Προς το περιεχόμενο

H HTC ανακοίνωσε την παγκόσμια διάθεση του Butterfly


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η HTC ανακοίνωσε επισήμως το Butterfly, το οποίο αποτελεί την GSM παραλλαγή του J Butterfly το οποίο είχε ανακοινωθεί στην Ιαπωνία πριν από δύο μήνες.Για όσους ίσως δεν το γνωρίζουν πρόκειται για το πρώτο smartphone της εταιρείας με οθόνη 1080p. Η συσκευή είναι σχεδόν πανομοιότυπη με το J Butterfly, εκτός από το γεγονός ότι έχει σχεδιαστεί για να λειτουργεί με δίκτυα GSM.

 

Όσον αφορά τα χαρακτηριστικά του αρκεί να αναφέρουμε ότι η οθόνη του είναι των 5 ιντσών, Full HD ανάλυσης 1920 x 1080, Super LCD 3 με Gorilla Glass 2. ο επεξεργαστής του είναι διπύρηνος χρονισμένος στα 1.5GHz τύπου Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 SoC και με μία Adreno 320 GPU. Επιπροσθέτως η συσκευή φέρει 2GB μνήμης RAM, 16GB εσωτερικής με δυνατότητα επέκτασής της χάρη στο microSD slot που διαθέτει. Η κάμερά του είναι των 8 megapixel στο πίσω μέρος αλλά έχει και μία των 2.1 megapixel στο μπροστινό. Όσον αφορά τα λοιπά χαρακτηριστικά εξοπλίζεται με Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, A-GPS + GLONASS, NFC, μία μπαταρία των 2.020 mah ενώ "τρέχει" την έκδοση 4.1 Jelly Bean του Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμπρός στο δρόμο που χάραξε το galaxy note...

 

η οθόνη πρέπει να τα σπάει (αν και θεωρώ υπερβολή το 1080 σε οθόνη 5 ιντσών),

 

ο διπύρηνος δεν ξέρω πόσο καλά θα το υποστηρίξει, αν και με τη gpu δεν απασχολείται για να φτιάχνει τα γραφικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

προβλεπεται πολεμος αν,αν λεω βγει κατω απο 550€,

που με αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι λιγα

 

μην φας, έχουμε γλαρόσουπα απόψε... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμπρός στο δρόμο που χάραξε το galaxy note...

 

η οθόνη πρέπει να τα σπάει (αν και θεωρώ υπερβολή το 1080 σε οθόνη 5 ιντσών),

 

ο διπύρηνος δεν ξέρω πόσο καλά θα το υποστηρίξει, αν και με τη gpu δεν απασχολείται για να φτιάχνει τα γραφικά..

 

Παίδες λάθος έχει γίνει.

4πύρινος είναι ο επεξεργαστής: http://www.gsmarena....t-news-5171.php

Nα διορθωθεί καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο επεξεργαστής ναι είναι quad core krait και όχι dual.

 

Λογικοτατο να εχει quad...με 2χ που πα ρε καραμητρο~

 

Ας ήταν από τους very low power dual core ivy bridge της intel που θα κυκλοφορήσουν αρχές 2013 και θα καταλάβαινες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GSM είναι το 2G, LTE είναι το 4G :-)

 

Άρα σωστά τα είχα στο μυαλό μου.. Απλά δε μου στέκει καλά το γεγονός ότι έβγαλαν καινούριο κινητό με τεχνολογία όχι απλώς μη-4G, αλλά και πίσω από 3G... Γιατί μπορεί να το έκαναν αυτό ;;; Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσεις GSM ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...