Προς το περιεχόμενο

ΜΝΗΜΗ KINGSTON HYPER X BEAST DDR3 1600MHz 2x4GB 42.99euro you.gr


skoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειχαν βγαλει την ΜΝΗΜΗ KINGSTON HX BLU DDR3 1600MHZ 8GB η οποια ηταν 1X8 (oxi 2Χ4 οπως αυτη) και εκανε 26.99euro!!!!!

 

Edit:εβαλα καταλαθος link γιατι το αντεγραψα απο την παραγγελια μου...πλεον δεν υπαρχει αυτη η 1X8...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15+ euro κατω απο τον ανταγωνισμο...

Αν αυτό σημαίνει οτι η 'κανονική' τιμή για 2*4 είναι 58+ ευρώ σήμερα πρεπει να έχω χασει πολλά επεισόδεια...!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό σημαίνει οτι η 'κανονική' τιμή για 2*4 είναι 58+ ευρώ σήμερα πρεπει να έχω χασει πολλά επεισόδεια...!

 

Δεν αναφερομαι γενικα σε 8Gb μνημες ουτε κανω συγκριση...αναφερομαι στις συγκεκριμενες του τιτλου...αν θεωρεις οτι υπαρχουν καλυτερες σε αυτη την τιμη ή καποιες που να ειναι πιο vfm περιμενουμε το link...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καπου 0.80 φθηνοτερες απο το αγγλικο αμαζον, αρα σε φυσιολογικη τιμη και οχι 'προσφορα' για το συγκεκριμενο μοντελο (να προσεχουμε λιγο τι απανταμε σε τι ;)).

Απο την αλλη εγω περιμενω λινκ που να δειχνει ποση διαφορα στις επιδοσεις κερδιζει καποιος με αυτες εναντι καποιων πιο "απλων" μνημων στα 1333ΜΗz που βρισκεις με 27-30 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καπου 0.80 φθηνοτερες απο το αγγλικο αμαζον, αρα σε φυσιολογικη τιμη και οχι 'προσφορα' για το συγκεκριμενο μοντελο (να προσεχουμε λιγο τι απανταμε σε τι ;)).

Απο την αλλη εγω περιμενω λινκ που να δειχνει ποση διαφορα στις επιδοσεις κερδιζει καποιος με αυτες εναντι καποιων πιο "απλων" μνημων στα 1333ΜΗz που βρισκεις με 27-30 ευρω...

 

Αν δεν σου κανει κοπο μιας και το εψαξες βαλε το link απο το Amazon...

Παντως (θελω να) πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι εδω μεσα που θα προτιμουσαν να αγορασουν απο Ελλαδα ακομα και ας ειναι 1-2euro ακριβοτερα για αρκετους λογους...οσο για τη διαφορα στις επιδοσεις προσωπικα δεν εχω εικονα ουτε με ενδιαφερει αν ειναι 2% ή 40% πιο "γρηγορες" απο τις 1333 ή απο τις 1X8...

 

Ο καθενας κρινει διαφορετικα (και ειναι αποδεκτο απο μερους μου) το τι ειναι "προσφορα" και τι οχι...

Αν του αρεσει αγοραζει,αν δεν του αρεσει προτεινει κατι διαφορετικο ή αλλαζει νημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά λέμε να μη χάσει το νόημα του η λέξη προσφορά. αυτο σου λένε και συμφωνω. δε σου ειπε κανεις να το αγοράσεις απο αμαζον... τα μπερδεψες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/Kingston-Technology-Series-1600MHz-Desktop/dp/B00A77202C/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1361018501&sr=1-1

 

Δεν διαφωνω ως προς το προσωπικο κριτηριο επιλογης (ας τις παρει καποιος και απο το Πλαισιο με ξερω γω 100 ευρω), ομως διαφωνω με το να ψωνιζεις "hardware" με σκεπτικο οτι πχ μπορει να "φαινεται fancy" και ταυτοχρονα να το βαφτιζεις προσφορα ενω δεν ειναι. Αν δε σε ενδιαφερει το +2+40% δηλαδη τι σε ενδιαφερει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.amazon.co.uk/Kingston-Technology-Series-1600MHz-Desktop/dp/B00A77202C/ref=sr_1_1?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=computers&ie=UTF8&qid=1361018501&sr=1-1

 

Δεν διαφωνω ως προς το προσωπικο κριτηριο επιλογης (ας τις παρει καποιος και απο το Πλαισιο με ξερω γω 100 ευρω), ομως διαφωνω με το να ψωνιζεις "hardware" με σκεπτικο οτι πχ μπορει να "φαινεται fancy" και ταυτοχρονα να το βαφτιζεις προσφορα ενω δεν ειναι. Αν δε σε ενδιαφερει το +2+40% δηλαδη τι σε ενδιαφερει;

 

 

Σοβαρα;! Για δες:

 

Γιατί έχεις κάνει το άμαζον θεό. Δεν έχεις ιδέα πως δουλέυει η αγορά και ούτε ξέρεις τι σημαίνει 23% ΦΠΑ μαζί με τις άλλες επιβαρύνσεις.

 

edit

 

Δες και εδώ για τις διαφορές επειδή η μόνη αναζήτηση που μπορείς να κάνεις είναι σε άμαζον.

 

http://www.anandtech.com/show/6372/memory-performance-16gb-ddr31333-to-ddr32400-on-ivy-bridge-igp-with-gskill/14

 

http://www.legitreviews.com/article/1652/8/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ασχετος απο δω... δεν ειναι 1,21 η ισοτιμια μιστερ αλλα 1,16 (πληρωνεις σε λιρες) και ναι βγαινει λιγοτερο απο 44 ευρω (43 εχει στο you). Αλλά και 45,5 να ηταν αυτο σημαινει οτι τα 43 ευρω (2-3%) ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ; Ουτε καν διαβαζεις τι γραφω, μονο να την λες εισαι.

2ον ουτε αυτα που μας δειχνεις για να μας την πεις δεν ξερεις να διαβαζεις (sub-10% boosts despite almost double the cost for that memory). Δηλαδη μια βελτιωση 2-5% (αντε 10% τραβηγμενο σε μερικα πραγματα, πρακτικα 0-1% σε καθημερινες εφαρμογες) δικαιολογει αυξηση 50% στο κοστος αγορας της μνημης; Τι νομιζεις ειναι η ram, αναβαθμιση απο μηχανικο σε SSD δισκο;;;

Και αν εγω εχω κανει Θεο το αμαζον, εσυ εχεις κανει Θεο την διαφήμιση! Καλη χονεψη λοιπον.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεφευγουμε αλλα...

Για το θεμα της διαφημισης που ειπωθηκε...οποιος θελει μπορει να ψαξει τα post μου και θα διαπιστωσει οτι δεν κανω διαφημιση σε κανενα καταστημα...οταν βρω κατι το οποιο ΕΓΩ θεωρω προσφορα το postαρω και αφηνω τον καθενα να κρινει εαν ειναι ή οχι (νομιζω οτι αυτος ειναι και ο σκοπος αυτης της ενοτητας...). Οσο για το οτι υπαρχει και στο Amazon με σχεδον ιδια τιμη αυτο και μονο για ΕΜΕΝΑ το καθιστα προσφορα...αλλα με τη λογικη αυτη θα πρεπει να αποκλεισουμε απο τις προσφορες ΟΛΑ τα καταστηματα απο Ελλαδα γιατι ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ειναι φθηνοτερα στο Amazon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...