Προς το περιεχόμενο

το ρουτερ μου αλλαζει ip μπορειτε να με βοηθησετε να το κανω να μην αλλαζει δηλαδη ενοω το ip του speedtest


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ενοείς την ip που βγαίνεις στο internet δηλαδή του provider τοτε ναι αλλάζει γιατι ειναι dynamic, μονο στην περίπτωση της static ip που επίσης ζητάς απο τον provider (με καποιο κόστος νομίζω) δεν θα αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα ειναι να εχεις dynamic ip οπως εχεις τωρα, εκτος και αν εχεις συγκεκριμένο λογο που θέλεις static.Οπως ειπε και ο poulinos μπορεις να πας στην λύση του dyndns αν δεν θες να πληρώσεις για static.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πρεπει να μας πει γιατι θελει static.ελπιζω να μην πει για port forward που μπερδευονται μερικοι

το  χρηαζομε για ενα server για ενα παιχνιδι  και εχω ανεβασει τα στοιχεια του σε ενα site και χρηαζετε ανα μονιμο ιπ για να μην χαντονται τα στοιχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  χρηαζομε για ενα server για ενα παιχνιδι  και εχω ανεβασει τα στοιχεια του σε ενα site και χρηαζετε ανα μονιμο ιπ για να μην χαντονται τα στοιχεια

Dydns χρειάζεσαι τότε.

Αν δε με προλάβει ο Poulinos, θα σου απαντήσω αργότερα γιατί μηδέν χρόνος λόγω μαθημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εννοεις οτι δινεις εκει την Ip σου καθε φορα τοτε ναι οπως ειπε ο φιλος απο πανω πας σε dyndns η σε No ip κτλ.δηλαδη εχεις ενα domain να το πω ετσι του στυλ Poulinos.dyndns.com το οποιο ενημερωνεται συνεχεια με την dynamic ip που εχεις.εσυ δινεις το dyndns σου και απο πισω κρυβεται καθε φορα η dynamic ip σου.αυτο μπορεις να το βαλεις να τρεχει μεσα στο ρουτερ.αλλιως με 5-10 ευρω πας σε static και τελειωνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτεσε ομως τη περιπτωση  να σε κανουν ban απο καπου? Τη πατησες δια παντος μετα. Ενω με dynamic, δυσκολο. Το να φτιαξεις static υπαρχουν 1000 τροποι. Κατσε σε dynamic και μη παιζεις με την τυχη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...