Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με virus ή πρόβλημα με hardware?


jason_rethymno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν ένα μήνα άρχισα να μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα που βλέπετε στο βίντεο.

Είχα τα windows XP .Πριν μια βδομάδα εκανα format και έβαλα τα windows 7 και το πρόβλημα δεν εμφανιζόταν μέχρι χθες .απο χθες μου συμβαίνει πάλι το πρόβλημα που βλέπετε στο βίντεο.

Αν είναι τελικά ιός γιατί δεν διαγράφτηκε με το format?

Mήπως έχει αφήσει κατάλοιπα ο ιός και θέλει να κάνω κάτι παραπάνω?δε ξέρω πειτε μου

Είναι το 2ο Pc της υπογραφής μου.

 

http://www.youtube.com/watch?v=H8T-XqzZJpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω σαν να σου δώσανε μια καλή πάνω στην lcd είναι,αν δεν είναι θέμα οθόνης είναι από την κάρτα γραφικών,με το furmark μπορείς να την στρεσσάρεις για να δεις αν φταίει,αν δεις από την αρχή ότι έχει μεγάλη θερμοκρασία(σου βγάζει κάτω δεξιά επιλογή για το gpuz που σου λέει την θερμοκρασία) μην το κάνεις το test.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω άλλη κάρτα να δοκιμάσω όχι.Αλλα γιατί όμως να φταίει ή κάρτα.Αφού πριν μια βδομάδα μου έκανε αυτό που φαίνετε στο βίντεο, μετά για μία βδομάδα σταμάτησε και άρχισε πάλι χθές.Πως μπορώ να σβήσω όλα τα κατάλοιπα των ιών?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να δοκιμάσω.

Αλλα πάντως ξέχασα να πω ότι δε μου το κάνει κάθε φορά.δλδ μια φορά μου το κάνει ,μετα κάνω επανεκκίνηση και δε μου το κάνει,μετά μου το κάνει κτλ

 

edit:Οχι τώρα σε safe mode δε μου το κανε.

αλλα όπως είπα δε μου το κάνει κάθε φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον η οθόνη σου τα έπαιξε,αν κατεβάσεις και τρέξεις το Live ubuntu χωρίς εγκατάσταση δεν πρόκειται να δουλέψει ιός για windows οπότε αν εμφανιστεί και εκεί είναι θέμα υλικού(άποψή μου είτε ή οθόνη ή η κάρτα γραφικών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν υπαρχει περιπτωση, οτι υπαρχει το format το σβηνει.

 

Κανε το furmark που σου ειπε ο καλικαντζαρος.

 

ΜΟΝΟ αν εχεις κανα cd του θειου που εχει ιο μεσα (μαζι με την εγκατασταση), μπορει να την πατησεις ετσι οπως αγχωνεσε εσυ. κατα τα αλλα δεν υπαρχει καποιοα αλλη περιπτωση. Η κανα μολυσμενο usbακι που μολις βαλεις τα windows και το βαζεις, κολλας παλι τον ιδιο ιο.

 

Και οθονη παιζει ναναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου τονισε ομως να ΜΗ το κανεις αν δεις υψηλες θερμοκρσιες.... ε? Προσεξε το αυτο γιατι αν εχει προβλημα και την στρεσαρεις, θα σου μεινει στα χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...