Προς το περιεχόμενο

Δείξτε το κουτί σας.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 14,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λες τώρα... άμα υπάρχει μεράκι κ τρέλα όλα γίνονται τελικά. Ωραίο SFF project και μπράβο για την υπομονή σου, φαίνεται ότι ήθελε πολύ δουλειά κι εσύ το δυσκόλεψες κ παραπάνω με τα led+usb κτλ. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες τώρα... άμα υπάρχει μεράκι κ τρέλα όλα γίνονται τελικά. Ωραίο SFF project και μπράβο για την υπομονή σου, φαίνεται ότι ήθελε πολύ δουλειά κι εσύ το δυσκόλεψες κ παραπάνω με τα led+usb κτλ. :D

το θεμα των παραπάνω, δεν είναι μόνο η εμφάνιση αλλά και η λειτουργικότητα. Το να έχεις usb μόνο πίσω δεν εξυπηρετεί ειδικά αν θες να συνδέσεις κάποιο χειριστήριο που το προόριζα εγώ για παιχνιδομηχανή σαλονιού. Επίσης η μπουτονιέρα του είναι πολύ όμορφη και χρήσιμη εκεί που είναι, θα ήταν αμαρτία αν πήγαινε χαράμι.

 

Ευχαριστώ πάντως! :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Μουργολυκος μην κάνεις και το τεποζιτο της μηχανής κουτί :lol:

αστα, μεχρι και σε ζαντα αυτοκινητου εχω σκεφτει να κάνω κουτι  :-D  ιδεες πολλές χρονος και χρημα γιοκ

περα απο την πλάκα τώρα, στο μελλον μολις έχω λεφτά, σκοπευω να του βάλω κάποιο mini itx σύστημα τελευταιας γενιάς με την καλύτερη της εποχής κάρτα γραφικών παντα με μεγιστη κατανάλωση συστήματος τα 220βατ ωστε να τσακίζει ποπούλιδες σε επιδόσεις και απο εμφάνιση βεβαίως βεβαίως :devil:  :devil:  :devil:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα, μεχρι και σε ζαντα αυτοκινητου εχω σκεφτει να κάνω κουτι  :-D  ιδεες πολλές χρονος και χρημα γιοκ

περα απο την πλάκα τώρα, στο μελλον μολις έχω λεφτά, σκοπευω να του βάλω κάποιο mini itx σύστημα τελευταιας γενιάς με την καλύτερη της εποχής κάρτα γραφικών παντα με μεγιστη κατανάλωση συστήματος τα 220βατ ωστε να τσακίζει ποπούλιδες σε επιδόσεις και απο εμφάνιση βεβαίως βεβαίως :devil:  :devil:  :devil:

καλη προσπαθεια ....αλλα γτ να χαλασεις το playstation τι σ εφταιγε .....!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλη προσπαθεια ....αλλα γτ να χαλασεις το playstation τι σ εφταιγε .....!!

Γιατί πριν δεν μπορουσα να το χαρώ μιας και πλέον τους τίτλους αυτούς τους παίζεις σε υπολογιστή με καλυτερα γραφικά και χαραμιζοταν η ομορφιά του Τσαμπα σε ενα ντουλάπι, ενώ τωρα στολίζει υπεροχα το γραφείο μου και είναι απο πέρα ως περα απολαυστικό. Επίσης τα λειρουργικα και τσιπαρισμενο σωθικά του χαρίστηκαν σε ενα μέλος του φόρουμ και ανέστησε το δικο του

Επεξ/σία από mourgolukos
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα :-)
Να και το δικο μου...

Οι κυριοτερες αλλαγες στο κουτι που εγιναν ειναι, να αφαιρεθει η μπροστινη προσοψη, για να μπει και ενας τριτος ανεμηστηρας στο μπροστα μερος, και στο κενο που αφησε, κοπηκε και τοποθετηθηκε ενα κομματι plexiglass.

Το δευτερο ψυγειο επειδη δεν χωραγε μεσα στο κουτι, τοποθετηθηκε εξω, στο πισω μερος, και στηριζεται με καποια λαμακια.

Μια μικρη βαση για τον τεταρτο δισκο, ανω στα led προστεθηκε διακοπτης on/ff.

 

..:: Info ::..

 

CASE: Aerocool Aero-500 window
MOTHERBOARD: Gigabyte GA-970A-UD3P
CPU: Amd fx-6300
RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600mhz
GPU: ASUS Geforce GTX 650 1GB
PSU: Msystems SL-8600EPS 600W

HDDs
- WDC WD10EARX-00PASB0
- Hitachi HDS721010DLE630
- WDC WD5000AADS-00S9B0
- ST31000528AS


PUMP: Swiftech MCP655 Laing D5
WATERBLOCKS: 1 x custom cpu block || 1 x custom gpu block (και τα δυο απο χαλκο)
RADIATORS: 2 x 240mm
RESERVOIR: 1 x 190mm x 50mm
TUBE: XSPC 10/16mm UV green

FANS
Front: 3 x 120mm
Back: 1 x 120mm

 

OS
Linux Mint 18.1 Serena
(και κανα 2-3-4 αλλες διανομες) :-D

 

 

s5VKYkzt.jpg   slLBlAyt.jpg   6joVzztt.jpg   FPxtl0ot.jpg   PRTmkAZt.jpg

 

13YuHhGt.jpg   eX6ZM1mt.jpg   lg4LVj1t.jpg   zKYRRxft.jpg

 

3IETXXHt.jpg   nLxfKnSt.jpg

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα :-)

Να και το δικο μου...

Οι κυριοτερες αλλαγες στο κουτι που εγιναν ειναι, να αφαιρεθει η μπροστινη προσοψη, για να μπει και ενας τριτος ανεμηστηρας στο μπροστα μερος, και στο κενο που αφησε, κοπηκε και τοποθετηθηκε ενα κομματι plexiglass.

Το δευτερο ψυγειο επειδη δεν χωραγε μεσα στο κουτι, τοποθετηθηκε εξω, στο πισω μερος, και στηριζεται με καποια λαμακια.

Μια μικρη βαση για τον τεταρτο δισκο, ανω στα led προστεθηκε διακοπτης on/ff.

 

..:: Info ::..

 

CASE: Aerocool Aero-500 window

MOTHERBOARD: Gigabyte GA-970A-UD3P

CPU: Amd fx-6300

RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600mhz

GPU: ASUS Geforce GTX 650 1GB

PSU: Msystems SL-8600EPS 600W

 

HDDs

- WDC WD10EARX-00PASB0

- Hitachi HDS721010DLE630

- WDC WD5000AADS-00S9B0

- ST31000528AS

 

PUMP: Swiftech MCP655 Laing D5

WATERBLOCKS: 1 x custom cpu block || 1 x custom gpu block (και τα δυο απο χαλκο)

RADIATORS: 2 x 240mm

RESERVOIR: 1 x 190mm x 50mm

TUBE: XSPC 10/16mm UV green

 

FANS

Front: 3 x 120mm

Back: 1 x 120mm

 

OS

Linux Mint 18.1 Serena

(και κανα 2-3-4 αλλες διανομες) :-D

 

Απο θερμοκρασίες πως τα πάει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμενα :-)

Να και το δικο μου...

Οι κυριοτερες αλλαγες στο κουτι που εγιναν ειναι, να αφαιρεθει η μπροστινη προσοψη, για να μπει και ενας τριτος ανεμηστηρας στο μπροστα μερος, και στο κενο που αφησε, κοπηκε και τοποθετηθηκε ενα κομματι plexiglass.

Το δευτερο ψυγειο επειδη δεν χωραγε μεσα στο κουτι, τοποθετηθηκε εξω, στο πισω μερος, και στηριζεται με καποια λαμακια.

Μια μικρη βαση για τον τεταρτο δισκο, ανω στα led προστεθηκε διακοπτης on/ff.

 

..:: Info ::..

 

CASE: Aerocool Aero-500 window

MOTHERBOARD: Gigabyte GA-970A-UD3P

CPU: Amd fx-6300

RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3-1600mhz

GPU: ASUS Geforce GTX 650 1GB

PSU: Msystems SL-8600EPS 600W

 

HDDs

- WDC WD10EARX-00PASB0

- Hitachi HDS721010DLE630

- WDC WD5000AADS-00S9B0

- ST31000528AS

 

PUMP: Swiftech MCP655 Laing D5

WATERBLOCKS: 1 x custom cpu block || 1 x custom gpu block (και τα δυο απο χαλκο)

RADIATORS: 2 x 240mm

RESERVOIR: 1 x 190mm x 50mm

TUBE: XSPC 10/16mm UV green

 

FANS

Front: 3 x 120mm

Back: 1 x 120mm

 

OS

Linux Mint 18.1 Serena

(και κανα 2-3-4 αλλες διανομες) :-D

 

 

s5VKYkzt.jpg   slLBlAyt.jpg   6joVzztt.jpg   FPxtl0ot.jpg   PRTmkAZt.jpg

 

13YuHhGt.jpg   eX6ZM1mt.jpg   lg4LVj1t.jpg   zKYRRxft.jpg

 

3IETXXHt.jpg   nLxfKnSt.jpg

Βλέπω κάτι τέτοια build και παρόλο που ναι μεν  επιτυγχάνουν χαμηλές θερμοκρασίες / δίνουν στυλ στο PC, είναι αχρείαστες σε τέτοια specs, ποιος ο λογος να το κανεις αυτο για FX Cpu και καρτα γραφικων 4 γενιες πισω; Δεν θα ήταν καλύτερο να δώσεις τα χρήματα σε καποιο upgrade;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-431362-0-52954000-1511127077_thumb.jpg

Αυτό το έφτιαξα απο ότι είχε ξεμείνει απο παλιά build, την μητρική την είχα για φίλο αλλά μου έφερε κουτί που παίρνει midi atx και τον βόλεψα με άλλο σύστημα,έτσι έστησα αυτό, είναι ένας xeon 5650 με ψύκτρα 212χ και το φτηνότερο κουτί που μπορούσα να βρώ και να παίρνει 16 cm ψυκτρα, τα μόνα που αγόρασα είναι κουτί - psu, και ναί ξέρω έχει μία μακαρονάδα απο καλώδια αλλά δέν είναι modular το τροφοδοτικό, όταν έχω χρόνο θα του φτιάξω και ένα κάλυμμα. Για 100 ευρώ κόστος νομίζω μιά χαρά είναι.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...