Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το iTunes Match στην Ελλάδα


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Apple ξεκίνησε σήμερα τη διάθεση της υπηρεσίας iTunes Match στην Ελλάδα η οποία ενεργοποιείται σταδιακά σε όλους τους κατόχους Ελληνικών λογαριασμών του iTunes. Πρόκειται για μια συνδρομητική υπηρεσία της εταιρείας η οποία επιτρέπει το ανέβασμα ολόκληρης της μουσικής βιβλιοθήκης των χρηστών στο Cloud της, έτσι ώστε να υπάρχει πρόσβαση σε αυτή από οποιαδήποτε συμβατή iOS συσκευή όπως iPhone, iPad και iPod touch. Το iTunes Match εγκαινιάστηκε μαζί με την παρουσίαση του iCloud, όμως δεν έγινε άμεσα διαθέσιμο σε όλες τις χώρες του κόσμου.

 

Η υπηρεσία υποστηρίζει το ανέβασμα μέχρι και 25.000 χιλιάδων μουσικών κομματιών, χωρίς να υπάρχει περιορισμός αυτά να είναι αγορασμένα από το iTunes. Ο χρήστης έχει δηλαδή τη δυνατότητα να ανεβάσει στο iTunes Match όλα τα μουσικά κομμάτια της βιβλιοθήκης του, αρκεί ο αριθμός τους να μη ξεπερνά το μέγιστο επιτρεπτό όριο. Οι συμβατές συσκευές είναι το iPhone, το iPad, το iPod touch καθώς και οι ηλεκτρονικοί υπολογιστές Mac και PC.

 

itunesmatchgreece1.jpg

 

post-76840-0-00392100-1335815056_thumb.jpg post-76840-0-48621800-1335815058_thumb.jpg

 

Το iTunes Match στην πραγματικότητα δεν ανεβάζει ολόκληρα τα μουσικά κομμάτια της μουσικής βιβλιοθήκης των χρηστών στο Cloud, αλλά τα “ταιριάζει” με τη βάση δεδομένων του. Ουσιαστικά οι χρήστες έχουν πρόσβαση στα αγαπημένα τους τραγούδια μέσα από τη βάση δεδομένων του iTunes στην ποιότητα των 256kbps.

 

Να σημειωθεί ότι εκτός από τη διάθεση της υπηρεσίας του Match, οι κάτοχοι Ελληνικών λογαριασμών στο iTunes έχουν τη δυνατότητα να κατεβάσουν παλαιότερες αγορές μουσικών κομματιών που έχουν πραγματοποιήσει, και για οποιοδήποτε λόγο έχουν διαγραφεί από τις συσκευές τους.

 

Το iTunes Match τιμολογείται στα €25 ετησίως.

 

Link.png Site: iTunes Match

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αυτά είναι...!!!!

φαντάζομαι σύντομα θα ενεργοποιηθεί πλήρως στο ελληνικό iTunes Store...

για να δούμε πόσα τραγούδια απο την βιβλιοθήκη μου θα κάνει match ώστε να μην χρειαστεί να γίνουν upload...

η iTunes library είναι 120GB!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--Και ποιός μου εγγυάται ότι η υπηρεσία σε μερικά χρόνια δεν θα κατεβάσει ρολλά και θα χάσωτα πάντα..?

 

--Και επιπλέον είναι θέμα χρόνου να βρεθεί "hackιά" για ιδεατό matching τραγουδιών που δεν έχω στην πραγματικότητα αλλά υπάρχουν στο itunes...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβληματισμοί και δεύτερες σκέψεις (καλό είναι που) υπάρχουν.

Όμως αυτό είναι ένα βήμα πιο πέρα και μ'αρέσει σαν ιδέα. Να δούμε και την υλοποίηση και να δούμε τι θα προτείνει και ο ανταγωνισμός!

Για να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πληρώνω με χρεωστική κάρτα, ενώ για να ακούσω τα τραγούδια μου πρέπει να έχω wifi ή άλλη σύνδεση;

αν δεν κανω λαθος τα περνας και στην συσκευη οποια θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τιμούλα...

 

Ναι, αν έχεις εκπαιδευτεί να πληρώνεις στην Apple είναι μια χαρά. Εγώ πάλι που έμαθα με την Google μου φαίνεται υπερβολή να πληρώνω για τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...