Προς το περιεχόμενο

Τέλος στην επωνυμία του Symbian δίνει η Nokia


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος στην “εποχή” του Symbian έδωσε σήμερα η Nokia, αλλάζοντας την επωνυμία της τελευταίας έκδοσης του λογισμικού από Symbian Bell σε Nokia Belle. Μπορεί συνήθως η αλλαγή ενός ονόματος να μην είναι κάτι το σημαντικό, στην προκειμένη περίπτωση όμως πρόκειται για ένα λειτουργικό σύστημα για κινητά τηλέφωνα το οποίο αποτέλεσε σημείο σταθμό της εταιρείας, τουλάχιστον με αυτή την επωνυμία.

 

Το γραφικό περιβάλλον Nokia Belle θα ενσωματωθεί μέσω δωρεάν ενημέρωσης το Φεβρουάριο στις συσκευές Nokia 701, Nokia 700, Nokia 603, Nokia N8, Nokia C7 και Nokia C6-01, ενώ οι καινούργιες συσκευές θα το έχουν προεγκατεστημένο. Το Symbian Bell είχε ανακοινωθεί για πρώτη φορά τον Αύγουστο. Περισσότερα χαρακτηριστικά του μπορείτε να δείτε στο παρακάτω video.

 

 

Link.png Site: nokia.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Καλησπέρα.

- Καλησπέρα σας!

- Θα ήθελα να αλλάξω το όνομα μου.

- Πολύ ωραία, πως ονομάζεστε;

- Βασίλης Σκατάς.

- Ωραία, πείτε μου, πως θέλετε να το κάνετε.

- Δημήτρης Σκατάς.

 

Αυτό μου ήρθε με το που διάβασα την είδηση. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ακριβώς είναι αυτή η είδηση; Belle ήταν η ονομασία της νέας έκδοσης του symbian εδώ και πολύ καιρό. Επίσης, τα 701 και 700 ήδη την έχουν εγκατεστημένη εδώ και κανένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς λέει για τη μετονομασία? Στα σάιτ της Νόκια και των συσκευών της γράφει ξεκάθαρα Symbian Belle. Ακόμα και για αυτά που δεν κυκλοφόρησαν ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που ακριβώς λέει για τη μετονομασία? Στα σάιτ της Νόκια και των συσκευών της γράφει ξεκάθαρα Symbian Belle. Ακόμα και για αυτά που δεν κυκλοφόρησαν ακόμα

 

 

http://conversations.nokia.com/2011/12/21/nokia-belle-coming-soon/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Καλησπέρα.

- Καλησπέρα σας!

- Θα ήθελα να αλλάξω το όνομα μου.

- Πολύ ωραία, πως ονομάζεστε;

- Βασίλης Σκατάς.

- Ωραία, πείτε μου, πως θέλετε να το κάνετε.

- Δημήτρης Σκατάς.

 

Αυτό μου ήρθε με το που διάβασα την είδηση. :-)

 

α0χα0χα0χ0αχ0α0χα!

 

αφού αυτό το λειτουργικό είναι νεκρό..τί επιμένουν;:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κατι μαγαζια που τα αγοραζει καποιος γιατι ηταν νεκρα και δεν παταγε ψυχη και το μονο που κανει ειναι να αλλαξει το ονομα του μαγαζιου χωρις να αλλαξει κατι μεσα στο μαγαζι και μετα λεει γιατι δεν πηγε καλα το μαγαζι που αγορασα;

 

Ο ιδιος dj η ιδια μουσικη ακομα και οι γκαρσονες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο λογισμικο δν ειναι πεθαμενο απλα ολοι θελουν κατι πιο νεο οπως το Android....εχω συσκευη με belle και ειναι απολυτα smooth και γρηγορο με 1Ghz επεξεργαστη κ παρα πολυ καλο....οτι εκανα με το Galaxy κανω και με αυτο απλα μονο δν εχω εφαρμογες οσες το android....κ κανεις δν εχει την υποστηριξη που εχει η Νοκιa και περιμενω το belle για το Ν8 μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πεθάνει η NOKIA εδώ και 2 χρόνια! Ότι βγάζει είναι τελείως μάπα! Πρέπει να είσαι αφελής για να δώσεις 600€ για ένα τέτοιο πράγμα! Δεν έχει τίποτα! Ούτε λειτουργικό ούτε κάμερα ούτε design ούτε απόκριση, και πολλά άλλα! Τζάμπα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει πιο μεγάλες αλλαγές για να δει άσπρη μέρα η nokia. Mε ένα name change δεν σώζει τίποτα. Ειδικά έτσι όπως είναι οι εξελίξεις στη κινητή τηλεφωνία (android vs ios)

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είσαι αφελής για να δώσεις 600€ για ένα τέτοιο πράγμα! Δεν έχει τίποτα! Ούτε λειτουργικό ούτε κάμερα ούτε design ούτε απόκριση, και πολλά άλλα! Τζάμπα λεφτά!

 

Ποιό είναι αυτό το πράγμα;

Αν το symbian είχε τις μισές εφαρμογές από ό,τι το android, τότε δεν θα συζητούσαμε για το ποιά συσκευή θα έπρεπε να πάρουμε. Αλλά δεν τις έχει.

Η Belle είναι πάρα πολύ ομαλή στο 701, το 701 σαν συσκευή είναι εξαιρετικά ποιοτική σε όλα της και έχει μόνο μικρά ελαττώματα σε επίπεδο hardware. Αν είχε και εφαρμογές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...