Προς το περιεχόμενο

Απορίες για ψύκτρες Cooltek και το Evercool PC Air Conditioner


Thanos1972

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγα την ντροπη, ψυκτρα ειναι οχι ολοκληρη motherboard. ^^

 

Δεν θα τη πω υπερβολικη γιατι ετσι κι αλλιως τα VRM σου ειμαι σιγουρος οτι δεν καινε. Παντως φαινεται πολυ μεγαλη αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακεια ερωτηση.μπορω να χρησιμοποιησω μια απλη ταινια διπλης οψεως αντι να κατσω να παραγγειλω μια πιο εξειδικευμένη?

το εαν εχει λιγο χειροτερη θερμικη συμπεριφορα δεν με πολυ πειραζει μιας και δεν τα vrms τωρα δεν εχουν καθολου ψυχτρες επανω οποτε θα καλυτερεψουν ετσι και αλλιως τα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλαστική ταινία θα λιώσει και επειδή δεν θα μεταφέρει θερμότητα, όλο το σκηνικό θα δουλέψει σαν "κουβέρτα" και παίζει να έχεις ...έκτροπα :)

 

Α,ναι ε?ωραια αρα μαλλον θα παραγγειλω το akasa που ποσταρε ο φιλος πιο πανω.εκτος και εαν το αλλο thermal pad κολλαει ικανοποιητικα για να κραταει και το βαρος

 

Edit:Λοιπον η ψυχτρα κοπηκε (και αμα ηξερα οτι θελει μια ωρα με την λαμα κοψιμο δεν θα το εκανα) και τωρα μενει να μπει επανω.

Επειδη δεν εχω ορεξη να περιμενω τα termal Pads να ερθουν μια ερωτηση....

Με την ceramique δεν θα αντεξει να κολλησει?και βλεπω μπας και πιαστει απο καπου με κανενα tire up...

dsc01025yn.jpg

dsc01026e.jpg

dsc01027f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον αμα δεν σε πιανει ο υπνος και σε τρωνε τα χερακια να τι κανεις...

Η μητρικη χωρις την ψυχτρα

dsc01033u.jpg

 

Η μητρικη με την ψυχτρα.

dsc01034w.jpg

 

Και ακομη μια

dsc01035pb.jpg

 

Το θεμα ειναι οτι κανει και δουλεια.πιανω την βαση της και ειναι λιγο ζεστη.Δεν χρησιμοποιησα θερμοαγωγιμη παστα ουτε κατι εξειδικευμένο...απλη ταινια διπλης οψεως και για διχτυ ασφαλειας ενα tire up στερεωμενο απο πανω απο το κουτι.αλλα ολο το βαρος πεφτει στην ταινια.

 

(ένταξει πριν αρχιζετε να κράζετε το ξερω οτι δεν ειναι ο ενδεδειγμένος τροπος για να μπει η ψυχτρα αλλα τι να κανω που ηθελα να το κανω.οσο αντεξει).να κοψω και αλλα ψυχτρακια να βαλω και στα αλλα????Ας πουμε σε αυτα τα 2 κατω κατω απο τον πυκνωτη?και στο ζευγαρι διπλα στις μνημες?

Και πριν πει κατι καποιος για την γωνια των φωτογραφιων να πω οτι δεν αφαιρεσα την μητρικη απο το κουτι.μονο το καλωδιο τροφοδοσιας του επεξεργαστη και του ανεμιστηρα χρειάστηκε να βγαλω και μερικες λεπτεπίλεπτες κινησεις. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά κάνεις και ξενυχτάς και σε βλέπω να μην ξυπνάς νωρίς και να μάθεις για τη mobo Μου :P

 

Αλλα γε φίλε ταινία διπλής όψης; Πλαστικούρα είναι ρε συ... Σίγουρα γίνεται δουλειά; Εγω γιατί πιστεύω ότι θα ανεβάζει θερμοκρασίες; Καλά u know better... (έχω και την ανάγκη σου γι' αυτό κρατιέμαι και δεν κράζω)

 

Οσο για το να βάλεις στα υπόλοιπα ή όχι; Αν σου πω όχι δεν θα βάλεις; :lol:

 

Και πιάσε το κέρατό μου καθάρισε τον μαύρο ανεμιστήρα στα αριστερά. Είναι μέσα στη σκόνη και στις αράχνες :mad: :P :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα την σκονη.οτι σκονη εχει μεσα το κουτι ειναι απο τοτε που το πηρα.και θυμασαι οτι αυτο εγινε αρχες ιανουαριου....

Δεν ειναι πλαστικουρα η ταινια ρε συ.πιο πολυ σαν λαστιχοκολλα θα την ελεγα.τεσπα.σταματα παω.για εσενα σηκωθηκα για να παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...