Προς το περιεχόμενο

Κατασκευή "υγρού πυρ" για εντυπωσιασμό κοπέλας


NinjaMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Σύμφωνα με τα υπάρχοντα στοιχεία όμως μπορούμε να πούμε πως το βασικό συστατικό του ήταν η νάφθα αναμεμειγμένη με κάποια άλλα στοιχεία όπως το πετρέλαιο, το λάδι, το θειάφι, το νίτρο, και η πίσσα"

 

- Πηγή: Link.png Site: http://strangehellas.blogspot.gr/2010/02/blog-post.html">Το "υγρό πυρ" των Βυζαντινών

 

 

Απόψε το βράδυ είναι ξεχωριστή ημέρα. Θέλω να πάω στο σπίτι της κοπέλας που μου αρέσει και με ένα μπουκάλι βενζίνη να σχηματίσω το όνομα της στον δρόμο, να το ανάψω με φωτιά και να την φωνάξω έξω να το δει. Το θέμα μου είναι το εξής: πολλά από τα συστατικά που περιγράφονται παραπάνω για την κατασκευή υγρού πυρ σίγουρα τα έχω στην αποθήκη. Τι μου προτείνετε εσείς όμως; Υπάρχει κάποια υγρή ουσία που όταν θα γράψω το όνομα της στον δρόμο θα συνεχίσει να καίει παρά π.χ. τον αέρα ή οτιδήποτε άλλο, ή πιστεύεται ότι και η βενζίνη μπορεί να κάνει την δουλειά της; Κλείνοντας, αν υποθέσουμε ότι κάποιος γείτονας ενοχληθεί ιδιαίτερα και καλέσει την αστυνομία εγώ τι κυρώσεις θα έχω (αν κάτι τέτοιο θεωρείται παράνομο)..; Ευχαριστώ προκαταβολικά.  B) 

  • Like 9
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πάνω που έλεγα ότι το θέμα με το τρένο είναι ό,τι καλύτερο ανοίχτηκε το σ/κ. Fuck yea.

 

Σε βλέπω να κάνεις κάγκελο μια νύχτα, όλο και κάποιος λιγότερο ρομαντικός γείτονας θα φωνάξει αστυνομία. Αν φυσικά γλιτώσεις τη μονάδα αποκατάστασης εγκαυμάτων.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την πας κάνα σινεμά λέω εγώ και να αφήσεις τις μλκιες; :)

Φίλε μου σεβαστή η γνώμη σου αλλά να κρατάμε και ένα επίπεδο... Εγώ θα το κάνω και το ξέρω, το θέμα είναι αν μπορείτε να δώσετε και καμιά συμβουλή έτσι ώστε το αποτέλεσμα να είναι όσο το δυνατόν πειστικότερο και ακίνδυνο, εν μέρει. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βλέπω να κάνεις κάγκελο μια νύχτα, όλο και κάποιος λιγότερο ρομαντικός γείτονας θα φωνάξει αστυνομία. Αν φυσικά γλιτώσεις τη μονάδα αποκατάστασης εγκαυμάτων.

Θα το κάνω undercover.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υγρό Πυρ και ακίνδυνο; Έχεις υπόψη ότι το χρησιμοποιούσαν για να καίνε ολόκληρα πολεμικά πλοία μαζί με τότε ναύτες, ακριβώς επειδή ΔΕΝ ΕΣΒΗΝΕ ούτε μέσα στη θάλασσα, έτσι;

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να γράψεις το όνομά της με τον μετροπόντικα ρε μεγάλε.  Ή κάψε κάποια διαμερίσματα στην απέναντι πολυκατοικία που να σχηματιζουν τα αρχικά σας.

  • Like 23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...