Προς το περιεχόμενο

Το Android Market δίνει τη θέση του στο Google Play


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Google ενοποιεί από σήμερα όλες τις υπηρεσίες ψηφιακού περιεχομένου αλλά και εφαρμογών, κάτω από μια κοινή στέγη την οποία ονομάζει Google Play το οποίο αντικαθιστά το Android Market.

 

Το Google Play περιλαμβάνει πλέον σε μια μόνο εφαρμογή όλες τις υπηρεσίες της εταιρείας για ενοικίαση και πώληση ταινιών, μουσικής, βιβλίων, android εφαρμογών και παιχνιδιών, χωρίς να χρειάζεται να κατεβάζετε πλέον ξεχωριστές εφαρμογές. Με τη συγκεκριμένη κίνηση η Google πιστεύει ότι θα δημιουργήσει περισσότερη κίνηση στις υπηρεσίες της αλλά και στο κατέβασμα εφαρμογών ενώ τονίζει ότι δε χρειάζεται συγχρονισμός με τον υπολογιστή αφού όλα γίνονται ασύρματα.

 

Η εφαρμογή του Google Play θα είναι διαθέσιμη για τους κατόχους android smartphones με έκδοση 2.2 και άνω μέσω αυτόματης ενημέρωσης του Android Market το οποίο θα δώσει τη θέση του στη νέα εφαρμογή. Φυσικά όλο το ψηφιακό περιεχόμενο και οι εφαρμογές είναι διαθέσιμες από την επίσημη ιστοσελίδα στο play.google.com

 

 

Link.png Site: Google Play

Link.png Site: Google Blog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πφφφ δεν βλεπω να βγενει για το archos43 αυτο..

αφου για να μπει στο market που ειναι κλειδομενο θελει ειδικη εφαρμογη..

αλλα και παλι μπορει και να το κανει.. θα δειξει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνη αν και καθηστερημενη κινηση.ολα υπο τη στεγη του τεραστιου brand name google.το μονο που πρεπει να αλλαξει ειναι το αθλιο ονομα android για mobile os (αριστο κατα τη γνωμη μου) που μαλλον προεκυψε καταλαθος χωρις να περιμενουν την επιτυχια του και το κρατησαν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξυπνη αν και καθηστερημενη κινηση.ολα υπο τη στεγη του τεραστιου brand name google.το μονο που πρεπει να αλλαξει ειναι το αθλιο ονομα android για mobile os (αριστο κατα τη γνωμη μου) που μαλλον προεκυψε καταλαθος χωρις να περιμενουν την επιτυχια του και το κρατησαν......

βασικα η λεξη mobile ειναι ξεπερασμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει άλλο εικονίδιο; Γιατί και εγώ το έκανα αυτό και μου έβγαλε να κάνω αποδοχή τους όρους του Play, αλλά το εικονίδιο που έχω είναι το ίδιο και πάλι Market λέγεται στο app drawer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα η λεξη mobile ειναι ξεπερασμενη

Βασικα επιδη μου τη βγενεις στο ετσι,αλλα εγω ειμαι στο πολυ αλλου,συμφωνα δηλαδη με τα λεγομενα σου πριν απο 5 μερες τελειωσε στη βαρκελωνη ενα ξεπερασμενο συνεδριο;μη μου τη σπας τωρα δικε μου...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα επιδη μου τη βγενεις στο ετσι,αλλα εγω ειμαι στο πολυ αλλου,συμφωνα δηλαδη με τα λεγομενα σου πριν απο 5 μερες τελειωσε στη βαρκελωνη ενα ξεπερασμενο συνεδριο;μη μου τη σπας τωρα δικε μου...........

 

LOL :-D

σορρυ για το offtopic αλλά μου θύμισες αυτό εδώ:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...