Προς το περιεχόμενο

Apple Macbook Air


vasilis_g

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

 

Το δοκίμασα και στο δικό μου, αλλά τζίφος! Δεν έκανε καν boot! Μπήκα από την προηγούμενη εγκατάσταση λειτουργικού συνδέοντας μέσω USB τον HDD που είχα κρατήσει ανέπαφο πριν τον αλλάξω με τον SSD, επανέφερα στην εγκατάσταση του ssd το αρχείο στη θέση του και όλα επέστρεψαν όπως πριν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και στο δικό μου, αλλά τζίφος! Δεν έκανε καν boot! Μπήκα από την προηγούμενη εγκατάσταση λειτουργικού συνδέοντας μέσω USB τον HDD που είχα κρατήσει ανέπαφο πριν τον αλλάξω με τον SSD, επανέφερα στην εγκατάσταση του ssd το αρχείο στη θέση του και όλα επέστρεψαν όπως πριν!

 

αφου ειναι μονο για τους Apple SSD! εσυ εχεις τον vertex... επειδη τα καινουρια pro το υποστηριζουνε ετσι κιαλλιως ειπα να το βαλω σαυτο το topic... εγω παντως θα περιμενω το Lion...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ειναι μονο για τους Apple SSD! εσυ εχεις τον vertex... επειδη τα καινουρια pro το υποστηριζουνε ετσι κιαλλιως ειπα να το βαλω σαυτο το topic... εγω παντως θα περιμενω το Lion...

 

Σωστά τα λες, αλλά στο άρθρο γράφει ''...if you SSD supports TRIM...'' και είπα να δοκιμάσω μήπως και.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά τα λες, αλλά στο άρθρο γράφει ''...if you SSD supports TRIM...'' και είπα να δοκιμάσω μήπως και.... :-)

 

και παλι τους Apple SSD πιστευω πως εννοει (με τη λογικη οτι οχι ολοι οι Apple SSD υποστηριζουν TRIM ισως??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δυνατοτητα αναβαθμισης ssd προσφερει η owc με χωρητικοτητες που φτανουν τα 480GB (στην καταπληκτικη τιμη των $1579.99!)

ακους panos2000gr ? tongue.gif

http://eshop.macsale...ura_Pro_Express

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυνατοτητα αναβαθμισης ssd προσφερει η owc με χωρητικοτητες που φτανουν τα 480GB (στην καταπληκτικη τιμη των $1579.99!)

ακους panos2000gr ? tongue.gif

http://eshop.macsale...ura_Pro_Express

Αν είναι έτσι θα το σκεφτώ... :P

Προς το παρών "ορφάνεψα" από Macbook και σκέφτομαι την επόμενη αγορά. Αν το air έχει τις βελτιώσεις-αναβαθμίσεις που φημολογούνται, τότε μπορεί να είναι στις επόμενες επιλογές μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Για να επαναφέρω και να ρωτήσω, καλύτερη αγορά τώρα δεν είναι το air 13 σε σχέση με το pro 13;

 

Τι λέτε να κληρονομήσουν τα macbook pro από τα Air στο επόμενο revision που φημολογείται ότι θα αλλάξει το design τους. Λέτε να έχουν το ίδιο; Θα καταργήσουν το 13 pro;

 

/discuss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...