Προς το περιεχόμενο

Η ZTE παρουσιάζει δύο νέα smartphones ενόψει της έκθεσης MWC 2012


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ZTE ανακοίνωσε σήμερα δύο νέα μοντέλα Android 4.0 smartphones τα οποία θα τη συνοδεύσουν στην έκθεση MWC της Βαρκελώνης σε λίγες ημέρες. Πρόκειται για το PF200 και το N910, όπου το τελευταίο αποτελεί την οικονομική πρόταση της ZTE.

 

Το PF200 όπως αναφέρει το Δελτίο Τύπου θα έχει επεξεργαστή 1.2GHz, οθόνη qHD 4.3” ιντσών και 8MP φωτογραφική μηχανή με 1080p video, ενώ θα υπάρχει και μπροστινή κάμερα για video κλήσεις 2MP. Το παραπάνω smartphone εκτός από GSM και UMTS δίκτυα θα υποστηρίζει και δίκτυα 4G LTE, ενώ θα ενσωματώνει την τεχνολογία ασύρματων πληρωμών NFC. Το N910 είναι γνωστό ότι θα διαθέτει επεξεργαστεί χρονισμένο στο 1.5GHz, οθόνη ανάλυσης 800x480 pixel, 5MP φωτογραφική μηχανή με 1080p video.

 

gsmarena_002.jpg

post-39041-0-27015300-1330123487_thumb.jpg

 

Δεν υπάρχει επίσημη τιμολόγηση ή ημερομηνία κυκλοφορίας για τις δύο αυτές νέες προτάσεις τις ZTE, όμως αυτά όπως και όλα τα επερχόμενα smartphones και tablets που πρόκειται να κυκλοφορήσουν μέσα στο χρόνο, θα τα δούμε από κοντά μέσα από την αποστολή του insomnia.gr στην έκθεση MWC της Βαρκελώνης στις 27/02 με 1/03.

 

 

Link.png Site: engadget.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενουμε.Παντως αν ειναι εστω και 1 απτα δυο στα 150 το καλοκαιρι θα χτυπησω ενα

Το Ν910 ειναι για δυκτια CDMA οποτε δεν θα ερθει Ελλαδα, οσο PF200 θα ειναι high end μοντελο οποτε κατα απο 240 ευρω δεν νομιζω να το βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντα δυναμική η ZTE, έχει αρχίσει να κοιτάζει στα μάτια τους άλλους κατασκευαστές..!!!

Αυτο βλεπω και εγω, αρχισαν απο τα low budget κινητα και αρχησαν να ανεβαζουν επιπεδο πολυ γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλα site υπάρχουν φήμες πως στο pf200 πιθανόν να είναι διπύρηνος αντί για μονοπύρηνος.

Αν δεν ισχύει,το ρίχνει μια κατηγορία το κινητό και μια γενιά.Εν έτει 2012 όταν τα high end ειναι 4πύρηνα,ο ένας πυρήνας είναι κάτω του mid-range.

Στα συν όμως οτι φοράει το 4άρι,και θα πάρει και άλλο συν αν έχει ελκυστική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλα site υπάρχουν φήμες πως στο pf200 πιθανόν να είναι διπύρηνος αντί για μονοπύρηνος.

Αν δεν ισχύει,το ρίχνει μια κατηγορία το κινητό και μια γενιά.Εν έτει 2012 όταν τα high end ειναι 4πύρηνα,ο ένας πυρήνας είναι κάτω του mid-range.

Στα συν όμως οτι φοράει το 4άρι,και θα πάρει και άλλο συν αν έχει ελκυστική τιμή.

Και εγω στο blog μου για διπυρινο το εχω βαλει συμφωνα με τα λεγομενα του gsmarena.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...