Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κανα μηνα περιπου κανονικα περασα και την μικρη βαλιτσα(χειραποσκευη) και την τσαντα του λαπτοπ χωρις να μου πουνε τιποτα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πριν κανα μηνα περιπου κανονικα περασα και την μικρη βαλιτσα(χειραποσκευη) και την τσαντα του λαπτοπ χωρις να μου πουνε τιποτα....

Εχει αποδειχτεί πολλές φορές, είναι σε τι μέρα θα πέσεις. Καιρό τώρα υποψιάζομαι οτι δεν είναι τυχία ή κατα καιρους χαλαρότητα. Νομίζω οτι ειναι μερος πλάνου να αφήνουν χ μέρες χαλαρό και στην χ+1 να μετράνε και το χιλιοστό για να εχουν (τεραστιο) κέρδος απο τα extra. Αν ήταν απόλυτη σαν εταιρεία τα extra θα ηταν σχεδόν μηδενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι καν σε ποια μερα θα πεσεις..... Εμενα με περασαν κατευθειαν χωρις να μου πουνε τιποτα αλλα ενα παλικαρι 3 θεσεις μπροστα μου στην σειρα του εκαναν ολοκληρο θεμα για μια τετοια βαλιτσα λαπτοπ που ειχε http://www.tuff-cases.com/files/NC-38bothviewsY.jpg  

 

Λιγο πιο λεπτη ειχε το παλικαρι και πιο συμαζεμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάποια "χαλαρότητα" κάποιες φορές έχει να κάνει με την χώρα αναχώρησης. πχ αναχώρηση από Ελλάδα μπορείς να τυχεις τέτοιας "χαλαρότητας", αναχώρηση πχ απο Λονδίνο, πολύ πιο δύσκολο να συμβεί. Η χώρα παίζει ρόλο, χωρίς να είναι και απόλυτο αυτό! Γενικά ναι, είναι και σε τι μέρα θα πέσεις! Σαν τους τροχονόμους ενα πράγμα και αυτοί, βγαίνουν με σκοπό να δώσουν κλήση με το παραμικρό για να γεμίσει το σακούλι.

Πάντως δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι και η ryanair είναι μια εταιρία, και όπως κάθε εταιρία ανά τον κόσμο, σκοπό έχει την μεγιστοποιηση του κέρδους της. Λογικό δεν είναι? Τώρα αν σου πουλάει αεροπορικό εισιτήριο 9€ αυτο σημαίνει οτι απο κάπου αλλού πρέπει να βγάλει €. Και μέσα σε αυτό το άλλο είναι και οι αποσκευές. Να είμαστε απόλυτοι με τις αποσκευές.


* Διόρθωση: σαν την τροχαία! Δεν με έχει γράψει ακόμα τροχονόμος!  :-D

* Παίζει και ο υπάλληλος, παίζουν πολλα, αν είσαι σωστός σε αυτά που σου ζητάνε, δεν φοβάσαι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι περισσοτερο θεμα μερας

τη τελευταια φορα απο Θεσσαλονικη ειχει και ζυγαρια ωστε η χειραποσκευη να ειναι μεχρι 10 κιλα

 

ειναι καθαρα θεμα μερας/τυχης που θα πεσεις

αλλα καλο ειναι να εισαι μεσα στα ορια γιατι αν πεσεις σε αμαμητη ή στραβο θα τρεχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι περισσοτερο θεμα μερας

τη τελευταια φορα απο Θεσσαλονικη ειχει και ζυγαρια ωστε η χειραποσκευη να ειναι μεχρι 10 κιλα

 

ειναι καθαρα θεμα μερας/τυχης που θα πεσεις

αλλα καλο ειναι να εισαι μεσα στα ορια γιατι αν πεσεις σε αμαμητη ή στραβο θα τρεχεις

Πάντα ο παράγοντας ορμονικα παίζει ρόλο στο αεροδρόμιο! :P

Δεν είναι τυχαίο που οι γυναίκες πιλότοι σε μεγάλη γνωστή εταιρεία αναγκάζονται και παίρνουν ρεπό εκείνες τις ημέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα καλο ειναι να εισαι μεσα στα ορια γιατι αν πεσεις σε αμαμητη ή στραβο θα τρεχεις

 

Φιλική παρατήρηση: η αμαμησία δεν προκαλεί προβλήματα συμπεριφοράς μόνο στις γυναίκες. Ας μη γινόμαστε σεξιστές ούτε και κατα λάθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να κανω μια ερωτηση γτ ταξιδευω πρωτη φορα με την ryan air; η βαλιτσα που αφηνουμε κατω εχει συγκεκριμενες διαστασεις οπως η χειραποσκευη ή δεν παιζει ρολο αλλα μονο το βαρος της;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγω και γω για Ιταλία με την εταιρεία αυτή.

 

Ερωτήσεις:

 

1. Δε χρειάζονται διαβατήρια, μόνο ταυτότητες, έτσι; Είναι σχετικά καινούργιες, το 2006 βγήκανε.

2. Σαμπουάν, υγρά φακών και make-up επιτρέπονται; 

3. Έκλεισα μια βαλίτσα. Μέχρι πόσα κιλά επιτρέπεται; Επίσης, επιτρέπεται μέχρι μια ή δύο χειραποσκευές ανά άτομο; Και τι διαστάσεις/κιλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγω και γω για Ιταλία με την εταιρεία αυτή.

 

Ερωτήσεις:

 

1. Δε χρειάζονται διαβατήρια, μόνο ταυτότητες, έτσι; Είναι σχετικά καινούργιες, το 2006 βγήκανε.

2. Σαμπουάν, υγρά φακών και make-up επιτρέπονται;

3. Έκλεισα μια βαλίτσα. Μέχρι πόσα κιλά επιτρέπεται; Επίσης, επιτρέπεται μέχρι μια ή δύο χειραποσκευές ανά άτομο; Και τι διαστάσεις/κιλά;

Τα λέει όλα στη Σελίδα στο FAQ

καλησπερα παιδια, η μητερα μου εχει αδεια παραμονης, με ξενο διαβατηριο μπορει να πεταξει με ryanair? για εσωτερικο

Λογικα ναι. Υπάρχει ένας διαχωρισμός για eu/non eu citizen αλλά δε ξέρω που κολλάει στο εαωτερικό. Με άλλες εταιρείες πέταξε ποτέ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εκλεισες το εισιτηριο σου εβγαζε επιλογες για το βαρος της βαλιτσας..... Επισης και για τις χειραποσκευες εγραφε....

 

Επισης για της ταυτοτητες μονο αμα εχει λατινικους χαρακτηρες τυπωμενους απο computer και οχι χειρογραφα. (φυσικα μονο αν ταξιδευεις για χωρες ΕU η για εσωτερικο).

 

Οσο για τα αλλα επιτρεπονται αρκει να τα εχεις στην βαλιτσα και οχι στην χειραποσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...