριση, κακη ποιοτητα κατασκευης (πλαστικουρα) , κακο software support απο την

samsung (αποτι εχω διαβασει), το UI ειναι ενα φθηνο αντιγραφο του iOS .... εγω στη θεση

σου θα περιμενα λιγο να βγει ενα με τα χαρακτηριστικα που θες αλλα να ειναι και ποιοτικο

μιας και το desire δεν σου κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο για ην κακη αποκριση δεν το εχω ακουσει. Τα υπολοιπα ναι..

Αν και το UI αλλαζει ή κανω λαθος? Και εμενα μου φανηκε ηλιθιο να αντιγραφει μια εταιρεια την αλλη τοσο κραυγαλεα και μαλιστα στο UI. Αλλα οπως και να εχει μπορω να ζησω με αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας χαλαει στο UI δεν καταλαβαινω. Μια χαρα χαζοχαρουμενο - απλο και βολικο φαινετε.

 

Για κακη αποκριση δεν διαβασα πουθενα , ισα ισα που το βγαζουνε πολυ καλο στα τεστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σας χαλαει στο UI δεν καταλαβαινω. Μια χαρα χαζοχαρουμενο - απλο και βολικο φαινετε.

 

αν προερχεσαι απο iPhone/iPod touch σου φαινεται μια χειροτερη εκδοση αυτου που ειχες :-(

 

---------- Προσθήκη στις 17:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:19 ----------

 

 

Για κακη αποκριση δεν διαβασα πουθενα , ισα ισα που το βγαζουνε πολυ καλο στα τεστ

 

κακη αποκριση ειχε σε μενα οταν το δοκιμαζα στο καταστημα... τη μια παει σφαιρα την αλλη μπορει να κανει εως και 3,4 δευτερολεπτα!!

πραγμα αδικαιολογητο για κινητο με τετοια specs οταν το iPod touch μου με 533 Mhz και 128 mb ram το περναει ανετα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

κακη αποκριση ειχε σε μενα οταν το δοκιμαζα στο καταστημα...

 

Ωπ, για πες τοποθεσια γιατι αν ειναι κοντα θελω και εγω να το δοκιμασω live :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν προερχεσαι απο iPhone/iPod touch σου φαινεται μια χειροτερη εκδοση αυτου που ειχες :-(

 

---------- Προσθήκη στις 17:23 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:19 ----------

 

 

κακη αποκριση ειχε σε μενα οταν το δοκιμαζα στο καταστημα... τη μια παει σφαιρα την αλλη μπορει να κανει εως και 3,4 δευτερολεπτα!!

πραγμα αδικαιολογητο για κινητο με τετοια specs οταν το iPod touch μου με 533 Mhz και 128 mb ram το περναει ανετα!

 

Το android 2.2 έχει πολύ ανώτερη διαχείριση πόρων και δεν θα κολλάει πουθενά.

Το έχω βάλει στο nexus που έχει κατώτερο hardware και είναι πραγματικά πολύ smooth διαρκώς παρόλο που είναι παραφορτωμένο και ότι μπορείς να φανταστείς και τρέχουν δεκάδες εφαρμογές ταυτόχρονα. Οπότε άμα κάνεις λίγο υπομονή και το δοκιμάσεις με το froyo θα ενθουσιαστείς πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ, για πες τοποθεσια γιατι αν ειναι κοντα θελω και εγω να το δοκιμασω live :-)

 

δες την τοποθεσια μου ;)

 

Το android 2.2 έχει πολύ ανώτερη διαχείριση πόρων και δεν θα κολλάει πουθενά.

Το έχω βάλει στο nexus που έχει κατώτερο hardware και είναι πραγματικά πολύ smooth διαρκώς παρόλο που είναι παραφορτωμένο και ότι μπορείς να φανταστείς και τρέχουν δεκάδες εφαρμογές ταυτόχρονα. Οπότε άμα κάνεις λίγο υπομονή και το δοκιμάσεις με το froyo θα ενθουσιαστείς πιστεύω.

 

μακαρι να φτιαχτει και αυτο αλλα αμα ειναι να εχει το ιδιο σχεδον UI υποθετω τι να το κανω? desire και παλι desire! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...