Προς το περιεχόμενο

Μια ακομα αθεμιτη πολιτικη?


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα την παρακατω περιγραφη σε ενα ποντικι. Οπως βλεπετε λεει οτι μπορει καποιος να παιξει σε ολες τις επιφανειες οχι μονο να εργαστει που υποννοει οτι δεν χανει καθολου απο την ακριβεια του. Επειδη δεν υπαρχει laser ποντικι που να δουλευει σε καθρεπτη η γενικα σε πολυ αντανακλαστικες επιφανειες μπορουμε να πουμε οτι προκειται για παραπλανηση η δεν θεωρειται λογικο καποιος να χρησιμοποιει το ποντικι του σε τετοιες επιφανειες? Επισης, αυτος ο τυπος laser ειναι οντως λειτουργικος σε γυαλι αλλα οχι το ιδιο σε ολες τις περιπτωσεις. Σε αλλο γυαλι δουλευει ικανοποιητικα και αλλου σχεδον καθολου. Θα επρεπε να υπαρχει καποια διευκρινηση η πρεπει να παρουμε ως δεδομενο οτι εννοει μονο το καθαρο γυαλι?

 

capturewlvx.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πρεπει να ισχυει αλλα οχι και για τρελη ακριβεια.Ειχα δει κατι παρομοιο σημερα στις προσφορες για ενα logitech νομιζω.Παντως πρεπει να ισχυει επειδη εχω και εγω ενα σχετικα φτηνο (15 ευρω) wireless mouse που κανει πανω στο γυαλι του τραπεζιου μου απλα χανει λιγο στην ακριβεια.Δηλαδη κανεις την δουλεια σου (σερφαρισμα) αλλα για counter και games δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον πρεπει να ισχυει αλλα οχι και για τρελη ακριβεια.Ειχα δει κατι παρομοιο σημερα στις προσφορες για ενα logitech νομιζω.Παντως πρεπει να ισχυει επειδη εχω και εγω ενα σχετικα φτηνο (15 ευρω) wireless mouse που κανει πανω στο γυαλι του τραπεζιου μου απλα χανει λιγο στην ακριβεια.Δηλαδη κανεις την δουλεια σου (σερφαρισμα) αλλα για counter και games δεν ειναι

 

Η περιγραφη ομως λεει οτι ειναι και για παιχνιδια πανω σε γυαλι. Οπως λες κι εσυ δεν κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κι εγώ αυτό θυμάμαι για ένα mouse της Logitech, τώρα για το τι ακρίβεια θα έχει είναι άλλου παπά ευαγγέλιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφη ομως λεει οτι ειναι και για παιχνιδια πανω σε γυαλι. Οπως λες κι εσυ δεν κανει.

 

βασικα εγω σου ειπα την κατασταση για ενα ποντικι που εχω (microsoft).Αλλα αν μπορεις παρακολουθησε το τοπικ στις προσφορες για το logitech που κανει πανω σε γυαλι,να δεις αν υπαρχουν θετικα σχολια απο ατομα που το αγορασαν.Τωρα δεν ειμαι και τελειως σιγουρος για την ακριβεια που θα εχει πανω στο γυαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω αυτό

 

Θα το δοκιμάσω πάνω σε καθρέφτη και θα σας πω!

 

Καλη επιτυχια αλλα δεν υπαρχει περιπτωση! Αλλη μια περιπτωση παραπλανητικης περιγραφης. Αντιθετως στο site της logitech εξηγει πολυ καλα σε τι επιφανειες λειτουργει. Επισης διευκρινιζει οτι δεν ειναι για gaming πανω στο γυαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη επιτυχια αλλα δεν υπαρχει περιπτωση! Αλλη μια περιπτωση παραπλανητικης περιγραφης. Αντιθετως στο site της logitech εξηγει πολυ καλα σε τι επιφανειες λειτουργει. Επισης διευκρινιζει οτι δεν ειναι για gaming πανω στο γυαλι.

 

Ναι έχεις δίκιο. Στο καθρέφτη δεν ανταποκρίνεται καθόλου, μα καθόλου.

 

offtopic: πάντως το ποντίκι είναι πολύ καλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γυαλί λίγο πολύ είναι σαν τον αέρα ή τα διαφανή ρευστά καθώς τα μήκη κύματος του φωτός διέρχονται με ελάχιστη απορρόφησή. Στους δε καθρέπτες συμβαίνει το αντίθετο καθώς υπάρχει μεγαλύτερη από 90% αντανάκλαση. Όποιος θέλει να πληρώσει ή να βρει ποντικάκι για να δουλέψει αψεγάδιαστα σε τέτοιες επιφάνειες το βρίσκω μάλλον δύσκολο. Πολλά παίζουν ρόλο,το μήκος κύματος της ακτινοβολίας, η γωνία πρόπτωσης, το πάχος και η καθαρότητα του γυαλιού, μπλα μπλα μπλα... Γενικά όσο σκοτεινόχρωμη επιφάνεια τόσο καλύτερα, όσο ανοιχτότερη χάνουμε σε ακρίβεια.

Επεξ/σία από pantote
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys.. αναφέρουνε την τεχνολογία G-Laser, που είναι διαφορετική απο το logitech που πόσταρε ο barca10.

 

Και για να μη λέμε πολλά και κάνουμε υποθέσεις για παραπλάνηση κλπ κλπ, βρίσκεις έναν τρόπο να το δοκιμάσεις. Εάν είναι fake, τότε είναι παραπλάνηση. Και ας μη γίνουμε υπερβολικοί με τον καθρέυτη. Πόσοι έχουν το Mouse τους πάνω σε καθρέυτη? 1 στους 10.000?...

Σε γυαλί ναι το συζητάμε!

 

Όχι οτι υποστηρίζω πλαίσιο, προς θεού! αχχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι που θέλουν να δουλέψουν με mouse σε τέτοιες επιφάνειες το κάνουν περισσότερο από μαγκιά παρά από ανάγκη, εάν δώσεις σε μηχανικό το καλύτερο laser ποντικάκι για να δουλέψει σε επιφάνεια από κρύσταλλο Swarovski, θα ψάχνει απεγνωσμένα να βρει ένα χαρτόνι!

Σε γυάλινη επιφάνεια μπορούν να δουλέψουν ακόμα και τα κινεζάκια αρκεί το γυαλί να καλύπτει με μικρό βάθος μια ήδη αδιαφανή επιφάνεια (π.χ. ξύλο, όπως σε κάποιες τραπεζαρίες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι που θέλουν να δουλέψουν με mouse σε τέτοιες επιφάνειες το κάνουν περισσότερο από μαγκιά παρά από ανάγκη, εάν δώσεις σε μηχανικό το καλύτερο laser ποντικάκι για να δουλέψει σε επιφάνεια από κρύσταλλο Swarovski, θα ψάχνει απεγνωσμένα να βρει ένα χαρτόνι!

Σε γυάλινη επιφάνεια μπορούν να δουλέψουν ακόμα και τα κινεζάκια αρκεί το γυαλί να καλύπτει με μικρό βάθος μια ήδη αδιαφανή επιφάνεια (π.χ. ξύλο, όπως σε κάποιες τραπεζαρίες).

 

Συμφωνώ, έχεις απόλυτο δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...