Προς το περιεχόμενο

Υπότιτλοι


^NaST^

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο πρόγραμμα που να ενσωματώνει υπότιτλους σε AVI αρχείο; Θέλω να τους περνάει σε ένα αρχείο και να παίζουν από μόνοι τους. Να τους κάψει πάνω στο AVI. Το Addsubs δεν κανεί πάντως. Το θέλω έτσι για να παίζει στο κινητό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν καταφερεις κατι

με το AviAddXSubs(που σου προτεινει η karmen απο πανω-γρηγορη διαδικασια)

δοκιμασε με το AviRecomp(με αυτο γινεται re-encode.Δηλαδη εγγυημενο αποτελεσμα αλλα παιρνει κανα 40 λεπτο περιπου η διαδικασια ενσωματωσης για καθε ταινια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο NaST είπε ήδη ότι το addxsubs δεν κάνει και ότι το θέλει για κινητό... :|

 

NaST, δοκίμασε με το freemake ή με το format factory να το μετατρέψεις στην μορφή που αναγνωρίζει το κινητό σου.

Δεν είπες ούτε ποιο είναι ούτε τι υποστηρίζει οπότε θα πρέπει να το βρεις μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεφερε οτι 'Το Addsubs δεν κανεί πάντως'.Ναι,λογικα το AviAddXSusbs εννοουσε,αλλα...λογικα.

Ανεφερε επισης,και για ενσωματωση σε αρχειο AVI.

Οποτε,οπως ειπα και πριν AviRecomp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν ισχύει γενικά, πάντως εγώ, μετά από ενσωμάτωση τόσο με το AviRecomp όσο και με το Format Factory, παρατήρησα σημαντική διαφορά τόσο στην ταχύτητα ολοκλήρωσης της διαδικασίας, όσο και στην ποιότητα του εξαγόμενου avi, υπέρ του Format Factory.

 

(Εννοώ, χωρίς να "πειράξω" οτιδήποτε από ρυθμίσεις. Δεν ξέρω αν τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά σε αντίθετη περίπτωση.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι κινητό έχεις; Ρωτάω γιατί αν έχεις κάποια Android/iOS συσκευή ίσως είναι προτιμότερο να εγκαταστήσεις κάποιον player ο οποίος υποστηρίζει την αναπαραγωγή υποτίτλων απευθείας και να μην ταλαιπωρείσαι με re-encoding κλπ.

 

Για παράδειγμα, ο Mobo Player που χρησιμοποιώ σε Android υποστηρίζει .srt υποτίτλους. Για να παίξουν σε μια ταινία αρκεί να βρίσκονται στο ίδιο directory και να έχουν το ίδιο όνομα με το αρχείο βίντεο. Υπάρχουν αρκετοί players με παρόμοιες δυνατότητες, ψάξε το! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...