Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με κάρτα γραφικών 6870


nikos73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα σε όλους και καλός σας βρήκα.θα ήθελα τι βοήθεια σας όσο αφορά την κάρτα γραφικών.πριν 20 ημερες αγόρασα την hd6870 και ξεκίνησα να πεζό το need for speed.στην άρχει πήγαιναν όλα μια χαρά όμως μετά από 4-5 ημερες άρχισαν κάποια κωλύματα στη διάρκεια του .to σύστημα μου είναι αυτό

CPU-Intel Core™2 Duo Desktop Processor E8600

MOBO-asus P5Q3

RAM-Crucial ballistix tracer DDR3 1333 2X2G

PSU-THERMALTAKE W0103 TOUGHPOWER 600W

VGA-SAPPHIRE HD 4670

πιστεύετε πως όλα αυτά τα κωλύματα οφείλονται στην κάρτα η μπορεί να είναι κάτι alo.i κάρτα φοράει τους τελευταίους driver τις ATI 11.9

ευχάριστο εκ τον προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχάριστο για την άμεση απάντηση.

στο battefield 2 κάνει μερικά στη αρχή και μετά στρώνει .και τα 2 games είναι καινούρια πριν 15 ημερες αγορασμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδικά όταν αρχίζει το παιχνίδι πεζή για λίγο με 15-30 FPS μετά φτάνει ως 40-45

θα κάνω μια προσπάθεια να τρέξω το furmark αν τα καταφέρω γιατί δεν έχω δοκιμάσει ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα το furmark. Απλά κατέβασε το από εδώ

 

http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/

 

κάνε την εγκατάσταση και μόλις ανοίξει πάτα το burn in test

Μετά απο 2 λεπτά βγάλε ένα screenshot σταμάτα το furmark και ανέβασε φώτο εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σε όλους και καλός σας βρήκα.θα ήθελα τι βοήθεια σας όσο αφορά την κάρτα γραφικών.πριν 20 ημερες αγόρασα την hd6870 και ξεκίνησα να πεζό το need for speed.στην άρχει πήγαιναν όλα μια χαρά όμως μετά από 4-5 ημερες άρχισαν κάποια κωλύματα στη διάρκεια του .to σύστημα μου είναι αυτό

CPU-Intel Core™2 Duo Desktop Processor E8600

MOBO-asus P5Q3

RAM-Crucial ballistix tracer DDR3 1333 2X2G

PSU-THERMALTAKE W0103 TOUGHPOWER 600W

VGA-SAPPHIRE HD 4670

πιστεύετε πως όλα αυτά τα κωλύματα οφείλονται στην κάρτα η μπορεί να είναι κάτι alo.i κάρτα φοράει τους τελευταίους driver τις ATI 11.9

ευχάριστο εκ τον προτερων

Tους drivers 11.9 τους εβαλες απο πανω εγκατασταση ή εκανες clean install (δηλαδη εκανες αφαιρεση τους παλιους, μπηκες σε safe mode με το CCLEANER, εσβησες τα οποια απομηναρια απο τους παλιους) και μετα reboot και εγκατασταση τους 11.9? Αν οχι κανε και αυτο αφου εκτελεσεις το furmark.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tους drivers 11.9 τους εβαλες απο πανω εγκατασταση ή εκανες clean install (δηλαδη εκανες αφαιρεση τους παλιους, μπηκες σε safe mode με το CCLEANER, εσβησες τα οποια απομηναρια απο τους παλιους) και μετα reboot και εγκατασταση τους 11.9? Αν οχι κανε και αυτο αφου εκτελεσεις το furmark.

στην άρχει τους έβαλα από πάνω όμως στο τέλος τις εγκατάστασης μου βγάζαν error έτσι αναγκαστικά να κάνω format και να τα βάλω από την άρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως το κάνουμε αυτό.ξέχασα να σας πω πως ελάχιστα πράγματα ξέρω πάνω στα pc .πέρα από format όλα τα υπόλοιπα για μένα είναι λιγάκι δύσκολα γιατί δεν έχω δοκιμάσει pote.an σου δώσω το teamviewer μπορείς να το κανεις?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως το κάνουμε αυτό.ξέχασα να σας πω πως ελάχιστα πράγματα ξέρω πάνω στα pc .πέρα από format όλα τα υπόλοιπα για μένα είναι λιγάκι δύσκολα γιατί δεν έχω δοκιμάσει pote.an σου δώσω το teamviewer μπορείς να το κανεις?.

πηγαινε σε αυτο το αρθρο διαβασε λιγακι και ξεκινα και οτι προβληματα εχεις ανοιξε ενα νεο thread σε εκεινο το forum για να σε βοηθησουνε και αλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή για να καταλάβω γιατί όπως ηπα δεν ξέρω και πολλά για τα pc,θεωρείς πως ο επεξεργαστης είναι πιο αργός από την κάρτα και γι αυτό δημιουργείται αυτό το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...