Προς το περιεχόμενο

Motorola XOOM : Το πρώτο Tablet με Android 3.0


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σειρά της Motorola να ανακοινώσει το δικό της tablet στα πλαίσια της έκθεσης CES 2011, κάτι που είχε προαναγγείλει από τις 19 Δεκεμβρίου με βίντεο στο οποίο ανέφερε τους κύριους παίκτες της κατηγορίας.

 

Η πίστη της εταιρείας στο δημιούργημα της φαίνεται ότι επιβεβαιώνεται από τα πρώτα τεχνικά χαρακτηριστικά τα οποία είναι εντυπωσιακά με σημαντικές διαφοροποιήσεις από τον ανταγωνισμό. Το Motorola XOOM όπως είναι η επίσημη ονομασία του, θα είναι το πρώτο tablet με εγκατεστημένη την έκδοση 3.0 της πλατφόρμας Android για την οποία μάθαμε τις πρώτες πληροφορίες πριν λίγη ώρα.

 

Στο εσωτερικό του XOOM υπάρχει διπύρηνος επεξεργαστής 1GHz (χωρίς να αναφέρεται το ακριβές μοντέλο) ενώ ξεχωρίζει η οθόνη 10.2 ιντσών και αναλογία 16:10 με ανάλυση 1280x800. Ακόμα οι δύο webcam των 2megapixel στο μπροστινό μέρος και των 5megapixel στο πίσω μέρος βοηθούν στην πραγματοποίηση βιντεοκλήσεων αλλά και καταγραφής HD βίντεο 720p με δυνατότητα αναπαραγωγής σε τηλεόραση/προβολέα μέσω της ενσωματωμένης HDMI θύρας. Το XOOM θα διακρίνεται για το λεπτό του πάχος (λίγο μικρότερο από iPad) καθώς και την μεγάλη αυτονομία που πλησιάζει τις 10 ώρες.

 

Η συσκευή αναμένεται να κυκλοφορήσει το πρώτο τετράμηνο του 2011 με υποστήριξη 3G/WiFi ενώ το δεύτερο μισό του χρόνου η Motorola προτίθεται να κυκλοφορήσει μοντέλο με υποστήριξη 4G δικτύων. Η τιμή του Motorola XOOM δεν έχει οριστεί ακόμα.

post-39041-0-45693300-1294282190_thumb.jpgpost-39041-0-26424900-1294282197_thumb.jpgpost-39041-0-04280000-1294282203_thumb.jpgpost-39041-0-04446100-1294282208_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και δεν είμαι πολύ φαν της Motorolas αλλά το tablet που έβγαλε είναι πολύ ωραίο η εμφάνιση του.

Αλήθεια πόσο να κάνει άραγε?

Επίσης δεν πιστεύω να φτάσει την τιμή του ipad :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο τρίμηνο του 11 θα βγει στην αγορά, τώρα το πότε θα έρθει Ελλάδα είναι άλλο θέμα γιατί είμαστε μικρή αγορά και δεν μας υπολογίζουν και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είμαι πολύ φαν της Motorolas αλλά το tablet που έβγαλε είναι πολύ ωραίο η εμφάνιση του.

Αλήθεια πόσο να κάνει άραγε?

Επίσης δεν πιστεύω να φτάσει την τιμή του ipad :) .

 

Και εγώ αυτό λέω. Μου αρέσει που έλεγε το iPad ένα μεγάλο iPhone....Φαντάσου το iPad (2G) Όταν βγει τι θα Έχει. 1.2ghz CPU 760mb ram μπορει να βγεί και σε 128gb και βέβαια ένα νέο IOS! Προσοπικά το iOS εμένα δεν μου πολιοαρέσει στο iPad. Το Android 3 είναι WOW!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βιάζεστε για Ελλάδα. Πρώτα απ'όλα θα αργήσει λίγο ή πολύ πιο πολύ από τις υπόλοιπες αγορές και επίσης δεν έχουν εμφανιστεί όλα τα tablet από όλες τις εταιρίες ακόμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...